نکات طلایی در مورد خرید طلا

ساخت وبلاگ

از دیدگاه سرمایه گذاری ، باید در کافه ها ، سکه ها و نه جواهرات سرمایه گذاری کرد. ممکن است به دلیل ایجاد و پردازش هزینه های درگیر در آن ، قیمت مناسبی برای جواهرات دریافت نکنید.

اگر بعد از نگه داشتن آن برای کمتر از سه سال خرید آن ، طلا را بفروشید ، باید 30 ٪ مالیات بر افزایش سرمایه را بپردازید. اگر بعد از سه سال بفروشید ، مالیات 20 ٪ خواهد بود.

در مصاحبه ای با CNBC TV 18 ، برنامه ریز مالی معتبر Kartik Jhaveri و CNBC Awaaz Commodity Commodity Manisha Gupta چیزهای مهمی را به شما پیشنهاد می دهند تا در هنگام سرمایه گذاری در طلا در نظر داشته باشید.

س بهترین زمان برای خرید طلا چیست؟

- Rajkumar Singh ، کارمند حقوق و دستمزد ، Gwalior

مانیشا: برخی از قیمت های طلا در میان مدت انتظار می رود. قیمت های طلا در یک سال و یک سال گذشته 34 ٪ پرش را مشاهده کرده است.

سال گذشته ، در بازارهای بین المللی میانگین 444 دلار بود ، در حالی که امسال ما 630 دلار بالای آن دیده ایم. در هر زمان برای خرید مناسب است. در کوتاه مدت ، طلا از مارک 600 دلاری عبور نکرده است. اگر قیمت های طلا در مدت نزدیک 595 دلار یا 582 دلار لمس کند ، حتماً باید طلا بخرید.

اگر نمای بیشتری از شش ماه داشته باشید ، طلا می تواند به 540 دلار کاهش یابد یا علامت 640 دلار را در قسمت فوقانی لمس کند.

س آیا باید در طلا یا میله ها ، سکه ها سرمایه گذاری کرد؟

KARTIK JHAVERI: از دیدگاه سرمایه گذاری ، باید در میله ها ، سکه ها و نه جواهرات سرمایه گذاری کرد. ممکن است به دلیل ایجاد و پردازش هزینه های درگیر در آن ، قیمت مناسبی برای جواهرات دریافت نکنید.

س: آیا جایگزینی برای سرمایه گذاری در طلا وجود دارد که شامل تجارت نیز می شود؟

مانیشا: سکه های طلا و میله های طلا بخشی از تجارت فیزیکی است. Exchange MCX و NCDX یکی دیگر از راه های مهم تجارت است. فرض کنید می خواهید 10 گرم طلایی تجارت کنید در حالی که قیمت یک گرم 9000 روپیه است. شما 5 ٪ حاشیه پرداخت می کنید.

بنابراین به جای دادن 90،000 روپیه ، فقط 5 ٪ از کل هزینه را به مبادله پرداخت می کنید. شما طبق حرکت طلا در بازارهای بین المللی و حرکت موازی آن در بازارهای هند به دست می آورید یا از دست می دهید. این کالا اهرم زیادی به شما می دهد.

به عنوان مثال ، این بستگی به شما دارد که آیا می خواهید تحویل را انجام دهید یا خیر. مبادله همچنین به شما امکان باز کردن یک حساب DEMAT را می دهد تا اگر نمی خواهید آن را به خانه بیاورید ، طلای خود را در آنجا نگه دارید.

بنابراین با پرداخت 4500 روپیه به جای 90،000 روپیه ، می توانید معاملات حاشیه ای را انجام دهید.

اگر به جای خرید طلای فیزیکی هر ماه ، اگر کسی به دنبال یک محصول ساختاری باشد ، می تواند گزینه خوبی باشد؟

KARTIK: مطمئناً ، طلای فیزیکی مجموعه ای از مشکلات خود را مانند ایمنی و نگه داشتن آن در سپرده های ایمن و غیره به دست آورده است. بنابراین هر زمان ETF (صندوق معامله شده ارز) معرفی می شود ، مطمئناً گزینه بهتری خواهد بود. یک کار دیگر که یک سرمایه گذار می تواند انجام دهد باز کردن یک حساب DEMAT است.

در یک حساب DEMAT ، باید حداقل یک کیلوگرم طلای را تحویل دهد که مبلغ زیادی دارد. همچنین می توانید بودجه مبادله ای را در بازار بین المللی بگیرید. حساب ها می توانند در سطح بین المللی افتتاح شوند و پول یا ارز خارجی به خارج از کشور ارسال می شود.

س: من در طلا سرمایه گذاری کرده ام. من یک نوار طلای 100 گرم به ارزش 900 روپیه در هر گرم دارم. چگونه می توانم از آن بازده خوبی بگیرم؟چه زمانی باید بیسکویت طلای خود را به ارزش 90،000 روپیه بفروشم؟

- مایور پاتل ، بارودا

مانیشا: آخرین روند برای قیمت های طلا صعودی بوده است. مدتی 10،000 روپیه دیده است. طلا این سطح را به طور خلاصه در ماه ژوئیه-آگوست و سپس در ماه مه برای مدتی لمس کرد.

اگر در مورد سطح بالا صحبت کنیم ، یعنی 608 دلار در بازارهای بین المللی به معنای 9،300-RS 9،400 روپیه در بازارهای هند است. به همین ترتیب ، وقتی سطح 620-640 دلار در بازارهای بین المللی می بینید ، به معنای 10،000-11000 سطح در بازار هند است. در چهار تا شش ماه آینده می توان سود بزرگی را مشاهده کرد.

س. آیا تصمیم خوبی برای سرمایه گذاری بازده از سهام عدالت در طلا خواهد بود؟

- آرپیت شیخار ، دهلی

KARTIK: بله ، اگر می خواهید تخصیص سهام خود را در سبد خود کاهش دهید ، می توانید روی طلا سرمایه گذاری کنید و اگر نمی خواهید پول زیادی را در بازار سهام قرار دهید. با این حال ، نوع افزایشی که در بازار سهم دریافت می کنید ، با سرمایه گذاری در نقره یا طلا دریافت نخواهید کرد.

بنابراین ، ما در چند سال آینده شانس خوبی برای افزایش در هر دو بازار مشاهده می کنیم. خوب است اگر می خواهید مقداری پول بگیرید. در غیر این صورت ، بهتر است مقداری پول را در بورس سهام نگه دارید.

س: آیا باید کل بازده ها را به سمت طلا یا سرمایه گذاری مجدد در حقوق صاحبان سهام منحرف کنم تا سود بیشتری کسب کنم؟

KARTIK: اگر دوباره در سهام سرمایه گذاری کنید ، سود بیشتری نسبت به طلا کسب خواهید کرد. خوب است که در طلا ، نقره یا شمش سرمایه گذاری کنید ، اما تنها در صورتی که بین 5 تا 15 ٪ از نمونه کارها باشد. اگر از پنج تا هفت سال صحبت کنیم ، کوسن در برابر نوسانات به شما می دهد اما پول شما را مانند بازار سهم افزایش نمی دهد.

س: بهترین راه خرید طلا چیست؟

KARTIK: اگر از نظر سرمایه گذاری باشد ، می توانید بین بیسکویت های طلا و سکه های نادر ، سکه های ویژه ، سکه های طلا ، سکه های بین المللی در بازارهای هند انتخاب کنید. این قیمت مشابه در بازارهای بین المللی خواهد بود. و هنگامی که صندوق های تجارت مبادله به بازار عرضه می شوند ، مطمئناً جایگزین بهتری خواهد بود.

س: چگونه به دنبال طلا واقعی باشیم؟

- Neeraj Agrawal ، معمار ، Bilaspur

KARTIK: اگر برای سرمایه گذاری خریداری می کنید ، پیشنهاد می کنم آن را از یک فروشنده طلای معتبر یا بانک خریداری کنید. در اینجا طلا را در بسته بندی ضد دستکاری دریافت خواهید کرد. نمی توانید آن را به راحتی باز کنید مگر اینکه بسته را برش دهید. شما همچنین یک گواهی با کیفیت دریافت می کنید که دارای شماره نوار طلا در آن است. می توانید دوباره این گواهی را صادر کرده و طلا را در هر کجا بفروشید. بنابراین این مزیت خرید میله های طلا و بیسکویت های طلا است.

اگر در حال خرید جواهرات هستید ، ارزشمندان تأیید شده توسط دولت هستند. شما باید اصرار داشته باشید که صورتحساب بگیرید و باید مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) را بر روی آن بپردازید. این به شما کمک می کند تا این چیز را بیمه کنید و در عین حال محصول با کیفیت و معتبری را بدست آورید. شما می توانید طلای خود را توسط یک ارزشمند تأیید شده در شهر خود ارزیابی کنید.

س: چرا قیمت طلا از مغازه به فروشگاه دیگر متفاوت است؟

- آلکا تاکار ، بمبئی

Kartik: Gold در حال حاضر یک بازار غیر سازمان یافته است ، در حالی که وقتی ما در معاملات آتی کالاها تجارت می کنیم ، شما یک قیمت ثابت دارید و اگر چیزی خریداری می کنید ، یک گواهینامه دارید. در مورد قیمت طلا ، شما در مورد نرخ فعلی از تلویزیون یا روزنامه ها معیار دریافت می کنید و بسته به نیاز شما مطابق تقاضا و عرضه ، مغازه داران نرخ را تعیین می کنند و شما را نقل می کنند.

به همین دلیل نرخ ها از مغازه به فروشگاه متفاوت است. به نظر من ، شما نباید به سودهای کوتاه مدت 100 روپیه به 400 روپیه نگاه کنید و برای این سود طلا بفروشید. آن را برای مدت طولانی تر نگه دارید تا حاشیه های خوبی بدست آورید.

س: بهترین راه فروش طلا چیست؟من از بانک ها طلا می خرم.

KARTIK: ما می توانیم از بانک ها طلا بخریم اما بانک ها از ما خریداری نمی کنند. بنابراین ما باید آن را در بازار آزاد بفروشیم. درست است که نوعی دلبستگی عاطفی با طلا وجود دارد ، اما شما باید تصمیم بگیرید که چه می خواهید - آن را نگه دارید یا سود خود را مانند سهام حفظ کنید.

در کوتاه مدت سود زیادی کسب نمی کنید. فقط در صورت خرید حجم ، با اختلاف قیمت اندک سود کسب خواهید کرد.

س: من می خواهم 25،000 روپیه سرمایه گذاری کنم. آیا باید طلا را در نظر بگیرم؟

KARTIK: به نظر من ، اگر شما مجبور به سرمایه گذاری 25،000 روپیه هستید ، باید در مدت 5 تا شش ماه در مقادیر کمی 5 گرم سرمایه گذاری کنید. به این ترتیب قیمت بهتری خواهید داشت. با نگاهی به بازار طلا ، برای کسب سود خوب باید چهار تا پنج سال داشته باشید.

دلایل مختلفی برای افزایش قیمت آن مانند افزایش تقاضای بین المللی برای طلا ، افزایش در استفاده صنعتی و افزایش تقاضا در چین وجود دارد ، در حالی که هیچ معدن طلای جدیدی کشف نشده است. بنابراین احتمال کسب سود از آن وجود دارد. بنابراین حداقل چهار تا پنج سال به آن بدهید.

نکات مهمی که باید در نظر داشته باشید:

به جای جواهرات برای سرمایه گذاری ، میله های طلا و سکه بخرید. ممکن است به دلیل ایجاد و پردازش هزینه های درگیر در آن ، قیمت مناسبی برای جواهرات دریافت نکنید.

به دنبال نشانه هالمارک یا BIS در میله ها و سکه های طلا باشید. این نشانه کیفیت و خلوص است.

فقط از یک فروشنده یا بانک مشهور خریداری کنید.

اگر قبل از سه سال خرید آن ، طلا را می فروشید ، باید 30 ٪ مالیات بر افزایش سرمایه و 20 ٪ در صورت فروش بعد از سه سال ، 20 ٪ مالیات دهید.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 37 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:58