5 شاخص تجارت نوسان بیشترین استفاده

ساخت وبلاگ

"روند دوست شما است"- به نقل از مارتین زویگ وقتی صحبت از نوسان می شود کاملاً صادق است. معاملات نوسان همه چیز در مورد کسب سود بزرگتر با پیروی از روند است.

اما چگونه می توانیم مشخص کنیم که روند شروع می شود یا معکوس می شود؟این بزرگترین مشکلی است که هر معامله گر نوسان با آن روبرو است.

ما نمی خواهیم این کار را دیگر در حالت تعلیق نگه داریم و پاسخ آن به شاخص های معاملاتی است. وبلاگ امروز در مورد درک شاخص های معاملاتی نوسان است که به ما در شناسایی معاملات نوسان کمک می کند. معامله گران نوسان از بسیاری از شاخص های معاملاتی برای شناسایی فرصت های معاملاتی در دارایی های اساسی استفاده می کنند.

اما اگر شما یک تازه کار در بورس سهام هستید و نمی دانید منظور از تجارت در واقع چیست- پس همانطور که همیشه می گوییم- نگران نباشید! ما همیشه در اینجا هستیم تا به شما در درک این شرایط و سواد مالی بیشتر کمک کنیم!

بنابراین ، بیایید وبلاگ امروز را با درک آنچه تجارت می کند شروع کنیم-

تجارت نوسان چیست؟

Trading Trading یک روش معاملاتی است که توسط معامله گران استفاده می کند که با تجارت در جهت روند دستاورد می کنند. در اینجا ، معامله گران با معاملات همراه با حرکات قیمت یک دارایی که معمولاً طی چند روز و هفته است ، سود کسب می کنند.

کم نوسان در زمانی است که قیمت آن را پایین می آورد که بلافاصله با دو پایین متوالی بالاتر دنبال می شود. از طرف دیگر ، نوسان بالا وقتی است که قیمت آن را بالا می برد و به دنبال آن دو اوج پایین متوالی است.

swing trading

معامله گران Swing روند بازار را با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی مانند الگوهای نمودار یا الگوهای شمعدانی ، روند و واژگونی روند بالقوه در یک بازه زمانی کوتاه تجزیه و تحلیل می کنند.

باید توجه داشته باشید که این با معاملات روز متفاوت است ، زیرا معاملات روز به خرید و فروش سهام در همان روز اشاره دارد ، در حالی که معاملات نوسان شامل نگه داشتن موقعیت معاملات برای چند روز تا چند هفته است.

در حال حاضر شما باید درک کرده اید که چه چیزی در حال نوسان است ، اکنون اجازه دهید در مورد 5 شاخص بازرگانی نوسان استفاده شده که توسط معامله گران Swing برای شناسایی فرصت های معاملاتی نوسان استفاده می شود ، بحث کنیم:

5 شاخص تجارت نوسان بیشترین استفاده

1. میانگین حرکت

میانگین حرکت به طور متوسط میانگین قیمت سهام در طی یک دوره معین است و هر گونه سنبله کوتاه مدت نامنظم را صاف می کند.

از آنها به عنوان شاخص های عقب مانده یاد می شود زیرا به عملکرد قیمت گذشته نگاه نمی کنند. بنابراین ، میانگین های متحرک عمدتاً برای تأیید روند استفاده می شوند و در تجارت نوسان استفاده می شوند.

با توجه به تعداد دوره هایی مانند میانگین حرکت 50 یا 200 روز ، میانگین های حرکت می توانند به طور متوسط ، متوسط یا بلند مدت طبقه بندی شوند. میانگین حرکت به طور عمده از دو نوع است -

میانگین های متحرک ساده ، که تمام قیمت های پایانی یک دوره خاص را به خود اختصاص می دهد و میانگین آنها را از بین می برد ، و میانگین های متحرک نمایی که وزن بیشتری را به قیمت نزدیک تر به تاریخ فعلی می بخشد.

با بحث در مورد اصول متوسط حرکت ، اجازه دهید استفاده از این شاخص در نوسان معاملات را ببینیم-

معامله گران نوسان از میانگین های متحرک استفاده می کنند که میانگین حرکت کوتاه مدت یک بازار از میانگین حرکت طولانی مدت عبور می کند و این نشان می دهد که تغییر در حرکت رخ می دهد. هنگامی که یک میانگین در حال حرکت سریعتر از یک میانگین حرکت کندتر از پایین عبور می کند ، نشان دهنده حرکت گاو نر است. هنگامی که یک میانگین در حال حرکت سریعتر از یک کندتر از بالا عبور می کند ، ممکن است حرکت به یک حرکت نزولی معکوس شود.

2. حجم

حجم یک شاخص مهم در تجارت نوسان است زیرا در مورد قدرت روند در حال انجام به ما می گوید. معمولاً یک روند با حجم بالا از یک حجم ضعیف قوی تر است. هرچه معامله گران بیشتر خریداری یا بفروشند ، مبنای بهتری برای عملکرد قیمت تشکیل می دهد.

حجم در هنگام شکستن روند بسیار مهم است. به طور کلی ، شکستن دوره ای از ادغام همراه با حجم کم دنبال می شود. بنابراین ، هنگامی که شکستن رخ می دهد ، سنبله های حجم.

انواع مختلفی از نشانگرهای حجم وجود دارد که نشان می دهد حجم در حال افزایش است یا در حال سقوط است.

3. شاخص قدرت نسبی

شاخص های حرکتی در بین معامله گران نوسان و به ویژه شاخص قدرت نسبی محبوب هستند ، که نشان می دهد قیمت سهام در آن بیش از حد بوده است یا منطقه بیش از حد.

معمولاً ، هنگامی که قیمت ها بالاتر از سطح 70 قرار دارند ، ما آن را در منطقه بیش از حد در نظر گرفتیم ، از طرف دیگر وقتی قیمت ها زیر 30 سطح قرار دارند ، به عنوان یک منطقه بیش از حد در نظر گرفته می شود.

هنگامی که قیمت ها در منطقه بیش از حد قرار دارند ، معمولاً نشان می دهد که قیمت ها ممکن است به روند نزولی معکوس شوند ، و هنگامی که قیمت ها در منطقه فراتر از حد قرار دارند ، معمولاً نشان می دهد که قیمت ها ممکن است به بالاترین سطح معکوس برسد.

بنابراین ، این شاخص می تواند در معاملات نوسان استفاده شود ، همانطور که به ما می گوید چه زمانی روند معکوس می شود.

4. نوسان ساز تصادفی

نوسان ساز تصادفی نوع دیگری از نشانگر حرکت است که تقریباً مشابه RSI کار می کند. این شاخص قیمت بسته شدن سهام را با محدوده قیمت های خود در طی یک دوره خاص مقایسه می کند.

مانند RSI ، نوسان ساز تصادفی همچنین منطقه بیش از حد و بیش از حد را نشان می دهد. در این حالت ، 80 معمولاً به عنوان بیش از حد در نظر گرفته می شود ، در حالی که زیر 20 سال بیش از حد است. با این حال ، برخلاف RSI ، 2 خط را شامل می شود. یکی مقدار فعلی اسیلاتور را نشان می دهد در حالی که دیگری سه روزه را نشان می دهد.

5. سهولت حرکت

سهولت حرکت یک نشانگر شرکتی است که نشان دهنده رابطه بین نرخ تغییر در قیمت دارایی با حجم آن است و می تواند به عنوان یک شاخص معاملات نوسان استفاده شود. معمولاً در نمودار روزانه و بازه های زمانی بزرگتر استفاده می شود.

این شاخص در نمودار با صفر به عنوان پایه ترسیم شده است. بنابراین ، هنگامی که بالاتر از صفر افزایش می یابد ، نشان می دهد که قیمت بازار با سهولت نسبی پیش می رود و چه زمانی افزایش EOM بیشتر می شود ، راحت تر قیمت پیشرفت می کند. از آنجا که EOM زیر صفر قرار دارد ، پس نشان می دهد که بازار با افزایش سهولت در حال کاهش است.

ما به شما کمک کرده ایم که بیشترین شاخص های بازرگانی نوسان را که در تجارت نوسان استفاده می شود ، شناسایی کنید و ما را در شناسایی فرصت های معاملات نوسان راهنمایی کنید. بیایید از طریق این وبلاگ به یک راز باز حرکت کنیم. به من اعتماد کن ، شما می خواهید این را دوست داشته باشید!

چگونه می توان سهام معاملاتی نوسان را با استفاده از StockEdge فیلتر کرد؟

در StockEdge استراتژی های مختلف صعودی و نزولی موجود است که به ما در فیلتر کردن سهام برای معاملات نوسان همانطور که در زیر آمده است ، کمک می کند:

خط پایین

معاملات نوسان برای آن دسته از معامله گران که وقت ندارند در طول جلسه معاملاتی روز در صفحه معاملات نشسته اند ، مناسب است. آنها می توانند تجارت نوسان را با شغل 9-5 یا هر مشاغل دیگر خود ترکیب کنند تا بتوانند منبع جداگانه ای از یک جریان نقدی مداوم برای خود ایجاد کنند. با یک استراتژی خوب و مدیریت ریسک مناسب ، می توان انتظار داشت که از معاملات نوسان بازده خوبی داشته باشد.

همچنین ، با تجارت نوسان ، برخلاف یک سرمایه گذاری بلند مدت ، نیازی به سرمایه گذاری سرمایه گذاری شخص برای مدت طولانی نیست. اگر این تجارت اشتباه شود ، می توانید به سادگی ضرر رزرو کرده و سرمایه خود را به سهام دیگری منتقل کنید. همیشه به یاد داشته باشید در حالی که مشغول تجارت نوسان هستید - "روند دوست شما است". امیدواریم این وبلاگ را آموزنده پیدا کرده و از اطلاعات در مورد پتانسیل حداکثر آن در دنیای عملی استفاده کنید. با به اشتراک گذاشتن این وبلاگ با خانواده و دوستان خود ، برخی از عشق ها را نشان دهید و به ما در ماموریت خود در گسترش سواد مالی کمک کنید.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 19 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 6:04