سهام یا دارایی: بهترین سرمایه گذاری کدام است؟

ساخت وبلاگ

دو وزن سنگین جهان سرمایه گذاری مدتهاست که سهام و دارایی بوده است. اما کدام یک بهترین راه برای ساختن ثروت شماست؟بیایید برخی از عوامل مهم هرکدام را قدم بگذاریم و ببینیم که چگونه آنها اندازه گیری می کنند.

سهام یا دارایی: مایع ترین کدام است؟

سرمایه گذاری هایی که مایع تر هستند می توانند به سرعت و به راحتی به پول نقد تبدیل شوند. این مهم است اگر شما نیاز به دسترسی به پول خود را با عجله دارید ، بگویید که ماشین را جایگزین کنید یا به اعضای خانواده نیازمند کمک کنید.

سهام در اینجا مزیت بزرگی را ارائه می دهد. بازارهای سهم بزرگ مانند ASX تعداد زیادی از خریداران و فروشندگان را در یک مکان جمع می کنند و نقدینگی باورنکردنی ایجاد می کنند.

هزینه های معامله برای خرید و فروش کم است و تسویه حساب به سرعت با آنچه "T+2" (تاریخ تجارت به علاوه 2 روز کاری) نامیده می شود ، اتفاق می افتد. در صورت نیاز به فروش سهام ، پول نقد ظرف 3 روز در حساب شما خواهد بود.

نقدینگی سهام و قیمت های کوچک آنها در هر واحد همچنین با تنوع در شرکتهای مختلف در کشورهای مختلف ، ریسک خود را آسانتر می کند. تنوع مهم است زیرا قیمت سهم یک شرکت واحد می تواند بسیار بی ثبات تر از قیمت املاک باشد و به سرعت در طی دوره های کوتاه به سرعت و پایین حرکت کند.

از طرف دیگر ، خرید و فروش ملک می تواند از زمانی که برای اولین بار تصمیم به خرید یا فروش برای تسویه حساب نهایی دارید ، ماه ها طول بکشد. معاملات املاک همچنین با هزینه های معاملات بسیار بالاتری ، از جمله هزینه های نماینده املاک و مستغلات و وظایف تمبر ، که در بازده شما می خورند ، همراه است.

برنده - سهام.

قادر به خرید و فروش سریع ، با هزینه های پایین و امکان گسترش ریسک خود در شرکت های مختلف ، مزایای مهمی برای داشتن سهام است.

سهام یا دارایی: ملموس ترین کدام است؟

شما می توانید از املاک سرمایه گذاری خود عبور کنید (و گاهی اوقات آن را نقاشی کنید!) اما هرگز سهام خود را در دستان خود نگه نمی دارید. نه تنها خاصیت ملموس است ، بلکه می توانید آن را از طریق نوسازی با ارزش تر کنید.

در همین حال ، سهام به همان اندازه که رایانه ای که در آن ذخیره می شوند ، ملموس هستند. سهام نمایانگر مالکیت در یک تجارت است ، اما اگر شما در یک بانک بزرگ یا خرده فروش سهام خود را در اختیار دارید و از یک شعبه فیزیکی یا فروشگاه عبور می کنید ، هنوز نمی توانید قدم بزنید و تصمیم بگیرید که چه رنگی را برای نقاشی دیوارها انجام دهید.

سهام همچنین قارچ است و بیشتر آنها می توانند تقریباً بلافاصله توسط هیئت مدیره یک شرکت ایجاد شوند ، که به طور موثری ارزش سهام شما را رقیق می کند.

به عنوان مثال ، هیئت مدیره یک شرکت می تواند برای تأمین بودجه یک پروژه جدید ارزشمند ، سهام جدید را صادر کند. این بدان معناست که سهامداران در صورت عدم خرید تعداد متناسب سهام جدید صادر شده ، با خطر اینکه سهم خود را از سود خود رقیق کنند ، روبرو هستند.

برنده - دارایی.

وقتی صحبت از لمس ، کنترل و سفارشی سازی یک سرمایه گذاری می شود ، شما به سادگی نمی توانید سرمایه گذاری در املاک را پشت سر بگذارید.

سهام یا دارایی: بیشترین مالیات کدام یک است؟

مالیات می تواند قبل از قرار دادن دلارهای سرمایه گذاری خود ، یک عامل مهم باشد.

در استرالیا ، هر دو سهام و دارایی های سرمایه گذاری در هنگام فروش مشمول مالیات بر سود سرمایه هستند. درآمد حاصل از هر دو سرمایه گذاری (اجاره یا سود سهام) مشمول مالیات بر درآمد با شرایط مشابه است.

یکی از جذابیت های محبوب سرمایه گذاری در املاک این است که می توان آن را منفی کرد. دنده منفی به چه معنی است؟این در شرایطی است که یک ملک پس از کسر هزینه های بهره و سایر هزینه ها از درآمد اجاره دریافت شده ، ضرر می کند.

در زمان مالیاتی ، هرگونه ضرر باعث کاهش درآمد مشمول مالیات شما می شود و از این طریق میزان مالیاتی که باید بپردازید را کاهش می دهد.

چرا این یک استراتژی محبوب است؟این تئوری این است که املاک با گذشت زمان به ارزش رشد می کنند و بازده بسیار بیشتری را از طریق سود سرمایه در مسیر ارائه می دهند ، که ضررهای کوچک سالانه را توجیه می کند. با توجه به ضرر و زیان کسر مالیاتی است ، تجهیزات منفی ابزاری مفید برای درآمد بالا با درآمد بالا بوده است که می توانند ضمن افزایش ثروت خود از طریق افزایش قیمت دارایی ، مالیات خود را کاهش دهند.

دنده منفی منحصر به املاک نیست. در صورت وام گرفتن از طریق وام حاشیه برای سرمایه گذاری در آنها ، می توان سهام را نیز منفی کرد.

وام برای سرمایه گذاری "سرمایه گذاری در حاشیه" نامیده می شود و به دلیل ماهیت بی ثبات قیمت های سهم ، خطر اضافی را به یک نمونه کارها اضافه می کند. بر خلاف وام مسکن ، بیشتر وام های حاشیه ای به وام دهنده اجازه می دهد اگر وام به ارزش (LVR) زیر یک نسبت توافق شده به دلیل کاهش قیمت سهم ، "تماس حاشیه ای" را به وام گیرنده تبدیل کند.

با این حال ، اگر هزینه سود وام بیشتر از بازپرداخت پول نقد از سود سهام باشد ، ضرر و زیان وجود خواهد داشت که می تواند برای اهداف مالیاتی استفاده شود.

سهام و دارایی هر یک از آنها یک مزیت مالیاتی بزرگ دارند که دیگری آن را ندارد.

با سهام ، مزیت مالیاتی اعتبارات صریح در مورد درآمد سود سهام است. سود سهام از سود پس از مالیات یک شرکت پرداخت می شود و اعتبارات صریح نشان دهنده میزان مالیاتی است که شرکت قبلاً در آن درآمد پرداخت کرده است. این امر مانع از این می شود که سرمایه گذاران دو بار هنگام سرمایه گذاری در سهام پرداخت سود سهام ، دو بار مالیات بگیرند.

وقتی اصطلاح سود سهام "ناخالص" را می شنوید ، این بدان معنی است که سود سهام به علاوه اعتبارات صریح است. بنابراین ، اگر یک شرکت در حال پرداخت 4 ٪ بازدهی باشد که 100 ٪ صریح باشد ، اعتبار صریح حدود 1. 7 ٪ برای ایجاد سود سهام 5. 7 ٪ اضافه می کند.

با دارایی ، مزیت مالیات استهلاک است. این یک "هزینه" سالانه در حال انجام است که از جیب شما بیرون نمی آید (چقدر خوب است؟) اما می توان به عنوان هزینه ای برای کاهش درآمد مشمول مالیات خود ادعا کرد.

هرچه جوان تر باشد ، استهلاک بهتر می شود. شما می توانید در ساختمان و وسایل داخلی و لوازم جانبی استهلاک ادعا کنید. این می تواند به هزاران دلار اضافه کند!

برنده - این یک قرعه کشی است.

سرمایه گذاری در سهام و دارایی نسبتاً مشابه از دیدگاه مالیاتی در استرالیا رفتار می شود. اگرچه ما مورد علاقه آشکاری نداریم ، اما شرایط شخصی شما ممکن است به این معنی باشد که شما یکی را نسبت به دیگری ترجیح می دهید.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 20 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:59