گزارش ویژه-Crypto Giant Binance با یک آژانس مرتبط با FSB روسی ارتباط برقرار کرد

ساخت وبلاگ

اقتصاد 22 آوریل 2022 06:12 AM ET

Special Report-How crypto giant Binance built ties to a Russian FSB-linked agency

5/5 © رویترز. عکس پرونده: برنامه Binance در این تصویر در این تصویر گرفته شده ، 13 ژوئیه 2021 در یک تلفن هوشمند دیده می شود.

موقعیت با موفقیت به:

موقعیت با موفقیت به:

موقعیت با موفقیت به:

موقعیت با موفقیت به:

توسط آنگوس برویک و تام ویلسون

ویلنیوس (رویترز) - در آوریل 2021 ، واحد اطلاعات مالی روسیه در مسکو با رئیس منطقه ای Binance ، بزرگترین مبادله رمزنگاری جهان دیدار کرد. براساس پیام های متنی که مقامات این شرکت که به یک همکار تجاری ارسال کرده است ، روس ها می خواستند که Binance موافقت خود را برای ارائه داده های مشتری ، از جمله نام و آدرس ، به آنها در مبارزه با جرم و جنایت کمک کند.

در آن زمان ، آژانس معروف به Rosfinmonitoring یا Rosfin ، به دنبال ردیابی میلیون ها دلار در بیت کوین است که توسط الکسی ناوالنی ، رهبر مخالف روسیه جمع شده است. Navalny ، که شبکه Rosfinmonitoring آن ماه را به لیستی از سازمان های تروریستی اضافه کرد ، گفت که این کمکهای مالی برای تأمین مالی تلاش برای افشای فساد در دولت رئیس جمهور ولادیمیر پوتین استفاده شده است.

پیام های نشان داد که رئیس Binance از اروپای شرقی و روسیه ، Gleb Kostarev ، به درخواست Rosfin برای موافقت با به اشتراک گذاری داده های مشتری موافقت کرد. وی به همكار تجاری گفت كه در این مورد "انتخاب زیادی" ندارد.

Kostarev برای این مقاله نظر نداد. Binance به رویترز گفت که هرگز در مورد Navalny توسط مقامات روسی با آنها تماس گرفته نشده است. در این گزارش آمده است كه قبل از جنگ "به طور فعال به دنبال انطباق در روسیه بود" ، كه آن را ملزم به پاسخگویی به "درخواست های مناسب تنظیم كنندگان و سازمان های اجرای قانون" می كرد.

رویترز گزارش می دهد که این برخورد ، که قبلاً گزارش نشده بود ، بخشی از تلاش های پشت صحنه توسط Binance برای ایجاد روابط با سازمان های دولتی روسیه بود ، زیرا این امر به دنبال تقویت تجارت در حال رشد خود در کشور بود. این گزارش از این تلاش ها مبتنی بر مصاحبه با بیش از 10 نفر است که با عملیات Binance در روسیه آشنا هستند ، از جمله کارمندان سابق ، شرکای مشاغل سابق و مدیران صنعت رمزنگاری و بررسی پیام های متنی که Kostarev برای افراد خارج از شرکت ارسال کرده است.

Binance از آنجا که پوتین به علی رغم درخواست های دولت در کیف به Binance و سایر مبادلات برای ممنوعیت کاربران روسیه ، در روسیه فعالیت خود را ادامه داد. سایر شرکتهای مهم پرداخت و فن آوری ، مانند پی پال (NASDAQ: PYPL) و American Express (NYSE: AXP) ، خدمات را در روسیه متوقف کرده اند زیرا کرملین آنچه را که آن را "عملیات ویژه" می نامد برای خنثی سازی و "دنازلی کردن" اوکراین است. یکی از رقبای اصلی Binance در روسیه ، Exmo.com ، روز دوشنبه گفت که دیگر به مشتریان روسی و بلاروس خدمت نمی کند و تجارت روسیه خود را می فروشد. برخی از مبادلات کوچکتر رمزنگاری باقی مانده است.

مدیر عامل شرکت Changpeng Zhao ، که به طور گسترده توسط ابتدای خود CZ شناخته شده است ، گفته است که او مخالف جنگ است و "سیاستمداران ، دیکتاتورهایی که جنگ ها را آغاز می کنند" اما نه علیه "مردم در هر دو طرف اوکراین و روسیه که رنج می برند". ژائو برای این مقاله اظهار نظر نکرد. Binance رویترز را به اظهارات قبلی ژائو در مورد این موضوع ارجاع داد.

نمایندگان حقوقی Binance به رویترز گفتند که "درگیری فعال با دولت روسیه اکنون به دلیل درگیری متوقف شده است."روز پنجشنبه ، بینوس به کاربران گفت که به دلیل آخرین تحریم های اتحادیه اروپا در مسکو ، خدمات را برای مشتریان اصلی در روسیه محدود می کند.

از زمان آغاز جنگ ، حجم معاملات Binance در روسیه رونق گرفته است ، داده های یک شرکت تحقیقاتی برتر صنعت نشان می دهد ، همانطور که روس ها برای محافظت از دارایی های خود در برابر تحریم های غربی و یک روبل کم ارزش به رمزنگاری روی آوردند. در یک پیام اخیر به یک تماس صنعت ، کوستارف گفت که اولویت Binance اطمینان از باز بودن بازار است ، بنابراین مبادله "باعث ایجاد هیاهو" نمی شد. او توضیح نداد.

Binance که از رویترز برای روشن شدن پیام Kostarev در پاسخ به این سؤال گفت: جنگ و بحران اقتصادی می تواند پذیرش Crypto را در بین شهروندان طبقه کارگر روسی که به دنبال روش پرداخت جایگزین هستند ، تسریع کند. Binance افزود که این امر به طرز تهاجمی اعمال تحریم های تحمیل شده توسط دولت های غربی است ، اما به طور یک جانبه "میلیون ها حساب کاربری بی گناه را یخ نمی زند".

گرافیک: Binance در جنگ روسیه - https://graphics. reuters.com/fintech-crypto/mopanbbnava/chart. png

آزادی پول

داده های بازار نشان می دهد که از زمان راه اندازی پنج سال پیش در شانگهای ، Binance رشد کرده است تا بر بخش رمزنگاری نشده روسیه با تخمین زده شده چهار پنجم از همه حجم معاملات ، حاکم شود. Binance گفت که در مورد "پیش بینی داده های خارجی" اظهار نظر نمی کند و به عنوان یک شرکت خصوصی ، چنین اطلاعاتی را به صورت عمومی به اشتراک نمی گذارد.

ژائو ، در سال 2019 ، به روس ها گفت كه مأموریت Binance برای افزایش "آزادی پول" و "محافظت از كاربران" وجود دارد. روس ها به این سکو می روند و آن را به عنوان جایگزینی برای یک سیستم بانکی که از نزدیک توسط کشوری که آنها بی اعتماد بودند ، مورد نظارت قرار می داد ، می دیدند.

در راستای پیش نویس قانون برای تنظیم شرکت های رمزنگاری ، Binance با RosfinMonitoring موافقت کرد تا یک واحد محلی را در روسیه تنظیم کند که از طریق آن مقامات می توانند داده های مشتری را درخواست کنند ، پیام های Kostarev بررسی شده توسط رویترز نشان می دهد. Binance در پاسخ به این سؤال که آیا این واحد محلی را راه اندازی کرده است ، پاسخ داد: "آیا باید در آینده یک نهاد محلی در روسیه ایجاد کنیم ، Binance هرگز بدون درخواست قانونی اجرای قانون ، داده ها را به اشتراک نمی گذارد."

رئیس ستاد Navalny ، لئونید ولکوف ، به رویترز گفت که چارچوب نظارتی پیشنهادی روسیه می تواند به کرملین اجازه دهد اهدا کنندگان رمزنگاری گروه مخالف را شناسایی کند. از زمان دستگیری Navalny در ژانویه سال 2021 ، بنیاد ضد فساد وی به طور علنی پشتیبانان را به اهدای کمک از طریق Binance تشویق کرد و به آنها گفت که این امن ترین راه برای انجام این کار است زیرا برخلاف نقل و انتقالات بانکی ، مقامات هویت اهدا کنندگان را نمی شناسند.

ولکوف ، که بنیاد را از لیتوانی اداره می کند ، گفت: "این افراد در معرض خطر خواهند بود."اگر Binance بخواهد از مشتریان خود محافظت کند ، ولکوف ادامه یافت ، "هرگز نباید با دولت روسیه کاری انجام دهد."کرملین از اظهار نظر در مورد جمع آوری کمک های مالی Navalny یا عملیات Binance خودداری کرد.

در پاسخ به سؤالات رویترز ، بییننس گفت كه قبل از جنگ ، حامی قانونی است كه شفافیت مقررات را به همراه خواهد داشت. اما درگیری اوکراین و تحریم های غربی در بسیاری از بانکهای روسیه ، آن را "تقریباً غیرممکن برای هر بستر برای شروع یا در نظر گرفتن برنامه های آینده در منطقه".

افراد نزدیک به Binance گفتند که این قانون از پیش نویس قانون حمایت می کند ، زیرا پس از تصویب ، مبادلات رمزنگاری شده برای همکاری با بانک های روسی لازم است و به مشتریان این امکان را می دهد تا بودجه بیشتری را واریز و تجارت کنند.

وزارت دارایی در اوایل ماه آوریل اعلام کرد که تهیه "لایحه در مورد تنظیم ارزهای دیجیتال" را به پایان رسانده است. افراد درگیر در این بحث ها می گویند که دولت می خواهد به سرعت حرکت کند تا این لایحه را به صورت قانونی بنویسد. یکی از قانونگذاران ماه گذشته به روزنامه رسمی پارلمان گفت که قانون رمزنگاری به کاهش آسیب به اقتصاد روسیه از تحریم ها کمک می کند.

از جمله آژانس هایی که به توسعه قانون کمک می کنند ، Rosfinmonitioning ، مسئول مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریستی است. اگرچه از لحاظ اسمی مستقل است ، اما به عنوان بازوی سرویس امنیتی فدرال (FSB) عمل می کند ، جانشین اصلی KGB در دوره اتحاد جماهیر شوروی ، پنج نفر که با روزفین تعامل داشته اند. به گفته بیوگرافی رسمی ، مدیر روزفین ، یوری چیخانچین ، جانباز خدمات امنیتی است.

Marshall Billingslea ، رئیس سابق کارگروه اقدام مالی ، یک نگهبان جهانی که استانداردهایی را برای مقامات مبارزه با جرم مالی تعیین می کند ، سال گذشته به یک کنفرانس گفت که Rosfin "کاملاً تحت کنترل FSB" است تا اطمینان حاصل کند که تنها معاملات مجازات دولتساخته شده و خارج از روسیه. بیلینگزله گفت که "جای تعجب ندارد" که ببینیم روزفین پس از دستگیری ، شبکه ناوالنی را به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام کرد.

روزفین ، در پاسخ کتبی به سؤالات رویترز ، گفت که کاملاً مطابق با استانداردهای بین المللی استقلال عملیاتی در مناطقی از جمله تنظیم فعالیت ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی است. چیخانچین نظر نداد.

حداقل یک مبادله رمزنگاری دیگر به دلیل نگرانی در مورد نحوه استفاده از اطلاعات و تأثیر FSB در واحد ، موافقت با ارائه داده های مشتری به Rosfin را ندارد. برخی دیگر در بخش رمزنگاری روسیه گفتند که آنها همچنین نسبت به پیش نویس قانون شک دارند.

مایک بیستروف ، شریک در موسسه حقوقی مرکز حقوق دیجیتال مستقر در مسکو ، که نماینده Binance بود ، گفت: "هیچ کس نمی داند که آیا سیستم دفتر محلی پیشنهادی برای خوب یا بد استفاده خواهد شد."2021

تمایل Binance برای تعامل با Rosfin تا سال 2021 با رویکرد خود در جای دیگر تضاد داشت. برخی از تنظیم کننده های ملی این شرکت را متهم کرده اند که از اطلاعات خودداری می کنند. تنظیم کننده انگلیس گفت در آگوست سال گذشته یک واحد Binance UK پس از امتناع از پاسخ دادن به سؤالات مربوط به تجارت جهانی Binance ، "قادر به نظارت مؤثر" نبود. تنظیم کننده لیختنشتاین ، در گزارشی در سال 2020 ، گفت که معاملات Binance با بدن "غیر شفاف" بوده است زیرا از ارائه اطلاعات مالی در صورت درخواست خودداری می کند. در مقاله ای که در ژانویه منتشر شد ، رویترز گزارش داد که Binance به دلیل نگرانی های ژائو در مورد میزان افشای مالی مورد نیاز ، قصد دارد در سال 2019 مجوز در مالت را جستجو کند.

وکلا برای Binance گفتند که "هم ارزی کاذب" است که "موضوعات متمایز پاسخگویی مشتری ما به درخواست های افشای اجرای قانون ، با مجوزهای صدور مجوز برای مشاغل خود که شامل انواع مختلفی از افشای است ، باشد. Binance گفت که این "فعال ترین شرکت کننده در صنعت" است که با اجرای قانون برای "توسعه بهترین شیوه ها ، کاهش/خنثی کردن روش های جدید جرم و جنایت و جلوگیری از ورود درآمد غیرقانونی به بازار کار می کند."

بینانس گفت هر پیشنهادی مبنی بر امتناع از به اشتراک گذاری داده ها با مقامات ارائه درخواست های قانونی "کاملاً نادرست" است. این گفته است که این سیاست ها و رویه های سختگیرانه ای برای ارزیابی چنین درخواست ها دارد و حق کاهش "در صورت عدم هدف قانونی" را محفوظ می دارد.

ژائو برای اولین بار در اکتبر سال 2019 به عنوان مدیرعامل Binance به روسیه سفر کرد. در یک انجمن فنی در مسکو ، وی به مخاطبان گفت که از "برده" برای امور مالی سنتی دست بردارند. نمایش اسلاید او به فیلسوف قرن 18 ژان ژاک روسو استناد کرد: "مردی آزاد به دنیا می آید ، اما در هر کجا که در زنجیر است."

Binance روسیه را برای گسترش هدف قرار داد و در یک پست وبلاگ 2018 جامعه رمزنگاری "بیش فعالی" کشور. Exchange با شرکت پرداخت مبتنی بر بلیز AdvCash همکاری کرد تا کاربران را قادر به واریز و برداشت Rubles با استفاده از کارت های بانکی کند. Advcash گفت که این همکاری هنوز فعال است.

Binance به تدریج سهم فرماندهی از بازار رمزنگاری روسیه را گرفت. در اواسط سال 2012 ، حجم معاملات Binance در روسیه ، آن را به دومین بازار بزرگ ارز در سطح جهان پس از چین تبدیل کرده است ، از جمله در بین مشتری های "VIP" که مقادیر زیادی از رمزنگاری را تجارت می کنند. در مارس امسال ، براساس داده های محقق CryptoCompare ، به ارزش حدود 85 میلیارد روبل (1. 1 میلیارد دلار) تقریباً 80 ٪ از کل معاملات رول به کریپتو را پردازش کرد.

Maksim Sukhonosik ، یک معامله گر رمزنگاری روسی و بنیانگذار شرکت مشاوره Blockchain Colibri Group گفت: "مردم فقط به آن اعتماد داشتند. همیشه یک قدم جلوتر از رقبا بود."

با این حال ، در سال 2020 ، Binance توجه مقامات روسی را که در آن زمان خصمانه با ارزهای رمزنگاری شده بودند ، آغاز کرد. دیده بان ارتباطات روسیه وب سایت خود را به اتهام حمل مطالب ممنوع در مورد خرید رمزنگاری ممنوع اعلام کرد. براساس بیانیه هایی که Binance در گروه تلگرام خود برای کاربران روسی ارسال شده است ، Binance تصمیم را در دادگاه به چالش کشید و این ممنوعیت در ژانویه سال 2021 پس گرفت.

بینانس به رویترز گفت كه دادخواست به دلایل رویه ای رد شد زیرا این شركت به درستی مطلع نشده بود. تنظیم کننده به درخواست های اظهار نظر پاسخ نداد.

پس از بهبودی از مسمومیت با عامل عصبی Novichok ، Navalny در آن ماه در بازگشت به روسیه دستگیر شد. او به همراه دولت های ایالات متحده و انگلیس FSB را برای این حمله مقصر دانستند ، اتهامی که روسیه رد می کند. FSB به سؤالات این مقاله پاسخ نداد.

بخش اصلی پرونده دادستان های روسیه علیه ناوالنی ، تأمین مالی بنیاد وی بود. در جلسه دادگاه ، آنها او را متهم كردند كه بیش از 350 میلیون روبل ، سپس به ارزش حدود 4. 8 میلیون دلار ارزش دارد كه این بنیاد به عنوان کمک مالی دریافت می كند. Navalny این اتهام را رد کرد. ولکوف به رویترز گفت که نیروهای امنیتی هزاران هوادار را که از طریق بانکهای روسی اهدا کرده اند ، بازجویی کردند. وی گفت که هیچ یک از این اهدا کنندگان از ارزهای دیجیتالی استفاده نکرده اند.

جمع آوری کمک های مالی ناوالنی پس از دستگیری او افزایش یافت. براساس داده های blockchain ، بیش از 670 بیت کوین که هواداران از طریق Binance اهدا کرده اند ، تقریباً 28 میلیون دلار ارزش دارند ، اگرچه ولکوف گفت مبلغ واقعی افزایش یافته کمتر است زیرا بیت کوین ها پس از دریافت با قیمت پایین تر فروخته می شوند.

هنگامی که یک دادگاه روسیه در ژوئن سال 2021 بنیاد ناوالنی را غیرقانونی کرد و حکم آن را "یک سازمان افراطی" کرد ، این شبکه به هواداران در توییتر (NYSE: TWTR) گفت: "یاد بگیرید که چگونه از ارزهای رمزپایه استفاده کنید" و توصیه می کند که حساب های binance را باز کنند. در راهنمای بعدی ، بنیاد به اهدا کنندگان توصیه کرد که کارتهای هویت را برای تأیید حساب های خود در Binance بارگذاری کنند ، و خاطرنشان کردند که هنوز هیچ موردی از مبادله رمزنگاری اطلاعاتی را به مقامات روسی ارائه نمی دهد. راهنما گفت: "شما نیازی به ترس ندارید."

پس از انفجار در کمک های بیت کوین Navalny ، FSB طبق گفته شخصی که با این موضوع آشنا است ، به بررسی چگونگی شناسایی اهدا کنندگان رمزنگاری خود پرداخت. این شخص گفت ، FSB به Rosfin دستور داد تا راهی برای دستیابی به آن هدف پیدا کند. در پاسخ به سؤالات رویترز ، روزفین گفت که این امر از افشای اقدامات برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم ممنوع است. این گفته است که Navalny در "فعالیت تروریستی" شرکت کرده است.

گرافیک: Ruble Riches - https://graphics. reuters.com/fintech-crypto/zjpqkddkdpx/chart. png

"خارج از سایه ها"

در آوریل 2021 ، طبق دعوت رویترز ، یک سازمان غیرانتفاعی روسی به نام صندوق توسعه اقتصاد دیجیتال Binance را به یک جلسه خصوصی با روزفین در یک ساختمان دولتی در مسکو دعوت کرد. این سازمان به سرپرستی یک مشاور ارشد سابق پوتین در سیاست اینترنت ، Klimenko آلمان است و در سال 2019 برای توسعه فناوری های روسی تأسیس شد. وب سایت این صندوق می گوید یکی از شرکای خود وزارت تجارت و صنعت روسیه است. Kostarev ، مدیر Binance ، ریاست کمیته صندوق های دیجیتال صندوق را بر عهده دارد.

نه صندوق توسعه اقتصاد دیجیتال و نه Klimenko به ایمیل هایی که به دنبال اظهار نظر هستند پاسخ ندادند.

یک مبادله دیگر ، OKX ، که در اصل چینی است اما اکنون در سیشل مستقر است ، نیز دعوت شد. سخنگوی OKX گفت که این شرکت بدون دلیل دادن دلیل ، دعوت را رد کرد.

در این جلسه ، طبق پیام های Kostarev ، Rosfin گفت که می خواهد مبادلات در آژانس ثبت نام کند تا آنها بتوانند درخواست های آن را برای اطلاعات مشتری دریافت کنند. کوستارف به همکار تجاری نوشت تا بگوید که او تقاضا را به عنوان یک مشکل نمی بیند. وی به همکار گفت FSB نیز به رمزنگاری علاقه مند است. او توضیح نداد.

Binance در پاسخ به این سؤال که در مورد ملاقات Kostarev با Rosfin ، گفت: "ما با آن سازمان همکاری نکردیم ، همکاری کردیم و شریک زندگی کردیم."پنج ماه بعد ، Rosfin پرسشنامه ای را که توسط رویترز بررسی شده بود ، به Binance ارسال کرد و به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد بررسی های پیشینه مبادله در مورد مشتریان و "کانال ارتباطات ترجیحی" آن با مقامات برای درخواست های مربوط به معاملات رمزنگاری بود. این شرکت در پاسخ به این سؤال ، گفت: "Binance تعهدات مربوط به انطباق خود را جدی می گیرد و از فرصت های مشورت با تنظیم کننده ها استقبال می کند."

کوستارف در پیامی در مورد زمان پرسشنامه به همکار تجاری گفت که Binance در حال افزایش تلاش برای مشارکت با دولت در تنظیم رمزنگاری است. کوستارف نوشت: روزفین برای حمایت از Binance آماده شد.

اما بانک مرکزی روسیه مخالف مسکو برای تنظیم ارزهای رمزنگاری شده بود و به بازار اجازه می داد تا از نگرانی مبنی بر تشویق فعالیت جنایی شکوفا شود. بسیاری از بانکهای مرکزی جهان ، که مأموریت آنها شامل کنترل عرضه پول است ، در مورد دنیای وحشی رمزنگاری ، صلاحیت مشابهی دارند. فرماندار الویرا نبیولینا در ماه نوامبر به پارلمان روسیه گفت: "یک کشور مسئول نباید توزیع آنها را تحریک کند."سخنگوی بانک مرکزی از اظهار نظر خودداری کرد.

در ژانویه سال جاری ، Binance اعلام کرد که یک مقام ارشد بانک مرکزی ، اولگا گونچاروا را به عنوان مدیر منطقه بزرگ روسیه استخدام کرده است. Binance گفت ، گونچرووا "تعامل سیستماتیک" با مقامات در روسیه ایجاد می کند.

پس از آنكه نبیولینا در همان ماه ممنوعیت استفاده از رمزنگاری در قلمرو روسیه را پیشنهاد كرد ، كاستارف در پیامی به همكار تجارت گفت كه Binance "در جنگ" با بانک مرکزی است. کوستارف گفت ، تمام سازمان های دولتی روسیه می خواستند ارزهای دیجیتالی را قانونی کنند. پشتیبانی از رمزنگاری در واقع در مسکو در حال ساخت بود. به دنبال فراخوان نبیولینا برای ممنوعیت ، یک مقام ارشد در وزارت دارایی به طور علنی از قانونی حمایت کرد که به مبادلات رمزنگاری نیاز دارد تا اسامی مشتریان خود را تغییر دهد و گفت که لازم است از "شفافیت" اطمینان حاصل شود.

پوتین سپس مداخله کرد. وی در جلسه تلویزیونی با وزرا در تاریخ 26 ژانویه ، از دولت و بانک مرکزی خواست تا در مورد مقررات رمزنگاری به "نظر متفق القول" برسند. وی خاطرنشان کرد: روسیه "مزایای رقابتی خاصی" در این بخش دارد ، مانند برق مازاد ، مهمترین ورودی برای ایجاد قدرت گرسنه رمزنگاری.

دو هفته بعد ، دولت طرحی را برای تنظیم رمزنگاری تصویب کرد که توسط آژانس هایی از جمله Rosfin و FSB تهیه شده است ، که "صنعت را از سایه ها خارج می کند".

Kostarev در پاسخ به مقاله ای در مورد این اعلامیه ، "سرانجام خبرهای خوب" توئیت کرد.

در سندی که چارچوب نظارتی پیشنهادی را توصیف می کند ، دولت گفت که بدون چنین اجرای قانون اجرای قانون "قادر نخواهد بود به طور مؤثر به جرائم و جرایم پاسخ دهد."دولت گفت ، دولت یک بانک اطلاعاتی از کیف پول های cryptocurrency مربوط به تأمین مالی تروریسم ایجاد می کند ، و مبادلات باید اطلاعات مربوط به مشتریان خود را به روزفین افشا کند. وزارت دارایی نسخه اولیه پیش نویس قانون را در 18 فوریه ارسال کرد.

شش روز بعد ، نیروهای روسی به اوکراین حمله کردند. تجارت Ruble Binance در حالی منفجر شد که ملل غربی تحریم هایی را برای روسیه و کرملین محدود به برداشت ارزهای خارجی اعمال کردند. داده های CryptoCompare نشان می دهد که میانگین حجم روزانه Binance برای معاملات Ruble برای سه هفته اولیه جنگ تقریباً چهار برابر بیشتر از ماه قبل بوده است.

در گروه تلگرام روسی Binance ، برخی از نمایندگان مشتری داوطلب ، معروف به Binance Angels ، پست های معامله گران را تأیید کردند که از Binance به دلیل مسدود کردن حساب ها ، از جمله یک پیام که از Binance خواسته است "برای این جنگی سقوط کند" تشکر می کند. Binance صدها فرشتگان را در سراسر جهان برای ارتقاء مبادله به معامله گران Crypto محلی ثبت کرده است.

یکی از فرشته ها نوشت: "Binance در سیاست دخالت نمی کند."Binance به رویترز گفت که فرشتگان سخنگوی این شرکت نیستند.

Binance همچنین از حزب متحد روسیه پوتین ستایش کرد. الكساندر یاكوبوفسكی ، یك قانونگذار ، در تاریخ 14 مارس با روزنامه رسمی پارلمان صحبت كرد ، "Binance را" متخصصان برجسته در كشور ما "خواند و به سیاستمداران در مورد تنظیم رمزنگاری مشاوره می داد. وی گفت: این شرکت "تحت فشار شدید کشورهای غیر دوستانه به روسیه است."بینانس گفت که آنها هرگز با یاکوبوفسکی ملاقات نکرده اند یا ارتباط برقرار نکرده اند و نظرات وی خودش بوده است.< SPAN> در گروه تلگرام روسی Binance ، برخی از نمایندگان مشتری داوطلب ، معروف به Binance Angels ، پست های معامله گران را تأیید کردند که از Binance به دلیل مسدود کردن حساب ها ، از جمله یک پیام که از Binance خواسته است "برای این تله جنگی سقوط نکنند" تأیید کردند. Binance صدها فرشتگان را در سراسر جهان برای ارتقاء مبادله به معامله گران Crypto محلی ثبت کرده است.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 24 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:26