ارزش زمان پول: راهنمای مبتدی

ساخت وبلاگ

راحت بودن با ارزش زمانی پول هنگام کار در زمینه امور مالی و املاک و مستغلات تجاری بسیار مهم است. ارزش زمان پول هنگام برخورد با وام ، تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری ، بودجه بندی سرمایه و بسیاری از تصمیمات مالی دیگر ، نادیده گرفتن غیرممکن است. این یک ساختمان اساسی است که کل زمینه امور مالی بر روی آن ساخته شده است. و با این حال ، بسیاری از متخصصان املاک و مستغلات املاک و مستغلات هنوز فاقد دانش محکم از ارزش زمان مفاهیم پول هستند و به طور مداوم همان اشتباهات مشترک را انجام می دهند. در این مقاله ، ما یک شیرجه عمیق را به ارزش زمان پول می گیریم ، در مورد شهود محاسبات بحث می کنیم ، و همچنین چندین تصور غلط را در این راه پاک خواهیم کرد.

ارزش زمان پول چقدر است

ارزش زمان پول به عنوان یک اصل اقتصادی تعریف می شود که یک دلار دریافت شده امروز ارزش بیشتری نسبت به یک دلار دریافت شده در آینده دارد. ارزش زمان پول به چه معناست؟شهود پشت ارزش زمان پول با یک مثال ساده به راحتی قابل مشاهده است. فرض کنید بین دریافت 100000 دلار امروز یا 100000 دلار در 100 سال انتخاب شده است. کدام گزینه را ترجیح می دهید؟واضح است که گزینه اول به دلایل زیر با ارزش تر است:

هیچ ریسکی وجود ندارد - هیچ خطری برای پس گرفتن پولی که امروز دارید ، وجود ندارد.

قدرت خرید بالاتر - به دلیل تورم ، 100000 دلار می تواند برای کالاها و خدمات بیشتر امروز بیش از 100000 دلار در 100 سال مبادله شود. به عبارت دیگر ، فقط به آنچه 100000 دلار می تواند 100 سال پیش برای شما خریداری کند ، فکر کنید. 100000 دلار در سال 1922 معادل تقریباً 1700،000 دلار امروز خواهد بود.

هزینه فرصت - یک دلار دریافت شده امروز می تواند برای کسب بهره سرمایه گذاری شود و در نتیجه ارزش بالاتری در آینده داشته باشد. در مقابل ، یک دلار دریافت شده در آینده نمی تواند تا زمان دریافت آن سود خود را آغاز کند. این فرصت از دست رفته برای کسب بهره ، هزینه فرصت است.

به همین دلایل می توانیم ارزش زمان پول را به دو اصل اساسی جوش دهیم:

  • بیشتر از کمتر از کمتر است.
  • زودتر از دیرتر بهتر است.

با استفاده از این شهود اساسی از راه ، بیایید به سمت دو روش اساسی مورد استفاده در تمام زمان محاسبات پول استفاده کنیم: ترکیب و تخفیف.

ترکیبی و تخفیف: پایه و اساس همه ارزش های زمان مشکلات پول

تمام ارزش زمان مشکلات پول شامل دو روش اساسی است: ترکیب و تخفیف. ترکیب و تخفیف فرایندی است که برای مقایسه دلار در جیب ما امروز در مقابل دلار استفاده می شود و باید منتظر بمانیم تا در آینده در آینده دریافت کنیم. قبل از اینکه به مثالهای خاص پول پول شیرجه بزنیم ، ابتدا این بلوک های ساختمانی اساسی را مرور کنیم.

ترکیب در مورد حرکت پول به موقع است. این روند تعیین ارزش آینده سرمایه گذاری انجام شده امروز و/یا ارزش آینده یک سری از پرداختهای برابر است که با گذشت زمان (پرداخت های دوره ای) انجام می شود.

Compounding Time Value of Money

شهود پشت ترکیب چیست؟بیشتر افراد بلافاصله مفهوم رشد مرکب را درک می کنند. اگر امروز 100000 دلار سرمایه گذاری کنید و سالانه 10 ٪ درآمد کسب کنید ، سرمایه گذاری اولیه شما به برخی از رقم بزرگتر از مبلغ اصلی سرمایه گذاری شده افزایش می یابد. به عنوان مثال ، در تصویر بالاتر از 100000 دلار در زمان 0 سرمایه گذاری می شود و با نرخ 10 ٪ به 121،000 دلار در زمان 2 افزایش می یابد. ما بعداً جزئیات این محاسبه را طی خواهیم کرد ، اما اکنون فقط روی شهود تمرکز می کنیم. ترکیبات اولیه سرمایه گذاری به دلیل اینکه به مبلغ اصلی سرمایه گذاری شده علاقه کسب می کند ، به علاوه همچنین به بهره بهره می برد.

تخفیف در مورد انتقال پول به عقب به موقع است. این روند تعیین ارزش فعلی پول است که در آینده دریافت می شود (به عنوان مبلغ یکپارچه و/یا به عنوان پرداخت دوره ای). ارزش فعلی با استفاده از نرخ تخفیف (هزینه فرصت) به مبالغی که در آینده دریافت می شود تعیین می شود.

discounting time value of money

شهود تخفیف چیست؟هنگام حل ارزش آینده پولی که امروز کنار گذاشته شده است ، ما سرمایه گذاری خود را با نرخ بهره خاصی ترکیب می کنیم. هنگام حل ارزش فعلی جریان نقدی آینده ، مشکل یکی از تخفیف ها است نه رشد ، و بازده مورد نیاز مورد نیاز به عنوان نرخ تخفیف عمل می کند. به عبارت دیگر ، تخفیف صرفاً معکوس رشد است.

5 مؤلفه از همه ارزش های پول در مشکلات پول

بنابراین اکنون که ما شهود اساسی در مورد ترکیب و تخفیف داریم ، اجازه دهید نگاهی به 5 مؤلفه با ارزش همه زمان مشکلات پول بیندازیم. چرا درک این موضوع مهم است؟از آنجا که در هر زمان یک بار ارزش پول ، چهار از این پنج متغیر را می شناسید و قادر خواهید بود به راحتی متغیر پنجم ناشناخته را حل کنید. 5 مؤلفه از همه ارزش های زمان مشکلات پول به شرح زیر است:

دوره (N). تعداد کل دوره های ترکیبی یا تخفیف در دوره برگزاری.

نرخ (من)نرخ بهره دوره ای یا نرخ تخفیف مورد استفاده در تجزیه و تحلیل ، معمولاً به عنوان درصد سالانه بیان می شود.

مقدار فعلی (PV). امروز یک مبلغ پول را نشان می دهد.

پرداخت (PMT). نشان دهنده پرداخت های دوره ای مساوی است که هر دوره دریافت یا پرداخت می شود. هنگامی که پرداخت دریافت می شود مثبت هستند ، وقتی پرداخت ها انجام می شود ، منفی هستند.

مقدار آینده (FV). یک مبلغ یک بار پولی که در آینده دریافت یا پرداخت می شود.

کلید برای حل هرگونه ارزش ارزش پول

هر زمان یک بار ارزش پول شامل 5 مؤلفه فوق است. درک این امر به دلیل یک واقعیت ساده بسیار مهم است: اگر می توانید هر 4 از 5 مؤلفه را شناسایی کنید ، می توانید به راحتی برای 5 حل کنید. نکته اصلی این است که به سادگی یاد بگیرید که 4 متغیر شناخته شده را در یک ارزش زمانی از مشکل پول شناسایی کنید. بیایید نمونه فوق را مجدداً مورد بررسی قرار دهیم تا نحوه عملکرد این کار را نشان دهیم.

فرض کنید شما امروز 100000 دلار با 10 ٪ ترکیبی سالانه سرمایه گذاری می کنید. این سرمایه گذاری در 2 سال چه ارزش خواهد داشت؟

اول از همه ما می دانیم که ارزش فعلی ما (PV) 100000 دلار است زیرا این همان چیزی است که ما امروز سرمایه گذاری می کنیم. بعد نرخ (i) به عنوان 10 ٪ به ما داده می شود. سوم ، تعداد دوره های (N) در این مشکل 2 سال است. بنابراین این 2 متغیر باقی مانده از پنج: پرداخت (PMT) و ارزش آینده (FV) باقی مانده است. کدام یک از این دو را می شناسیم؟در حالی که صریحاً به ما داده نشده است ، ما می دانیم که پرداخت (PMT) در این مشکل صفر است. هر زمان که پرداخت به صراحت به ما داده نشود ، این بدان معنی است که هیچ پرداختی وجود ندارد. بنابراین ، تمام آنچه ما را به همراه دارد مؤلفه مقدار آینده (FV) است که اکنون می توانیم به راحتی آن را حل کنیم. در حال حاضر نگران انجام محاسبات نباشید. در عوض ، فقط روی شناسایی 4 متغیر شناخته شده و 5 ناشناخته نهایی تمرکز کنید.

ارزش زمانی زمان پول

ارزش زمانی مشکلات پول همیشه می تواند با استفاده از یک جدول زمانی افقی یا عمودی ساده مشاهده شود. هنگامی که برای اولین بار یاد می گیرید که چگونه ارزش زمان مشکلات پول را حل کنید ، غالباً مفید است که 5 مؤلفه هر مشکل را در یک جدول زمانی ترسیم کنید تا بتوانید تمام قطعات متحرک را تجسم کنید.

Time value of money timeline horizontal

همانطور که در بالا نشان داده شده است ، 5 مؤلفه از همه ارزشهای زمان مشکلات پول (PV ، FV ، PMT ، I ، N) را می توان در یک جدول زمانی افقی ساده نشان داد. همچنین دیدن یک جدول زمانی عمودی نیز معمول است:

Time Value of Money Vertical

هنگام ترسیم یک جدول زمانی برای یک ارزش زمانی از مشکل پول ، به سادگی 4 مؤلفه شناخته شده را پر کنید تا بتوانید مؤلفه ناشناخته را به روشنی شناسایی و حل کنید. در اینجا یک جدول زمانی برای مثال ترکیب فوق در بالا نشان داده شده است که 4 مؤلفه شناخته شده را نشان می دهد:

time value of money timeline example

توجه داشته باشید که مهم است که بین یک نقطه از زمان و یک دوره زمانی متمایز شود. بخشی از زمان بین "زمان 0" و "زمان 1" در مجموع دوره 1 است. با این حال ، "زمان 0" و "زمان 1" هر یک از نقاط خاص در زمان در طول دوره 1 هستند. زمان 0 آغاز دوره 1 است ،و زمان 1 پایان دوره 1 است. به همین ترتیب ، زمان 1 آغاز دوره 2 است و زمان 2 پایان دوره 2 است.

ثبات ارزش زمان اجزای پول

قبل از اینکه ما به ارزش زمان خاصی از مشکلات مثال پول شیرجه بزنیم ، بیایید به سرعت یکی از رایج ترین راه های جاده ای را که مردم در آن قرار دارند ، طی کنیم. یکی از رایج ترین اشتباهات هنگام ارزش زمان پول ، نادیده گرفتن فرکانس اجزای است. هر زمان که شما در حال حل هرگونه ارزش ارزش پول هستید ، اطمینان حاصل کنید که N (تعداد دوره ها) ، I (نرخ بهره) و اجزای PMT (پرداخت) همه در همان فرکانس بیان می شوند. به عنوان مثال ، اگر از نرخ بهره سالانه استفاده می کنید ، باید سالانه تعداد دوره ها نیز بیان شود. اگر از نرخ بهره ماهانه استفاده می کنید ، باید تعداد دوره ها به صورت رقم ماهانه بیان شود. به عبارت دیگر ، N همیشه باید تعداد کل دوره ها باشد ، من باید نرخ بهره در هر دوره باشم و PMT باید پرداخت در هر دوره باشد.

توجه داشته باشید که بیشتر ماشین حساب های مالی دارای یک "پرداخت در سال" هستند که سعی در اصلاح خودکار اجزای N و I دارد. اگر تازه با یک ماشین حساب مالی شروع کرده اید ، ایده خوبی است که این عملکرد را به طور کلی نادیده بگیرید. در عوض ، می توانید پرداخت ها را در هر سال در ماشین حساب قرار دهید و سپس اجزای N ، I و PMT را ثابت نگه دارید. این باعث می شود خطاها و ناامیدی های شما با ماشین حساب مالی خود به شدت کاهش یابد.

جریان نقدی در مقابل جریان نقدی

در زمان ارزش مشکلات پول نیز مهم است که به یاد داشته باشید که علائم منفی و مثبت معانی متفاوتی دارند. یکی از راه های مفید برای فکر کردن در مورد تغییر علائم ، ورود و خروج پول است. یک علامت منفی به این معنی است که پول از جیب شما خارج می شود. یک علامت مثبت به معنای جاری شدن پول در جیب شما است.

ماشین حساب های مالی و ارزش زمان پول

5 مؤلفه فوق از هر زمان که ارزش پول را دارند ، بدون توجه به نحوه تصمیم گیری برای حل ناشناخته ، یکسان هستند. چندین ماشین حساب مالی محبوب در دسترس است و همه آنها شامل 5 مؤلفه فوق به عنوان دکمه هستند. آموزش نحوه استفاده از یک ماشین حساب مالی به شما فراتر از محدوده این مقاله است ، اما اگر تازه شروع به کار کرده اید ، ما Hewlett Packard 10BII یا Texas Instrument BA II Plus را توصیه می کنیم. هر دو آنها دارای کتابچه راهنمای دستورالعمل هستند که شامل آموزش های مفید است.

علاوه بر این ، تمام ارزش زمان مشکلات پول نیز می تواند در اکسل حل شود. در زیر ما یک برگه راه حل ها را ارائه می دهیم که حاوی نمونه زمان نمونه مشکلات و پاسخ های پول است. این فرمول های دقیقی را که می توانید در اکسل استفاده کنید برای حل رایج ترین ارزش زمانی مشکلات پول به شما می دهد.

نحوه استفاده از ماشین حساب مالی را بیاموزید

دوره آنلاین کامل ما را امتحان کنید که به شما می آموزد که چگونه از یک ماشین حساب مالی HP 10BII با ارزش کامل زمان سقوط پول استفاده کنید

شامل یک ارزش کامل زمان دوره سقوط پول است

دانش مالی قبلی لازم نیست

نمونه های خاص املاک و مستغلات تجاری

ضمانت برگشت پول 60 روزه

ارزش زمان مشکلات پول: 6 کارکرد یک دلار

با وجود پایه های فوق از راه ، اجازه دهید به برخی از ارزش های مربوط به مشکلات تمرین پول بپردازیم. 3 نوع اساسی از مشکلات ترکیب و همچنین 3 نوع اساسی از مشکلات تخفیف وجود دارد. این موارد با هم آنچه را که معمولاً به عنوان 6 کارکرد یک دلار گفته می شود ، تشکیل می دهند.

این ارزش اساسی زمان مشکلات پول بارها و بارها در امور مالی و املاک و مستغلات تجاری به وجود می آید ، بنابراین تسلط بر آنها مسیری طولانی را به سمت بهبود مهارت شما طی می کند. همانطور که گفته شد ، ما یک برگه راه حل را در زیر ارائه می دهیم که حاوی پاسخ به 6 بار ارزش مشکلات پول زیر است. همانطور که سؤالات را می خوانید ، روی شناسایی 4 مؤلفه شناخته شده تمرکز کنید و اگر از قبل با یک ماشین حساب مالی راحت هستید ، قبل از اینکه به پاسخ ها بپردازید ، ابتدا آنها را حل کنید.

3 نوع اساسی از مشکلات ترکیب

نیمی از 6 کارکرد یک دلار مشکلات پیچیده ای است. این ارزش زمانی از مشکلات پول شامل یافتن ارزش آینده یک مبلغ ، ارزش آینده یک سری پرداخت و مبلغ پرداخت مورد نیاز برای دستیابی به یک ارزش آینده است. بیایید با ارزش زمانی خاص پول به هر یک از این مشکلات شیرجه بزنیم.

ارزش آینده یک مبلغ واحد

این نوع مشکل یک مقدار واحد را به یک مقدار آینده تبدیل می کند. در اینجا نمونه ای از این نوع از مشکلات زمان ارزش پول وجود دارد: 100،000 دلار سرمایه گذاری امروز برای 7 سال سرمایه گذاری می کند اگر سالانه 5 ٪ در سال پیچیده شود ، ارزش دارد؟

برای حل این مشکل به سادگی 4 مؤلفه شناخته شده را شناسایی کرده و سپس از یک ماشین حساب برای یافتن پنجمین مؤلفه ناشناخته استفاده کنید. در این مشکل ما می دانیم که PV ارزش فعلی 100،000 دلار است زیرا این چیزی است که امروز سرمایه گذاری می شود. این منفی است زیرا وقتی ما آن را در سرمایه گذاری قرار می دهیم ، جیب ما را ترک می کند. تعداد دوره های N 7 سال و نرخ من 5 ٪ است. اجزای N و I هر دو سالانه بیان می شوند ، بنابراین سازگار هستند. با دانستن این موضوع می توانیم به سادگی آن 4 مؤلفه را به ماشین حساب وصل کنیم و برای ارزش آینده FV ، که 140،710 دلار است ، حل کنیم.

ارزش آینده یک سری پرداخت ها

این نوع مشکل سالانه به یک مقدار آینده ترکیب می شود. در اینجا نمونه ای از این نوع از مشکل زمان ارزش پول وجود دارد: اگر در پایان هر سال به مدت 10 سال به مدت 10 سال در سال 8،000 دلار واریز کنید ، سالانه 8 ٪ درآمد ، در پایان سال 10 چقدر پول در حساب خواهد بود؟

برای حل این مشکل ، ابتدا 4 مؤلفه شناخته شده را شناسایی کنیم. ما می دانیم که مبلغ پرداخت PMT 12،000 دلار است زیرا این همان چیزی است که ما در پایان هر سال واریز می کنیم. ما همچنین می دانیم که نرخ بهره من 8 ٪ و تعداد کل دوره های N 10 سال است. در مورد مقدار فعلی چطور؟خوب ، زیرا ما با هر کاری شروع نمی کنیم ، ارزش فعلی ما به سادگی 0 دلار است. باز هم ، در این مشکل تعداد کل دوره های ترکیبی سالانه بیان می شود و نرخ بهره نیز چنین است ، بنابراین اجزای N و I سازگار هستند. اکنون می توانیم به راحتی برای FUTAL FV ، که پنجمین مؤلفه باقیمانده است ، حل کنیم.

پرداخت های لازم برای دستیابی به یک ارزش آینده

این نوع مشکل مجموعه ای از پرداخت های برابر را به یک ارزش آینده تبدیل می کند و همچنین به عنوان پرداخت صندوق در حال غرق شدن شناخته می شود. در اینجا نمونه ای از این نوع از ارزش زمان مشکل پول وجود دارد: با نرخ 7 ٪ نرخ بهره ، چقدر باید در پایان هر ماه تا 10 سال آینده واریز شود تا رشد دقیقاً 50،000 دلار باشد؟

بیایید با شناسایی 4 متغیر شناخته شده شروع کنیم. می دانیم که نرخ I 7 درصد است و به طور ضمنی نرخ سالانه است. در مرحله بعد، تعداد کل دوره های N که 10 سال است به ما داده می شود و در نهایت ارزش آتی FV که در تلاش برای رسیدن به آن هستیم 50000 دلار است. یک بررسی سریع تضمین می‌کند که نرخ و تعداد دوره‌ها هر دو بر حسب سال بیان می‌شوند، اما فرکانس پرداخت چطور؟فرکانس پرداخت در این مشکل به صورت ماهانه بیان می شود، بنابراین برای تنظیم صحیح این مشکل باید مقداری تبدیل انجام دهیم. بیایید همه چیز را به یک فرکانس ماهانه تبدیل کنیم تا با پرداخت های خود سازگار باشیم.

برای انجام این کار، به سادگی می‌توانیم نرخ بهره 7% را بر 12 ماه تقسیم کنیم تا 0. 58% در ماه به دست آید. در ادامه می‌توانیم دوره تحلیل 10 ساله خود را در 12 ضرب کنیم، زیرا در هر سال 12 ماه وجود دارد، تا مجموع 120 ماه به دست آید. اکنون N ما 120 ماه است، من 0. 58٪ در ماه است، FV ما 50000 دلار است و می توانیم مبلغ PMT پرداخت ماهانه را حل کنیم. اکنون می‌توانیم به سادگی این 4 مؤلفه شناخته شده را وصل کنیم و PMT پرداخت مورد نیاز را حل کنیم.

3 نوع اساسی از مشکلات تخفیف

نیمی دیگر از 6 عملکرد دلار شامل تخفیف است. این مشکلات ارزش زمانی پول شامل یافتن ارزش فعلی یک مبلغ مقطوع، ارزش فعلی یک سری پرداخت‌ها و مبلغ پرداختی مورد نیاز برای استهلاک ارزش فعلی مانند وام است. بیایید با چند نمونه خاص از ارزش زمانی پول به این مشکلات تخفیف بپردازیم.

ارزش فعلی یک مجموع

این نوع مشکل یک مقدار آتی واحد را به ارزش فعلی تنزیل می کند. در اینجا مثالی از این نوع مشکل ارزش زمانی پول آورده شده است: ارزش اوراق قرضه پس انداز ایالات متحده در 10 سال 10000 دلار خواهد بود. برای اینکه بتوانید سالانه 6. 5 درصد درآمد داشته باشید، امروز برای آن چه باید بپردازید؟

برای حل این مشکل ارزش زمانی پول، بیایید به 4 متغیری که می‌دانیم نگاهی بیندازیم. ارزش آتی FV 10000 دلار به ما داده می شود، تعداد دوره های N 10 سال است و نرخ I 6. 5٪ در سال است. هم نرخ و هم تعداد دوره‌ها ثابت هستند، بنابراین اکنون می‌توانیم مقدار فعلی ناشناخته PV را حل کنیم.

ارزش فعلی یک سری پرداخت

این نوع مشکل یک سالیانه (یا یک سری از پرداخت های مساوی) را به ارزش فعلی کاهش می دهد. در اینجا مثالی از این نوع مشکل ارزش زمانی پول آورده شده است: یک شرکت بیمه سالیانه ای را ارائه می دهد که 2500 دلار در ماه برای 20 سال آینده پرداخت می کند. برای دریافت 8 درصد در سال چقدر باید برای سالیانه پرداخت کنید؟

در این زمان ارزش ارزش پول ما می دانیم که PMT پرداخت 2500 دلار در هر ماه ، تعداد کل دوره های N 20 سال است و نرخ من 8 ٪ در سال است. نرخ و تعداد کل دوره ها به عنوان ارقام سالانه در نگاه اول سازگار است ، اما ما نیز پرداخت ماهانه داریم. بنابراین ، ما باید تعداد سالانه دوره های (20 سال) خود را به 240 ماه تبدیل کنیم و همچنین نرخ سالانه 8 ٪ خود را به نرخ ماهانه 667 تبدیل کنیم. اکنون اکنون می توانیم به راحتی برای PV مقدار فعلی حل کنیم.

مقدار مورد نیاز برای استهلاک یک مقدار فعلی

این نوع مشکل مجموعه ای از پرداخت های برابر را برای استهلاک یک مقدار فعلی تعیین می کند. در اینجا نمونه ای از این نوع از مشکلات زمان پول: پرداخت ماهانه در وام 30 ساله 300000 دلار با نرخ سالانه 4. 5 ٪ مرکب ماهانه چیست؟

در این مشکل به ما تعداد کل دوره های 30 سال داده می شود ، یک PV ارزش فعلی 300000 دلار ، نرخ سود سالانه I از ماهانه 4. 5 ٪ مرکب ، و از آنجاارزش آینده FV 0 دلار است. پس از یک بررسی سریع ، به نظر می رسد که تعداد دوره ها و نرخ در واقع در دوره های مختلف ترکیبی بیان شده است ، که البته درگیری را نشان می دهد. برای حل این مسئله اجازه دهید اجزای N و I را تنظیم کنیم تا هر دو ماهانه بیان شوند. با استفاده از فرمول های فوق می توانیم تعداد کل دوره های ترکیب را به 30 x 12 یا 360 ماه و نرخ به 4. 5 ٪ / 12 یا 0. 375 ٪ در ماه تبدیل کنیم. اکنون ما 4 مؤلفه شناخته شده خود را داریم و به راحتی می توانیم مقدار فعلی را حل کنیم.

برگه زمان ارزش پول راه حل پول

همانطور که در بالا ذکر شد ، روش های بسیاری برای حل ارزش زمان مشکل پول ، از جمله ماشین حساب های مالی ، ماشین حساب های منظم ، نرم افزار و صفحه گسترده وجود دارد. در حالی که رفتن بیش از کلیدهای ماشین حساب خارج از محدوده این مقاله است ، ما یک برگه اکسل را با راه حل هایی برای 6 مشکل فوق قرار دادیم. در صورت تمایل می توانید آن را به صورت رایگان در اینجا بارگیری کنید:

برگه زمان ارزش پول راه حل پول

فرم سریع زیر را پر کنید و ما یک برگه اکسل رایگان با راه حل های 6 عملکرد فوق از یک دلار ارزش زمان مشکلات پول برای شما ایمیل خواهیم کرد

نتیجه

ارزش زمانی مفاهیم پول در هسته ارزیابی و سایر موضوعات مالی و املاک و مستغلات تجاری است. این مقاله پایه و اساس محکمی برای درک ارزش زمان پول در سطح بصری فراهم می کند و همچنین ابزارهای مورد نیاز برای حل هرگونه ارزش زمانی از پول را به شما می دهد. ارزش زمان پول به عنوان یک ساختمان اساسی در امور مالی لازم است و تسلط بر این مفاهیم سود سهام را برای سالهای آینده پرداخت می کند.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 50 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 12:43