تجزیه و تحلیل کمی از سهام چیست؟

ساخت وبلاگ

تجزیه و تحلیل کمی سهام مستلزم استفاده از اعداد برای تعیین ارزش سهام (یا "ارزیابی") است. ارزیابی نسبی و مطلق دو نوع اساسی از رویکردهای ارزیابی کمی برای سهام است.

هر دو اندازه گیری ارزیابی نسبی و مطلق فقط بر روی اعداد انجام می شود و آنها را کاملاً کمی می کند.

تجارت کمی چیست و چگونه کار می کند ?

تجارت کمی روشی برای تجارت است که با استفاده از تجزیه و تحلیل کمی و مدلهای ریاضی ، قیمت و حجم اوراق بهادار موجود در بورس را تجزیه و تحلیل می کند. از مدل ها و محاسبات ریاضی برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های مربوط به چشم انداز سرمایه گذاری با نرخ توان بالا استفاده می شود.

سازمان های مالی و صندوق های پرچین از معاملات کمی استفاده می کنند زیرا معاملات آنها بسیار زیاد است و ممکن است مستلزم خرید و فروش هزاران سهام و سهام باشد. از طرف دیگر ، سرمایه گذاران انفرادی در سالهای اخیر به طور فزاینده ای به تجارت کمی تبدیل شده اند.

معامله گران کمی از زبان های رایانه ای برای انجام اسکریپت آنلاین (برداشت) به منظور جمع آوری داده های تاریخی بورس استفاده می کنند. در روشی که به عنوان مدل کمی بتا آزمایش شناخته می شود ، از داده های تاریخی به عنوان ورودی برای مدلهای ریاضی استفاده می شود.

یک سرمایه گذار از اجرای مدل های آزمایش شده بتا در دنیای واقعی استفاده خواهد کرد و تنها در صورت مثبت بودن نتایج آزمایش بتا این کار را خواهد کرد. هنگامی که یک سرمایه گذار پیش بینی می کند که ارزش سهام آمازون 95 درصد از سال به روز صعود می کند ، هنگامی که سهام در تمام مدت کم است ، این نمونه ای از تجارت کمی در عمل است.

این فرض توسط جمع آوری سرمایه گذار ، بررسی و تفسیر داده های قبلی قبل از ورود به مدل ریاضی حاصل می شود. هر جمع آوری داده ها حاوی الگوهای است ، و عصاره تجارت کمی آن الگوهای را دارد. Backtesting به سرمایه گذار اجازه می دهد تا روند را بررسی کرده و آنها را با داده های قبلی مقایسه کند.

کمی در مقابل تحلیل کیفی: تفاوت چیست ?

Quants ، بر خلاف تحلیلگران سرمایه گذاری کیفی سنتی ، شرکت ها را تور نمی کند ، تیم های مدیریتی را ملاقات نمی کند یا کالاهایی را که شرکت ها برای یافتن یک مزیت رقابتی می فروشند ، بررسی می کنند.

آنها غالباً از مؤلفه های کیفی مشاغل مورد نظر خود و همچنین محصولات یا خدماتی که ارائه می دهند ، از اجزای کیفی مشاغل مورد نظر خود آگاه نیستند. در عوض ، آنها تصمیمات سرمایه گذاری را صرفاً بر اساس ریاضی می گیرند.

کوانت ها که معمولاً دارای پیشینه علمی و مدرک آمار یا ریاضی هستند، از مهارت های کامپیوتری و زبان برنامه نویسی خود برای ایجاد سیستم های معاملاتی منحصر به فرد استفاده می کنند که فرآیند معاملات را خودکار می کند. معیارهای مالی کلیدی (مانند نسبت قیمت به درآمد) برای محاسبات پیچیده تر، مانند مقادیر جریان نقدی تنزیل شده (DCF)، ممکن است به عنوان ورودی برای برنامه های آنها استفاده شود.

این را تماشا کنید: تجارت کمی |مقدمه، استراتژی ها و مدل ها |دوره کوانترا

رابطه بین تحلیل کیفی و کمی

تحلیل کمی و کیفی مکمل یکدیگر هستند. بخش هایی از هر دو وجود دارد که دیگری نمی تواند آنها را بگیرد. در نتیجه، سرمایه گذاران اغلب این دو را با هم ترکیب می کنند. تجزیه و تحلیل کمی بیشتر یک بررسی "چه" است. هدف آن توضیح وضعیت فعلی صورت های مالی یک شرکت و همچنین نحوه ظاهر آنها در آینده است.

از سوی دیگر، تحلیل کیفی به «چگونگی» چیزها می پردازد. به دنبال دلایلی در درون سازمان است که به پیشرفت آن در آینده کمک کند. همچنین توضیح می دهد که چرا ارقام به دست آمده از تجزیه و تحلیل کمی همانطور که هستند ظاهر می شوند.

الگوی اقتصاد-صنعت-شرکت (EIC) یا پارادایم از بالا به پایین یکی از راه هایی است که این دو را به هم متصل می کند. با چشم انداز گسترده ای از کل اقتصاد به منظور شناسایی حوزه های اقتصادی خاص (مانند فناوری اطلاعات، امور مالی، و داروسازی) که با توجه به تغییرات اخیر، می تواند به خوبی انجام شود، آغاز می شود.

سپس شرکت‌های خاصی را در بخش‌هایی که سرمایه‌گذاری در آنها ارزشمند است، به صفر می‌رساند. در حالی که مرحله اول تحلیل کیفی‌تر است، دو مرحله زیر کمی‌تر هستند.

تجزیه و تحلیل کمی شامل چه چیزی است ?

تجزیه و تحلیل نسبت

این روش شامل محاسبه نسبت‌های پایه خاصی برای اظهارنظر در مورد عملکرد یک شرکت در طول زمان و قیمت سهام آن در مقایسه با سایر شرکت‌ها است.

نسبت های یک شرکت به پنج روش مختلف تعیین می شود. نسبت‌های فعالیت یا کارایی، نسبت‌های نقدینگی، نسبت‌های پرداخت بدهی، نسبت‌های سودآوری و مضرب بازار تنها چند نمونه هستند. بخش تجزیه و تحلیل نسبت به این موضوعات پرداخته است.

درآمد پیش بینی شده

ارزش یک سهم برای شما، خریدار، برابر است با سود آینده ای که انتظار دارید از آن دریافت کنید، درست مانند هر چیز دیگری که می توانید بخرید. مزیت سرمایه گذاری در سهام افزایش قیمت و همچنین سود سه ماهه توسط شرکت است.

سود سهام بخشی از درآمد سالانه یک شرکت است که به صورت نقدی به سهامداران پرداخت می کند. در نتیجه، میزان سود سهامی که در آینده دریافت خواهید کرد دقیقاً متناسب با درآمدهای آتی شرکت است. از این رو برای پیش بینی پرداخت های آتی بسیار مهم است.

اگر انتظار داشته باشید که درآمد یک شرکت در آینده افزایش یابد، معمولاً سهام آن افزایش می یابد. در نتیجه، اگر بتوانید سود آینده یک شرکت را پیش‌بینی کنید، می‌توانید بفهمید که چقدر باید برای یک سهم آماده باشید.

پیش بینی درآمد نام این تکنیک است. برای پیش بینی درآمدهای آتی، باید فروش آتی، سایر منابع درآمد و هزینه های شرکت را نیز پیش بینی کنید.

علاوه بر این، درآمد شرکت تنها در صورتی افزایش می‌یابد که منابعی برای تولید چیزهای بیشتری در آینده داشته باشد. همچنین برای این کار به بودجه اضافی نیاز دارد که باعث افزایش بدهی و انتشار سهام بیشتر می شود. در نتیجه باید تمام صورت های مالی شرکت را پیش بینی کنید.

برای انجام این کار، پیش بینی هایی را بر اساس عملکرد گذشته شرکت و مفروضات خاص ایجاد می کنید. بعداً در بخش ارزش گذاری حقوق صاحبان سهام، این موارد با عمق بیشتری مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

(پیشنهاد مطالعه - کسری درآمد)

مزایا و معایب معاملات کمی

بدون استفاده از الگوریتم‌های معاملاتی کمی، یک معامله‌گر ماهر می‌تواند با موفقیت در مورد تعداد کمی از سهام تصمیم‌گیری کند، قبل از اینکه حجم داده‌های دریافتی بر فرآیند تصمیم‌گیری غلبه کند. استراتژی‌های معاملاتی کمی فرآیندهایی را که در غیر این صورت به صورت دستی توسط سرمایه‌گذاران انجام می‌شد، خودکار می‌کنند.

یکی دیگر از عوامل کلیدی که مانع از توانایی معامله گران می شود، احساسات است. وقتی صحبت از معامله می شود، ممکن است حرص یا ترس باشد. احساسات فقط به خفه کردن تفکر منطقی کمک می کند و در نتیجه ضرر می کند. معاملات کمی مشکل «معامله مبتنی بر احساسات» را از بین می برد زیرا مدل های ریاضی و رایانه ها با آن مواجه نیستند.

بازارهای مالی بسیار پویا هستند و مدل‌های معاملاتی کمی باید پویا باشند تا در چنین شرایطی موفق باشند. در پایان، بسیاری از معامله گران کمی قادر به همگام شدن با شرایط متغیر بازار نیستند زیرا مدل هایی را طراحی می کنند که فقط در کوتاه مدت سودآور هستند.

این را تماشا کنید: بری نورمن تحلیل کمی برای معاملات سهام را توضیح می دهد

بسیاری از تکنیک های سرمایه گذاری رویکردهای کمی و کیفی را با هم ترکیب می کنند. آنها از روش‌های کمی برای یافتن سرمایه‌گذاری‌های بالقوه استفاده می‌کنند، سپس از تحلیل کیفی استفاده می‌کنند تا تحقیقات خود را به مرحله بعدی در تعیین سرمایه‌گذاری نهایی برسانند.

آنها همچنین ممکن است از اطلاعات کیفی برای انتخاب سرمایه گذاری ها و داده های کمی برای کنترل ریسک استفاده کنند. هر دو روش سرمایه گذاری کمی و کیفی دارای حامیان و مخالفانی هستند، اما لزومی ندارد که متقابل یکدیگر باشند.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 55 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 13:05