بازارهای سهام آسیا در تجارت تعطیلات نازک به رنگ سبز پایان می یابد

ساخت وبلاگ

سهام در روز دوشنبه در آسیا در معاملات تعطیلات نازک پس از مسیحیان افزایش یافت و بازارهایی در هنگ کنگ ، سیدنی و چندین مکان دیگر بسته شدند.

شاخص Nikkei 225 توکیو 0. 6 ٪ به 26،393. 32 رسید و KOSPI در سئول 0. 2 ٪ به 2،318. 54 اضافه کرد. شاخص کامپوزیت شانگهای با 0. 5 ٪ افزایش به 3،061. 93 و مجموعه در بانکوک 0. 6 ٪ اضافه شد.

هرووهیکو کورودا ، رئیس بانک ژاپن ، روز دوشنبه در سخنرانی گسترده ای اظهار داشت که بانک مرکزی قصد ندارد سیاست دیرینه خود را برای کاهش پول برای مقابله با فشارهای ناشی از تورم بر سومین اقتصاد بزرگ جهان تغییر دهد.

هفته گذشته ، بازارها با تعدیل جزئی در محدوده هدف برای بازده اوراق قرضه دولت طولانی مدت ژاپن ، با یک تعدیل جزئی روبرو شدند و آن را نشانه ای از بانک ژاپن می دانند که سرانجام ممکن است در نهایت از طریق نرخ بهره فوق العاده پایین حمایت گسترده خود را از اقتصاد باز کند. خریدهای اوراق قرضه و سایر دارایی ها.

فاصله بین نرخ بهره در ژاپن و سایر کشورها ، ین ژاپنی را به شدت در برابر دلار آمریکا و سایر ارزها پایین آورده و تأثیر هزینه های بالاتر را برای بسیاری از محصولات و کالاهای وارداتی برجسته کرده است.

اما BOJ نرخ وام کلیدی خود را در منهای 0. 1 ٪ نگه داشته است ، و نسبت به خطرات رکود اقتصادی محتاط است.

Kuroda به Keidanren ، قدرتمندترین گروه تجاری این کشور گفت که با وجود اقتصادهایی که احتمالاً با فشار رو به پایین روبرو هستند و اقتصاد ژاپن به طور کامل از تأثیرات این بیماری همه گیر بهبود نیافته است ، BOJ "لازم است که برای انجام تسکین پولی لازم باشد و از این طریق محکم از اقتصاد حمایت کندبشربشر"

در روز جمعه ، S& P 500 با نتیجه 0. 6 ٪ بیشتر ، با افزایش 0. 6 ٪ بیشتر ، در 3،844. 82 معکوس شد. با گذشت یک هفته از تجارت در سال 2022 ، شاخص معیار برای سال 19. 3 ٪ کاهش یافته است.

میانگین صنعتی داو جونز با 0. 5 ٪ افزایش به 33،203. 93 رسید ، در حالی که NASDAQ با وزن سنگین 0. 2 ٪ بیشتر به 10،497. 86 رسید.

سهام شرکت های کوچک نیز افزایش یافت. شاخص Russell 2000 با 0. 4 ٪ به 1760. 93 رسید.

اخبار اقتصادی مختلط در اوایل سهام وزن داشت ، اما این شاخص ها در اواخر بعد از ظهر در میان معاملات نسبتاً سبک پیش از تعطیلات آخر هفته طولانی ، دوباره برگشتند. بازارهای ایالات متحده و اروپا روز دوشنبه بسته می شوند.

بازارها در شرایطی دشوار هستند که هزینه های مصرف کننده نسبتاً جامد و یک بازار اشتغال قوی خطر رکود اقتصادی را کاهش می دهد ، اما همچنین تهدید نرخ بهره بالاتر از فدرال رزرو را افزایش می دهد زیرا این کار را برای خرد کردن تورم تحت فشار قرار می دهد.

دولت روز جمعه گزارش داد که یک معیار اصلی تورم در حال کند شدن است ، اگرچه سنج تورم در گزارش هزینه های مصرف کننده هنوز به مراتب بالاتر از آن چیزی بود که هر کسی می خواهد ببیند. همچنین ، رشد در هزینه های مصرف کننده ماه گذشته بیش از حد انتظار تضعیف شد ، اما درآمد کمی قوی تر از حد انتظار بود.

گزارش های هفته گذشته آخرین به روزرسانی های بزرگ اقتصادی ایالات متحده در سال بود. سرمایه گذاران به زودی تمرکز خود را به دور بعدی درآمد شرکت ها تبدیل می کنند.

فدرال رزرو گفته است که افزایش نرخ بهره را به تورم اهلی ادامه خواهد داد ، حتی اگر سرعت افزایش قیمت همچنان به سهولت ادامه داشته باشد. نرخ یک شبه کلید فدرال رزرو در 15 سال در بالاترین سطح خود قرار دارد ، پس از شروع سال با رکورد کم تقریباً صفر. نرخ وام کلیدی ، نرخ صندوق های فدرال ، در محدوده 4. 25 ٪ تا 4. 5 ٪ قرار دارد و سیاست گذاران FED پیش بینی کرده اند که نرخ تا پایان سال 2023 به 5 ٪ تا 5. 25 ٪ برسد.

با توجه به تداوم تورم بالا ، "بسیاری از آنها اعتقاد دارند که داستان اصلی این است که هیچ گونه کاهش فدرال رزرو در سال آینده وجود نخواهد داشت و بانک های مرکزی تا زمانی که تورم اساسی واقعاً ترک خورده باشد ، این نرخ های نسبتاً بالا را حفظ می کنند - و آن رونداستفان اینس از مدیریت دارایی SPI در یک تفسیر گفت:

پیش بینی فدرال رزرو خواستار کاهش نرخ قبل از سال 2024 نیست ، و نرخ بالاتر باعث نگرانی های اقتصادی شده است که اقتصاد می تواند در سال 2023 به رکود اقتصادی برسد.

در معاملات ارزی ، دلار آمریکا از 132. 82 ین در اواخر جمعه به 132. 62 ین ژاپنی رسید. یورو از 1. 0614 دلار به 1. 0629 دلار رسید. سهام چین روز دوشنبه افزایش یافت ، زیرا سرمایه گذاران به دنبال افزایش عفونت های Covid-19 در کشور بودند و به بهبود احتمالی روند مصرف شرط می بندند.

سهام مربوط به دفاعی در میان تنش های افزایش یافته در اطراف تنگه تایوان پرید. شاخص CSI300 تراشه آبی چین با استراحت ناهار با 0. 5 ٪ به 3،849. 04 افزایش یافت ، در حالی که شاخص کامپوزیت شانگهای 0. 7 ٪ ، به 3،067. 54 امتیاز رسید.

بازارهای هنگ کنگ روز دوشنبه برای کریسمس بسته شد.

این عفونت ها پس از ایجاد تغییرات گسترده در سیاست صفر و صفر خود که صدها میلیون شهروند خود را تحت پوشش های بی امان قرار داده بود ، در سراسر چین افزایش یافت.** ژجیانگ چین ، یک استان بزرگ صنعتی در نزدیکی شانگهای ، در حدود یک میلیون عفونت روزانه Covid-19 در حال جنگ است ، که انتظار می رود در روزهای آینده دو برابر شود.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 37 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:37