طراحی و تولید کارت ویزیت خلاق: تکنیک ها و جزئیات

ساخت وبلاگ

Lisa Valuyskaya

من هرگز از تکرار این کار برای هر کسی که گوش می دهد خسته نمی شود. طراحی کارت ویزیت خود را بر اساس این واقعیت که چاپگر شما در گوشه های دور یا جوهرهای فلزی ارائه می دهد ، قرار ندهید. از نظر آنچه طراحی به پیام شما اضافه می کند فکر کنید. فقط به این دلیل که بچه های خنک این کار را انجام می دهند وسوسه می شوند از گوشه های گرد استفاده کنند؟شاید کارت شما با استفاده از این تکنیک بیشتر برجسته شود.

تعداد زیادی از ویترین کارت ویزیت خلاق در آنجا موجود است. بسیاری از این موارد به زیبایی انجام شده و به خوبی تفکر شده اند ، و آنها به عنوان الهام بخش برای کسانی که دوست دارند کارت ویزیت آنها بیشتر از کاغذ مستطیل شکل استاندارد باشد ، خدمت می کنند. با این حال ، توضیحات اندک با این مثالها همراه است ، و فهمیدن اینکه چگونه می توانید ایده خود را به زندگی بیاورید ، می تواند بسیار زیاد باشد ، کمترین حرف را می گوید. این راهنما برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد کدام تکنیک مناسب برای شما است ، چگونه می توانید پرونده ها را به درستی تهیه کنید و چه چیزی را در یک چاپگر جستجو کنید.

مطالعه بیشتر در SmashingMag:

مشاوره عمومی

محتوا اول می رود

من هرگز از تکرار این کار برای هر کسی که گوش می دهد خسته نمی شود. طراحی کارت ویزیت خود را بر اساس این واقعیت که چاپگر شما در گوشه های دور یا جوهرهای فلزی ارائه می دهد ، قرار ندهید.

با کارگاه های آنلاین Smashing در جلوی و UX ، با آماده سازی عملی ، جلسات زنده ، ضبط ویدیویی و یک پرسش و پاسخ دوستانه ملاقات کنید. در سیستم های طراحی ، UX ، عملکرد وب و CSS/JS. با برد فراست ، استفانی Troeth و بسیاری دیگر.

از نظر آنچه طراحی به پیام شما اضافه می کند فکر کنید. فقط به این دلیل که بچه های خنک این کار را انجام می دهند وسوسه می شوند از گوشه های گرد استفاده کنند؟شاید کارت شما با استفاده از این تکنیک بیشتر برجسته شود.

چرا جوهر فلزی می خواهید؟آیا فکر می کنید نام شما واقعاً در طلا ایستاده است ، حتی اگر پیام شما در مورد فناوری و پیشرفت های کد اخیر باشد؟ممکن است بخواهید دوباره فکر کنید. یا آیا شما جواهرات دست ساز را می فروشید و طرحی می خواهید که منعکس کننده آخرین ایجاد نقره شما باشد؟سپس جوهر نقره ممکن است راه حل مناسبی برای شما باشد.

پشت کارت ویزیت اغلب نادیده گرفته می شود ، اما می تواند مکانی عالی برای موارد اضافی باشد که کارت شما را به یاد ماندنی تر می کند. آن را به آنچه انجام می دهید مربوط شود و در صورت امکان آن را مفید کنید. شما می توانید نکات یا راهنمای سریع نحوه راهنمای مربوط به محصول خود را درج کنید ، یک مشاوره رایگان ارائه دهید ، یادآوری را برای تاریخ ارائه دهند که تخفیف ارائه می دهید ، یا از مشتریان وفادار دعوت می کنید تا هر بار که از شما خریداری می کنند ، تمبر جمع کنند. به چیزی فکر کنید که باعث می شود آنها بخواهند روی کارت ویزیت خود آویزان شوند و اغلب با آن مشورت کنند. اگر فکر می کنید پشت باید برای یادداشت برداری محفوظ باشد ، چرا چند خط نقطه دار را با عنوان "یادداشت ها" علامت گذاری نکنید ، نه اینکه آن را خالی بگذارید؟

با چاپگر خود صحبت کنید

هیچ کس در مورد تکنیک ها و مواد موجود بیشتر نمی داند - و موارد جدید همیشه بیرون می آیند. به طور کلی ، چاپگرها بیش از این خوشحال هستند که تمام اخبار صنعت را به شما می دهند و به شما در مورد تکنیک ها و مواد توصیه می کنند.(اگر مال شما نیست ، ممکن است بخواهید به دنبال یک چاپگر جدید باشید.) اگر کمی در مورد نحوه عملکرد آنها یاد بگیرید ، آنها از آن قدردانی می کنند و حتی مایل به کمک هستند.

در حالی که این مقاله به شکل ها و اندازه های سفارشی متمرکز است ، اندازه های استاندارد را نیز در نظر داشته باشید. دارندگان کارت برای متناسب با کارتهای اندازه استاندارد ساخته شده اند ، و من اغلب نظرات خود را شنیده ام ، "اگر یک کارت ویزیت در کیف پول من مناسب نباشد ، من اهمیتی نمی دهم که چقدر زیباست ، در سطل زباله می رود."

اندازه استاندارد در ایالات متحده و کانادا 3. 5 2 2 اینچ ، 85 55 55 میلی متر در اتحادیه اروپا و 90 55 55 میلی متر در استرالیا ، نیوزیلند و اسکاندیناوی است. یا می توانید از یک کارت اعتباری استاندارد به عنوان مرجع استفاده کنید ، که در حدود 85 5 54 میلی متر یا 3. 34 x 2. 25 اینچ.

مگر در مواردی که کارتهای خود را در ذهن داشته باشید (به عنوان مثال ، کارت کتابفروشی که به عنوان یک نشانک دو برابر می شود) ، می خواهید در آن ابعاد بمانید. کوچکتر اشکالی ندارد ، اما هر چیز خیلی بزرگی در اکثر جیب ها جای نمی گیرد ، بنابراین فقط در صورتی که دلیل این باور داشته باشید که کارت های شما در کیف پول یا دارندگان ذخیره نمی شود ، بزرگتر شوید.

آیا ایده کاملی دارید اما نمی دانید با آن چه کار کنید؟شاید شما در مورد برش ، لاک ، جوهرهای فلزی ، نامه نویسی و مواد خاص شنیده باشید اما مطمئن نیستید که دقیقاً چیست یا کدام یک برای شما است؟بیایید به تکنیک های مختلف بپردازیم!

کاهش نرخ مرگ و میر

هر کارت (یا هر ماده چاپی برای آن ماده) که یک مستطیل استاندارد نیست یا سوراخ هایی در آن دارد ، توسط تکنیکی که به عنوان مرگ بریده شده است ایجاد می شود. یک الگوی فلزی تهیه شده و برای برش کاغذ به شکل داده شده استفاده می شود. ساده ترین راه برای فکر کردن در این مورد ، تصویر کردن یک سوراخ دار غول پیکر است ، به جز اینکه سوراخ ها لزوماً دور نیستند ، بلکه هر شکلی که می خواهید آنها باشد.

این بدان معنی است که علاوه بر کارهای هنری ، شما باید چاپگر را برای "پانچ کردن" کارتهای خود به چاپگر ارائه دهید.

نتیجه می تواند به آسانی یک سوراخ گرد در مرکز کارت شما یا به اندازه یک پاپ آپ سه بعدی پیچیده باشد.

این طراحی ساده و مؤثر از سوراخ گرد در دو طرف کارت استفاده می کند.

این کارت شکل محصول را می گیرد. شناخت فوری!

تهیه پرونده

من به عنوان نمونه از برش استفاده می کنم ، اما بیشتر این دستورالعمل ها در مورد سایر موارد نیز اعمال می شود. تفاوت های اصلی در بخش های مربوطه ذکر شده است ، و من پیوندهایی را برای کمک به شما در خواندن در مورد تکنیک ها با جزئیات بیشتر ارائه می دهم. دستورالعمل های زیر باید یک نقطه شروع خوب به شما ارائه دهد.

بهترین برنامه های کاربردی برای تهیه پرونده ها برای هرگونه چاپ ویژه ، Adobe Illustrator استاندارد صنعت و Indesign است. فتوشاپ مناسب نیست زیرا دقت لازم برای این نوع پروژه را ندارد.

مانند هر سند چاپی دیگر ، پرونده خود را در ابعاد چاپی تنظیم کنید (یعنی هر اندازه کارت شما ، چه مستطیل شکل باشد و چه اندازه غیر استاندارد) ، با وضوح 300 ppi ، با استفاده از CMYK به عنوان فضای رنگ برای همهعناصر آثار هنری.

به نظر می رسد در مورد DPI ، PPI ، CMYK و RGB کمی سردرگمی وجود دارد. تهیه پرونده برای چاپ با تصویرگر یا Indesign در واقع بسیار ساده است.

در Illustrator ، هنگام ایجاد یک سند جدید ، روی برگه گزینه های "Advanced" کلیک کنید (در برخی از نسخه ها این از قبل قابل مشاهده است). این گزینه ها را برای وضوح و فضای رنگ به وجود می آورد. وضوح را روی 300 ppi و حالت Color CMYK تنظیم کنید.

توجه داشته باشید که PPI یا پیکسل در هر اینچ ، اغلب با DPI یا نقاط در هر اینچ اشتباه گرفته می شود. دومی به شدت به سخت افزار چاپگر و توانایی آن در تولید مثل نقاط روی کاغذ اشاره دارد. هنگام تهیه پرونده ها برای چاپ ، بیش از حد در مورد DPI نگران نباشید. 300 PPI شماره جادویی است. آن را به یاد داشته باشید و طلایی خواهید شد. اگر می خواهید در مورد DPI و PPI اطلاعات بیشتری کسب کنید ، در انتها پیوند را برای مقاله ای مشاهده کنید که آن را با عمق بیشتری توضیح می دهد.

اسناد InDesign به طور خودکار در 300 ppi ایجاد می شوند. تنها چیزی که باید از آن اطمینان حاصل کنید این است که عناصری که در سند وارد می کنید (مانند عکس) نیز در 300 ppi قرار دارند و از CMYK استفاده می کنند. این کار را با انتخاب تصویر و تهیه پنجره اطلاعات (ضربه F8) بررسی کنید.

به عنوان مثال ، تصویر زیر از فضای رنگ RGB استفاده می کند. باید به CMYK تغییر یابد:

حتی اگر می توانید از تصاویر RGB استفاده کنید ، به این معنی نیست که باید. بله ، هر دو InDesign و Illustrator کاملاً قادر به تبدیل خروجی به CMYK هستند هنگام صادر کردن پرونده ای به عنوان PDF ، اما اگر تا به حال مجبور شوید پرونده های منبع خود را به شخصی ارسال کنید یا از تصاویر برای چیز دیگری استفاده کنید ، این مرحله اضافی می تواند شما را نجات دهد. بشر

و لطفاً وضوح را بررسی کنید. برای بررسی پیکسل ، کارت را چاپ کنید. من می دانم که این به نظر می رسد مانند یک فرد فاقد فکر است ، اما بسیاری از افراد فراموش می کنند که نتیجه چاپ را بررسی کنند. آنچه در صفحه می بینید چیزی نیست که در چاپ خواهید دید.

نکته دیگری که باید بررسی کنید متن سیاه و هنر خط شماست ، اگر در حال تبدیل هر یک از آنها از RGB هستید. آنها باید در حالت رنگ CMYK 100 ٪ K باشند تا از اثر گل آلود و هاله های رنگی جلوگیری کنند.

هنگامی که آثار هنری شما آماده است ، یک لایه جدید بالاتر از آثار هنری ایجاد کنید. لایه را چیزی شبیه به "دیلین" بنامید. شما می توانید حتی خاص تر باشید و آن را "dieline - چاپ نکنید" ، که اگر نتوانید قبل از ارسال پرونده با چاپگر صحبت نکنید ، بسیار مفید خواهد بود (مثلاً اگر از فرم سفارش وب یا مشتری خود استفاده می کنید. شخص نکته برای چاپگر است.)

اکنون دستورالعمل هایی را برای نحوه برش کارت خود ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که طرح کلی شما برای برش از رنگ نقطه ای سفارشی استفاده می کند ، نه CMYK. این به چاپگر اجازه می دهد تا هنگام چاپ جداسازی ، الگوی برش را استخراج کند. برای ایجاد یک رنگ سفارشی ، روی Arrow Little در پالت Swatches کلیک کنید و برای ایجاد یک Swatch جدید کلیک کنید. در کادر گفتگوی که ظاهر می شود ، هر رنگی را انتخاب کنید که در کارهای هنری شما برجسته باشد ، و سپس "Spot Color" را از منوی کشویی کنار "نوع رنگ" انتخاب کنید. رنگ می تواند هر چیزی باشد که شما می خواهید. 100 ٪ Magenta بسیار محبوب است زیرا معمولاً از آن جدا می شود ، اما صرفه جویی در آن به عنوان یک رنگ نقطه مهم است.

همچنین ، به یاد داشته باشید که سکته مغزی را تنظیم کنید (اگر این یک شکل محصول سفارشی است) و/یا پر کردن (اگر سوراخ هایی را قطع می کنید) برای "بیش از حد" برای جلوگیری از زدن هنر زیر. شما می توانید با رفتن به پنجره → ویژگی ها یا در Illustrator با فشار دادن F11 برای بالا بردن پنجره "ویژگی ها" ، گزینه های چاپ بیش از حد در Indesign را مطرح کنید.

بیایید بگوییم که آرم شما یک ابر است ، و می خواهید کارت به شکل ابر برش داده شود (یک نمونه بسیار خلاقانه نیست اما توضیح آن آسان است). پرونده شما در Illustrator چیزی شبیه به این است:

و کارت تمام شده شما به این شکل است:

اگر می خواستید شکل ابر را برش دهید ، اینگونه به نظر می رسد:

و کارت تمام شده به این شکل است:

توجه کنید که چگونه آرم از لایه آثار هنری به لایه Dieline منتقل شده است و اکنون نیز با رنگ نقطه سفارشی پر شده است.

اطمینان حاصل کنید که آثار هنری شما به اندازه کافی خونریزی کرده است (یعنی اگر شکل به طور منظم یا گذشته از دستورالعمل های برش در صورت سفارشی باشد ، از لبه سند گذشته است. معمولاً 0. 125 اینچ یا حدود 3 میلی متر کافی است ، اما من تمایل دارم که بیشتر به امنیت اضافه کنم. هر دو InDesign و Illustrator به شما امکان می دهند تا در گزینه های "تنظیم اسناد" خونریزی کنید.

من در اینجا به جزئیات بیش از حد نمی پردازم ، زیرا Bleed موضوعی نسبتاً پیچیده است که سزاوار راهنمای خود است. برای کسانی از شما که علاقه مند به یادگیری بیشتر هستید ، چند پیوند در پایان این مقاله هستند که آن را با دقت بیشتری توضیح می دهند.

در همان یادداشت ، هیچ عناصر مهم (مانند آرم یا متن) را خیلی نزدیک به لبه قرار ندهید. حاشیه بافر (دوباره ، حدود 0. 125 اینچ یا 3 میلی متر) را در اطراف دیلین یا سند بگذارید تا از خطر ابتلا به چیزی جلوگیری شود.

معمولاً یا یک فایل بومی (AI ، Indd ، EPS) یا PDF با وضوح بالا به عنوان پرونده نهایی برای چاپ قابل قبول است.(همیشه قبل از تهیه پرونده نهایی با چاپگر بررسی کنید.) اگر PDF را تهیه می کنید ، اطمینان حاصل کنید که رنگ پنجم سفارشی شما به عنوان یک رنگ لکه دار نگه داشته می شود و به CMYK تبدیل نمی شود. می توانید آن را در پنجره "جوهر مدیر" بررسی کنید (صادرات به عنوان PDF → Output → Manager INK):

می توانید با کلیک بر روی Advanced → Print Production → Manager Ink Manager: در لیست Ink Manager در خود PDF (Acrobat Pro) ظاهر شود:

چاپ آن

بیشتر فروشگاه های بزرگ چاپی تجهیزات برش خورده دارند. ابتدا در صورت چاپ محلی ، ابتدا بررسی کنید. بهترین راه برای اطمینان از همه چیز طبق برنامه ، پرسیدن سؤال ، توضیح نیازهای خود و نگاه حضوری به اثبات است. چاپگرهای کوچک برون سپاری مشاغل برش خورده. اگر می خواهید کنترل بیشتری داشته باشید ، به دنبال شخصی باشید که این کار را در خانه انجام دهد.

اگر قادر به چاپ محلی نیستید (به عنوان مثال ، زیرا مشتری شما از راه دور است) ، دو گزینه دارید. یکی این است که یک چاپگر محلی برای مشتری خود پیدا کنید. معمولاً مشتری در حال حاضر یک خط کشیده است ، اما من اکیداً توصیه می کنم خودتان با آن چاپگر در تماس باشید ، نه اینکه فقط پرونده ها را به مشتری منتقل کنید و به آنها اجازه دهید آن را اداره کنند. سؤال بپرسید ، از طریق مسخره ها ارسال کنید ، اثبات ارسال شده برای شما ارسال شود-آنچه می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که این کار به روشی که باید چاپ می کند.

از طرف دیگر ، می توانید یک چاپخانه آنلاین پیدا کنید که برش را ارائه دهد. مجدداً ، به جای ارسال پرونده از طریق فرم آنلاین ، با آنها در تماس باشید و مطمئن شوید که به تمام سؤالات و نگرانی های شما پرداخته می شود.

فهرست چاپگر

برای انتخاب یک چاپخانه و برقراری ارتباط با آن به کمک نیاز دارید؟در اینجا مواردی وجود دارد که باید در خاطر داشته باشید.

  • قبل از انجام هر کار دیگری ، شماره تلفن یا آدرس ایمیل آنها را دریافت کرده و در تماس باشید. در مورد پروژه خود به آنها بگویید و در مورد مشخصات فنی و هر سؤال دیگری که ممکن است داشته باشید بپرسید.(این زمان خوبی برای درخواست تخمین هزینه است.) اگر بیش از یک نامزد دارید ، شستشو و تکرار کنید.
  • بخواهید نمونه هایی از قطعات مشابهی را که چاپ کرده اند ببینید. آنها را بررسی کنید. این می تواند به سؤالات بیشتر منجر شود - یا الهام بخش برای بهتر شدن پروژه شما.
  • معیارهای اصلی که من در انتخاب چاپگر استفاده می کنم این است که چقدر پاسخگو و آگاه هستند. شما می خواهید شخصی که در واقع پرونده شما را بررسی کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل یا سؤال با شما تماس بگیرد. زیرا مهم نیست که معامله چاپی چقدر عالی است ، اگر پرونده شما خطایی داشته باشد ، این پول تخلیه شده است.
  • برای صرفه جویی در هزینه ، شما اغلب می توانید این کار را با درخواست چاپگر برای مشاوره انجام دهید. آیا ساخت طرح پرونده کمی کوچکتر به آنها اجازه می دهد کارت های بیشتری را روی یک برگه قرار دهند؟آیا می توانید شکل را طوری تنظیم کنید که کاغذ کمتری وجود داشته باشد؟در مورد استفاده از رنگ های کمتری چطور؟چاپگر شما باید گزینه ها را بداند. فقط بپرس!
  • در تجربه من ، PDF یکی از امن ترین گزینه های Prepress است. پرونده های Illustrator بومی نیز به خوبی کار می کنند ، اما حتماً بررسی کنید که نسخه های تصویرگر چاپگر شما را می پذیرد. همیشه در صورت ارسال پرونده های بومی ، نسخه های هر نرم افزار Adobe را از چاپگر خود استفاده کنید.
  • از چاپگر بپرسید که آیا پرونده های Joboptions دارند. این پرونده ها را می توان به برنامه های Adobe وارد کرد و از پیش تنظیم شده برای صادرات به PDF یا EPS به شما می دهد. این ساده ترین راه برای اطمینان از اینکه پرونده های نهایی شما دقیقاً همان روشی است که چاپگر شما به آنها احتیاج دارد. اگر این پرونده ها را نداشته باشند ، هم InDesign و هم Illustrator از پیش تنظیم شده برای پس انداز در PDF برخوردار هستند. فقط تنظیمات لازم را انجام دهید. به عنوان مثال ، شما باید خونریزی را به صورت دستی به این پیش تنظیمات اضافه کنید (پیوندها را در انتها برای دستورالعمل های گام به گام مشاهده کنید).
  • اگر قادر به صحبت با چاپگر نیستید ، یک پیام ایمیل یا یک فایل با دستورالعمل اضافه کنید. فراموش نکنید که اطلاعات تماس خود را درج کنید تا در صورت داشتن هر گونه سؤال ، بتوانند با شما تماس بگیرند یا از طریق ایمیل به شما ایمیل دهند!

احتمالاً متوجه شده اید که بیشتر این نکات بر اهمیت برقراری ارتباط با چاپگر شما تأکید دارد. من نمی توانم به اندازه کافی استرس داشته باشم: هر پروژه متفاوت است و ارتباطات کلید اصلی دستیابی به بهترین نتیجه ممکن است.

چقدر هزینه دارد؟

در حالی که قیمت گذاری به عوامل زیادی بستگی دارد ، معمولاً در هنگام استفاده از یک برش یا تکنیک خاص دیگر ، هزینه تنظیم وجود دارد.(به یاد داشته باشید غول پیکر غول پیکر که در بالا ذکر شد؟ آنها باید یکی از این موارد را فقط برای شما بسازند.)

هزینه همانند شما 50 یا 500،000 کارت را چاپ می کنید ، بنابراین چاپ مقادیر بیشتر بسیار مقرون به صرفه تر است.

این ممکن است در مورد برخی از قالب های محبوب (به عنوان مثال ، کارت های ویزیت گرد) به این دلیل نباشد که چاپگر از همان الگوی برای چندین کار استفاده مجدد می کند ، از این رو پیشنهادات ویژه است.

پایان ویژه

من بخش بزرگی از این مقاله را برای برش دادن اختصاص داده ام زیرا فرآیند تهیه و چاپ پرونده که در اینجا شرح داده شده است ، مشابه بسیاری از تکنیک های دیگر است. اما بیایید به برخی از آنها نگاه کنیم.

پوشش اشعه ماوراء بنفش

این پایان ویژه با استفاده از لاک واضح در منطقه ای از کارت تعریف شده توسط شما حاصل می شود. این اثر یک عنصر طراحی کمی بلند است ، با یک پایان براق ، مات یا ساتن. مثال زیر یک پایان براق را نشان می دهد:

تهیه پرونده به همان روشی که برای برش دادن انجام می شود انجام می شود ، اما به جای مشخص کردن سکته مغزی ، یک شکل یا منطقه را مشخص می کنید تا لاک بر روی آن اعمال شود. این کار هنوز هم با پر کردن آن با یک رنگ لکه انجام می شود و در این حالت ، تنظیم پر کردن برای چاپ بیش از حد انجام می شود.

مطبوع

نامه نویسی با جوهر کردن یک سطح بلند و سپس فشار دادن آن به کاغذ انجام می شود و به طراحی هم رنگ و هم به عمق می بخشد. این تکنیک با استفاده از جوهرهای پانتون جامد برای تصاویر و متن وکتور مناسب است. مقاله ای که در پایان این مقاله به آن مرتبط است ، جزئیات فنی بیشتری را ارائه می دهد. در اینجا نمونه ای از کارت ویزیت که با این تکنیک انجام شده است:

برجسته

شبیه به برش ، از قالب برای فشار دادن کاغذ استفاده می شود و یک اثر افزایش یافته سه بعدی ایجاد می کند.

مهر زنی فویل

با استفاده از این تکنیک ، یک لایه از فویل نازک روی منطقه ای از کارت که شما مشخص می کنید استفاده می شود.

آماده سازی پرونده برای پایان های ویژه

آماده سازی پرونده برای همه این تأثیرات شبیه به برش است: شما باید منطقه ای را که باید پوشش داده شود ، برجسته یا هر نوع اثر باشد تعریف کنید. اما ممکن است شما نیاز به ارسال دو پرونده داشته باشید: یکی با آثار هنری و دیگری با منطقه برای استفاده از این اثر.

کاملاً مطمئن شوید که این دو پرونده کاملاً مشخص شده اند. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از یک فایل با لایه های جداگانه است: یک یا چند مورد برای آثار هنری و دیگری برای دستورالعمل های پایان ویژه (همانطور که برای تهیه پرونده برش در بالا توضیح داده شده است). سپس ، به سادگی با مخفی کردن یک لایه و سپس دیگری ، آنها را به عنوان پرونده های جداگانه ذخیره کنید.

هنگام استفاده از عکس ها برای پایان ویژه ، قبل از قرار دادن عکس در Illustrator یا InDesign ، یک مسیر قطع در فتوشاپ ایجاد کنید. سپس می توانید با انتخاب صادر کردن مسیرهای قطع به Illustrator یا با کلیک راست (PC) یا کنترل کلیک (MAC) در مسیر قطع در InDesign و تبدیل آن به قاب ، از همان مسیر قطع به عنوان ماسک برای اثر خود استفاده کنید. بشر(ممکن است بخواهید ابتدا گزینه ها را بررسی کنید اگر با مراجعه به مسیرها → گزینه ها → گزینه ها را نشان ندهید.)

به عنوان مثال ، می توانید از ماسک های مختلف با این تصویر استفاده کنید:

این ماسک اثر را در کل عکس اعمال می کند:

در حالی که این یکی آن را فقط در اصلی ترین سیب اعمال می کند:

جوهرهای خاص

از جوهرهای اضافی می توان استفاده کرد تا کارت شما حتی بیشتر از آن استفاده کند. جوهرهای فلزی ، مروارید و فلورسنت می توانند جلوه های جالبی ایجاد کنند.(برای حفظ بهتر جوهرهای فلزی ، در نظر بگیرید که یک لاک را در بالای صفحه قرار دهید.) رنگهای حتی رایج تر ، جلوه ای متفاوت و محکم تر از معادل فرآیند خود می بخشد زیرا مات هستند.

این یکی ساده است: فقط با نگاه کردن به swatches pantone ، یک رنگ سفارشی را که دوست دارید پیدا کنید و آن را به سند خود اضافه کنید. آثار هنری خود را طبق معمول آماده کنید ، اما کاملاً مطمئن شوید که در صورت تهیه PDF (همانطور که در بالا توضیح داده شد) به CMYK تبدیل نمی شود.

توجه: ساده ترین راه برای تهیه عکس با جوهر ویژه ، تبدیل تصویر خود در Photoshop ابتدا به Grayscale و سپس Duotone است. جوهر (های) خود را از کتابخانه Pantone انتخاب کنید و در صورت لزوم تنظیمات خود را تغییر دهید.(کار با کانال های رنگی روشی پیچیده برای کنترل بیشتر نتیجه است ، اما من این را به مبتدیان فتوشاپ توصیه نمی کنم ، و متخصصان فتوشاپ احتمالاً از قبل می دانند چگونه این کار را انجام دهند.)

دوبله و سه برابر شدن

این تکنیک در مورد استفاده از دو یا چند برگ کاغذ چسبانده شده است. تأثیر به دست آمده معمولاً به عنوان رنگ آمیزی لبه یا لبه های لبه ای گفته می شود ، زیرا یک کاغذ با رنگ متفاوت که بین دو قسمت اصلی درج شده است ، لبه های رنگی را "داخل" کارت (سه برابر شدن) تولید می کند ، همانطور که در اینجا مشاهده می شود:

استفاده از تنها دو ورق (دوبلکس) یک لبه دو رنگ می دهد-یکی در قسمت جلو و دیگری در پشت:

این لمس ظرافت را اضافه می کند و کارت شما را از سهام استاندارد ضخیم تر می کند. ترکیب این تکنیک با برش دادن-اجازه دادن به شما-نتیجه ای جالب تر است.

جوهرهای معطر

شما نمونه های زیادی از این تکنیک را در اینترنت پیدا نخواهید کرد زیرا دقیقاً به عنوان یک عکس ترجمه نمی شود. با این وجود ، این یک روش جالب برای پرش کارت ویزیت شما است.

رایحه های موجود از شکلات تا کپک است. اگر این کافی نباشد (و پول شیء نیست) ، می توانید با هزینه اضافی عطر سفارشی ایجاد کنید.

ماده خاص

این یک موضوع گسترده است زیرا گزینه ها بی شماری هستند. ما فقط به این موضوع خواهیم پرداخت. برای دیدن و احساس انواع مختلف مواد موجود ، به چاپگر خود مراجعه کنید!

کاغذ و مقوا

انواع مختلفی وجود دارد که نمی دانم چرا اکثر مردم هنوز از همان کالاهای مقوایی سفید یا خارج از سفید برای کارت ویزیت خود استفاده می کنند. از اتمام لباس های نرم و نرم گرفته تا کاغذهای با فشار سرد ، گزینه های کافی برای نیازهای همه وجود دارد. توصیف گزینه ها بسیار دشوار است. توصیه می کنم به چاپگر سفر کنید (و یک ساعت یا بیشتر به خودتان بدهید تا در مورد گزینه ها فکر کنید)

آماده سازی فایل تفاوتی ندارد. به جز با کاغذ رنگی، به خاطر داشته باشید که رنگ ها در نرم افزار شما یکسان نمایش داده نمی شوند. برای شبیه سازی افکت، از یک لایه با رنگ مشابه در زیر اثر هنری استفاده کنید و لایه اثر هنری را ضرب کنید. یا تا حدود 70 درصد کدورت با رنگ های تیره تر.

پلاستیک

شفاف، یخ زده، کشدار - گزینه های زیادی برای استوک پلاستیکی وجود دارد.

پلاستیک معمولاً با فرآیند متفاوتی مانند چاپ روی صفحه چاپ می شود. با چاپگر خود چک کنید تا ببینید از چه رنگ هایی می توانید استفاده کنید. فرآیندهای خاص چاپ معمولاً مستلزم استفاده از جوهرهای پنتون است. به یاد داشته باشید که جلوه های ویژه مانند شفافیت و کشش را در نظر بگیرید. ارائه توصیه های کلی در این مورد سخت است، زیرا هر ماده نیازهای خاص خود را دارد.

فلز

اگر خدمات یا محصول شما مربوط به فلز است، ممکن است بخواهید از فلز به عنوان ماده استفاده کنید. می توانید کارت اعتباری یا رایانه را شبیه سازی کنید. برای جلوه ای چشمگیرتر، طرح را حداقل نگه دارید.

مجدداً، قبل از آماده کردن آثار هنری خود با چاپگر مشورت کنید تا دریابید که آنها از چه فرآیندی برای چاپ روی فلز استفاده می کنند و از چه رنگ هایی می توانید با خیال راحت استفاده کنید.

مواد دیگر

گزینه های دیگر چوب، پلکسی، پارچه است. می توانید اینها را ترکیب کرده و از یک روکش مخصوص نیز استفاده کنید. امیدواریم این مقاله به شما ایده هایی داده باشد، و شما می دانید که چگونه شروع به تحقیق کنید: با صحبت با چاپگر خود.

سفارشی سازی با دست

گاهی اوقات، چاپ یک کارت بسیار سفارشی به سادگی ارزش آن را ندارد، به خصوص اگر فقط به مقدار کمی نیاز دارید. آیا این بدان معناست که باید ایده خلاقانه خود را رد کنید و به یک راه حل استاندارد پایبند باشید؟لازم نیست.

تنها چیزی که نیاز دارید کمی تخیل و صبر زیاد است. اشتها برای صنایع دستی یا داشتن دوستان یا خویشاوندان ماهر نیز می تواند یک مزیت بزرگ باشد.

می توانید یک کارت استاندارد را به عنوان پایه ایده خود چاپ کنید و سپس مقادیر کمتری را با دست سفارشی کنید. من توصیه می کنم این کار را با کمتر از 500 کارت انجام دهید، در غیر این صورت غرق خواهید شد. اگر دوستان یا اقوام ماهری دارید که مایل به کمک هستند، می توانید کارهای بیشتری انجام دهید.

باز هم، آن را مرتبط با محتوا نگه دارید. به عنوان مثال، دوخت های رنگارنگ با دست برای خط کشیدن زیر یک عبارت کلیدی یا "دوخت" طرح شما برای یک تجارت نساجی یا مد سرگرم کننده است:

چسباندن یک عنصر برای فروشگاه های صنایع دستی کارساز است. یا می توانید یک تکه پارچه یا چیز دیگری که مشخصه خدمات شما است را بچسبانید:

ترکیب چیزی مرتبط با آنچه می فروشید ایده خوبی است و راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. در اینجا یک مثال عالی است:

یک کلیپ کاغذی برای یک فروشگاه عرضه تجاری یا حتی یک مشاور تجاری کار می کند ، در حالی که یک گل خشک یا پلاستیکی برای یک مغازه گل یا هدیه کار می کند. تقریباً در مورد هر نوع تجارت می تواند چیزی را برای افزودن پیدا کند.

شما حتی می توانید گیرنده را برای شخصی سازی خود کارت دعوت کنید. به عنوان مثال ، با قرار دادن خطوط برش و تاشو که کارت شما را به شکلی منحصر به فرد تبدیل می کند. نمونه های ساده یک عروسک کاغذی برای فروشگاه کودکان یا اریگامی برای یک فروشگاه لوازم التحریر است. فقط اطمینان حاصل کنید که این موضوع مرتبط و سرگرم کننده است ، در غیر این صورت دریافت کنندگان شما بعید به نظر می رسد مشکل برش و تاشو کارت را پشت سر بگذارند.

امیدوارم این مقاله اطلاعات و الهام کافی را برای شما فراهم کند تا کارت ویزیت هایی را که به همان اندازه خلاقانه تخیل شما اجازه می دهد و با هر بودجه ای ایجاد می کند.

میخواهی بیشتر بدانی؟

در اینجا چند مقاله وجود دارد که در مورد برخی از مباحث تحت پوشش به جزئیات بیشتری می پردازند: < SPAN> یک کلیپ کاغذی برای یک فروشگاه عرضه تجاری یا حتی یک مشاور تجاری کار می کند ، در حالی که یک گل خشک یا پلاستیکی برای یک گل یا یک مغازه هدیه کار می کندبشرتقریباً در مورد هر نوع تجارت می تواند چیزی را برای افزودن پیدا کند.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 16 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:56