چگونه می توان تجزیه و تحلیل ریسک را برای تجارت کوچک خود انجام داد

ساخت وبلاگ

صاحبان مشاغل کوچک هر روز ریسک می کنند. اما اگر بیش از حد در معرض خطر قرار بگیرید ، خط پایین کسب و کار شما می تواند رنج ببرد. برای اطمینان از تصمیمات خود ، یک تحلیل ریسک برای تجارت کوچک خود انجام دهید.

تجزیه و تحلیل ریسک در تجارت چیست؟

خطر وضعیتی است که می تواند مزایای زیادی داشته باشد یا به سلامت مالی یک تجارت کوچک آسیب جدی وارد کند. گاهی اوقات یک خطر می تواند منجر به بسته شدن یک تجارت شود. قبل از ریسک در مشاغل خود ، باید تجزیه و تحلیل ریسک را انجام دهید.

ارزیابی ریسک برای مشاغل کوچک استراتژی است که نتایج بالقوه یک ریسک را اندازه گیری می کند. این ارزیابی به شما کمک می کند تا تصمیمات تجاری هوشمندانه بگیرید و از مسائل مالی جلوگیری کنید.

جیسون اولسن ، کارآفرین سریال و بنیانگذار استودیوهای 360 ، Prestman Auto و اتومبیل ، در مقاله خود توضیح داد:

نکته مهم این است که نه تنها از خوش بینی به دلایلی برای اقدام استفاده کنید ، بلکه از عوامل خطرناک برای هدایت تصمیمات خود نیز استفاده می کنید. بله ، شما باید شجاعت شرط بندی در مورد ایده های خود داشته باشید ، اما باید این توانایی را نیز داشته باشید که یک رویکرد محاسبه شده و محاسبه شده را انجام دهید. رفع همه خطر در هر سناریو تقریباً غیرممکن است ، اما مهم این است که اطمینان حاصل کنید که این مناطق مشکل ساز همیشه مورد توجه و درک قرار می گیرند. "

خطرات داخلی در مقابل خارجی

معمولاً یک خطر داخلی یا خارجی است. خطرات داخلی در داخل عملیات شما رخ می دهد ، در حالی که خطرات خارجی در خارج از تجارت شما رخ می دهد.

خطرات داخلی اغلب برای تجارت شما خاص تر است و کنترل آن آسان تر از خطرات خارجی است. نمونه هایی از خطرات داخلی عبارتند از:

  • خطرات مالی
  • خطرات بازاریابی
  • خطرات عملیاتی
  • خطرات نیروی کار

اگرچه می توانید خطرات خارجی را پیش بینی کنید ، اما آنها معمولاً از کنترل شما خارج هستند. شاید لازم باشد برای مدیریت خطرات خارجی یک رویکرد واکنشی انجام دهید. این خطرات شامل موارد زیر است:

  • اقتصاد در حال تغییر
  • رقبای جدید
  • بلایای طبیعی
  • قوانین و مقررات دولتی
  • تغییر تقاضای مصرف کننده

نحوه انجام ارزیابی ریسک

هیچ راهی برای ارزیابی خطر کسب و کار وجود ندارد. ارزیابی در مورد قضاوت در مورد سطح ریسک شما 100 ٪ دقیق نیست. تجزیه و تحلیل ریسک تجاری کوچک تصویری از نتایج احتمالی که تصمیمات تجاری شما می تواند داشته باشد ، به شما می دهد. برای انجام ارزیابی ریسک مالی از مراحل زیر استفاده کنید.

مرحله 1: خطرات را شناسایی کنید

اولین قدم برای مدیریت خطرات تجاری ، شناسایی این است که چه موقعیت هایی برای امور مالی شما ایجاد می کند. خسارتهایی را که می تواند در تجارت شما داشته باشد در نظر بگیرید. سپس ، در مورد اهداف خود و پاداش هایی که می تواند از ریسک ناشی شود ، فکر کنید. بسته به تجارت ، موقعیت مکانی و صنعت شما ، خطرات متفاوت خواهد بود.

مرحله 2: خطرات سند

هنگامی که لیستی از خطرات احتمالی تجاری دارید ، آنها را در یک سند تعریف کنید. فرآیندی را برای وزن گیری تأثیر هر خطر ایجاد کنید. نگاه کنید که خطر به طور بالقوه می تواند باعث آسیب شود و بازیابی آن چقدر سخت خواهد بود. یک سیستم امتیاز دهی برای خطرات ، از خفیف تا شدید تنظیم کنید.

مرحله 3: مانیتورها را تعیین کنید

افراد را در مشاغل خود شناسایی کنید که توجه داشته باشند و خطرات را مدیریت کنند. مانیتور خطر ممکن است شما ، شریک زندگی یا کارمند باشید. تصمیم بگیرید که چگونه خطرات باید گزارش و رسیدگی شود. هنگامی که رویه هایی برای مدیریت ریسک دارید ، می توان از مسائل هموار مراقبت کرد.

مرحله 4: کنترل ها را تعیین کنید

پس از درک خطرات احتمالی ، کنترل هایی را که می توانید برای کاهش آنها استفاده کنید ، مشخص کنید. برای پیش بینی چرخه درآمد خود به الگوهای با گذشت زمان نگاه کنید. و ، خطرات تأثیرگذاری بر تجارت شما را ارزیابی کنید. به اهمیت یک خطر و همچنین احتمال وقوع آن در تجارت خود نگاه کنید.

مرحله 5: به صورت دوره ای مرور کنید

ارزیابی ریسک کسب و کار شما یک تعهد یک بار نیست. فرآیندهای مدیریت ریسک را سالانه بررسی کنید تا ببینید که چگونه خطرات را برطرف می کنید. همچنین ، به دنبال خطرات جدیدی باشید که ممکن است در ارزیابی قبلی مرتبط نباشد.

برای سنجش خطر از نسبت خطر استفاده کنید

نسبت ریسک رابطه بین بدهی های کسب و کار شما و عدالت را نشان می دهد. بدهی تجارت خطر ایجاد می کند. با مقایسه بدهی یا اهرم ، با حقوق صاحبان سهام ، درک بهتری از سطح خطر کسب و کار خود می گیرید. این می تواند به شما در تعیین اهداف هدفمندتر برای مدیریت بدهی تجارت کمک کند.

نسبت بدهی به سهام

انواع مختلفی از نسبت اهرم های مالی وجود دارد. یک فرمول نسبت اهرم متداول نسبت بدهی به سهام است. برای این نسبت ، کل بدهی خود را بر اساس سهام کل خود تقسیم کنید. حقوق صاحبان سهام برابر با دارایی های شما منهای بدهی است و مالکیت شما در تجارت را نشان می دهد.

نسبت بدهی به برابر = کل بدهی / کل سهام

به عنوان مثال ، شما 30،000 دلار بدهی و 15،000 دلار سهام دارید.

30،000 دلار / 15،000 دلار = 2 بار یا 200 ٪

این بدان معنی است که برای هر دلار که دارید ، دو دلار به طلبکاران مدیون هستید.

با پیدا کردن نسبت بدهی به سهام ، می توانید ببینید که سرمایه از بدهی چه مقدار حاصل می شود. هرچه بدهی بیشتری در مقایسه با حقوق صاحبان سهام داشته باشید ، سطح ریسک شما بزرگتر است.

هدف از ارزیابی ریسک

ارزیابی ریسک بخش مهمی از اداره تجارت شما است. شما می توانید از ارزیابی ریسک تجاری خود برای تصمیم گیری و تأمین اعتبار تجارت خود استفاده کنید.

تجزیه و تحلیل ریسک ساده به شما کمک می کند از خطرات خودداری کنید که می تواند به امور مالی شما آسیب برساند. ارزیابی شما را در مورد مراحل لازم برای محافظت از مشاغل خود به شما اطلاع می دهد. می توانید ببینید که برای پرداختن به چه موقعیت هایی نیاز دارید و از آن جلوگیری می کنید.

فراتر از استفاده داخلی ، ارزیابی ریسک مالی می تواند به شما کمک کند تا با وام دهندگان صحبت کنید. این افراد می خواهند قبل از پول به شما میزان ریسک کسب و کار شما را بدانند. آنها به احتمال رشد مشاغل شما و میزان احتمال بازپرداخت وام نگاه می کنند.

برای پیگیری بدهی های تجاری ، درآمد و هزینه های خود به کمک نیاز دارید؟نرم افزار حسابداری آنلاین پاتریوت استفاده و استفاده از آن برای غیر حسابدار آسان است. ما پشتیبانی مستقر در ایالات متحده را ارائه می دهیم. امروز آن را به صورت رایگان امتحان کنید.

این مقاله از تاریخ انتشار اصلی آن در تاریخ 9 مه 2017 به روز شده است.

این به عنوان مشاوره حقوقی در نظر گرفته نشده است. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 17 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 22:25