چه کسی بیشترین بیت کوین در جهان را دارد؟

ساخت وبلاگ

در این مقاله ، تجزیه و تحلیل کاملی از چگونگی ارزش گذاری بیت کوین ارائه شده است ، نگاهی به عرضه و توزیع آن می اندازد و از همه مهمتر ، به سؤال سوزان پاسخ می دهد: چه کسی بیشترین بیت کوین را دارد؟

چه چیزی به بیت کوین ارزش خود را می دهد؟

همانطور که احتمالاً آگاه هستید ، Satoshi Nakamoto ایده بیت کوین را داشت و تصور می کرد که در آینده یک جایگزین بازتر ، دموکراتیک تر و محبوب تر برای پول فیات است. اما بیت کوین دقیقاً چیست و چه چیزی به آن می دهد؟

بیت کوین یک شبکه همسایه غیر متمرکز است که به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به واسطه شخص ثالث مانند بانک یا شرکت کارت اعتباری ، پرداخت و دریافت کنند. معاملات در blockchain بیت کوین - یک دفترچه توزیع شده - ثبت می شود و هر معامله توسط معدنچیان بیت کوین که از سکوهای رایانه ای قدرتمند برای حل مشکلات ریاضی پیچیده استفاده می کنند ، تأیید می شود.

از آنجا که بیت کوین توسط هیچ مقام مرکزی تنظیم نمی شود ، تا حد زیادی از مداخله یا دستکاری دولت مصون است. این تمرکززدایی یکی از ویژگی های کلیدی است که به بیت کوین مقدار آن را می دهد. یکی دیگر از عواملی که به ارزش بیت کوین کمک می کند ، عرضه محدود آن است: فقط 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. با افزایش تقاضا برای بیت کوین ، قیمت آن نیز افزایش می یابد. بیت کوین به لطف خصوصیات منحصر به فرد خود ، به عنوان یک جایگزین محبوب برای ارزهای سنتی فیات ظاهر شده است.

BTC اغلب به عنوان "طلای دیجیتال" گفته می شود زیرا بسیاری از خواص مشابه طلای فیزیکی را به اشتراک می گذارد. به عنوان مثال ، BTC کمیاب ، بادوام و قابل تقسیم است. مانند طلا ، BTC همچنین یک انتخاب سرمایه گذاری محبوب است زیرا می تواند به عنوان پرچین در برابر تورم عمل کند. با این حال ، BTC مزایای زیادی نسبت به طلا دارد ، که باعث می شود به عنوان یک سرمایه گذاری جذاب تر شود. برای یک ، BTC بسیار قابل حمل تر از طلا است و ذخیره و حمل و نقل را آسان می کند. علاوه بر این ، BTC دیجیتالی است ، به این معنی که می توان آن را به راحتی به واحدهای کوچکتر تقسیم کرد و در کسری خریداری یا فروخته شد. سرانجام ، BTC جهانی است ، به این معنی که بدون نیاز به تبدیل می توان آن را در هر نقطه از جهان خریداری و فروخت. در نتیجه این مزایا ، BTC به عنوان یک جایگزین محبوب برای طلا در حال ظهور است.

چند نگهدارنده بیت کوین وجود دارد؟

فهرست مطالب

از پایان سال 2022 ، بیش از 200 میلیون کیف پول منحصر به فرد بیت کوین و تقریباً 106 میلیون صاحب بیت کوین وجود دارد. دلیلی وجود دارد که این دو شماره متفاوت است و بعداً به این موضوع خواهیم پرداخت. در حالی که تعداد دقیق دارندگان بیت کوین ناشناخته است ، مشخص است که این تعداد در سالهای اخیر به طور پیوسته در حال رشد بوده است. با توجه به محبوبیت روزافزون ارز و همچنین افزایش ارزش آن ، این شگفت آور نیست. با درک بیشتر و بیشتر افراد پتانسیل بیت کوین ، احتمالاً تعداد دارندگان در آینده همچنان به رشد خود ادامه می دهند.

میلیاردرهای بیت کوین چه کسانی هستند؟

اصطلاح "نهنگ" به دارندگان بزرگ بیت کوین اشاره دارد که دارای 1000 یا بیشتر BTC هستند. این می تواند افراد ، مشاغل ، موسسات ، کشورها باشد ... افرادی که بیشترین دارایی های بیت کوین را در زیر آورده اند.

Satoshi Nakamoto چقدر بیت کوین را نگه می دارد؟

علاوه بر ایجاد بیت کوین ، Satoshi Nakamoto اولین معدنچی بود که بلوک معاملات را به blockchain اضافه کرد. از 3 ژانویه 2009 ، تا زمان عزیمت از این پروژه در سال 2011 ، وی تقریباً 22،000 بلوک را استخراج کرد و در ازای 1. 1 میلیون BTC درآمد. تخمین زده می شود 22،000 آدرس برای قرار دادن بیت کوین Satoshi در خانه استفاده می شود.

کامرون و تایلر وینکواس

این دوقلوها گفته می شود 70،000 BTC را در خود جای داده و در بسیاری از راه اندازی های رمزنگاری شده سرمایه گذاری کرده اند. علاوه بر Bitcoin Holdings ، برادران Winklevoss در سایر ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری کرده اند و در سال 2014 Gemini Cryptocurrency Gemini را راه اندازی کرده اند.

تیم درپر

تیم Draper ، یک سرمایه دار سرمایه گذاری که به دلیل سرمایه گذاری های اولیه خود در راه اندازی هایی مانند Skype و Tesla مشهور است ، اولین خرید بیت کوین خود را در سال 2012 انجام داد. در سال 2014 ، وی 29656 BTC را با قیمت 18. 7 میلیون دلار خریداری کرد وقتی که مارشال های ایالات متحده از بیت کوین به حراج گذاشته شد و از این افراد مشهور بودجاده ابریشمی بازار تاریک.

مایکل جی. سیلور

کارآفرین آمریکایی غالباً به نفع بیت کوین توییت می کند و عناوین مربوط به تجارت خود ، MicroStrategy را می سازد که به طور مداوم بیت کوین را خریداری می کند - حتی در بازارهای خرس. علاوه بر این ، سیلور ظاهراً حداقل 17،732 بیت کوین خود را در اختیار دارد - او میزان بیت کوین را که شخصاً در مصاحبه خود در سال 2021 متعلق به آن بود ، فاش کرد.

دیگران

مدیرعامل گروه ارز دیجیتال ، باری سیلبرت و مدیرعامل Coinbase برایان آرمسترانگ از جمله افرادی هستند که شایعه شده است که مقادیر قابل توجهی از بیت کوین را در اختیار دارند. تعداد دقیق BTC که آنها در اختیار دارند ناشناخته است.

سام بانكمن ، مدیرعامل FTX ، كه در فروپاشی اخیر Epic FTX Exchange دخیل است ، در لیست نهنگ های بیت کوین قرار دارد. براساس گزارش های رسانه ای ، FTX بیش از 3 میلیارد دلار به طلبکاران بدهکار است. علاوه بر این ، حداقل 1 میلیارد دلار بودجه مشتری از دست رفته است. بسیار محتمل است که سام بانكمن سرخ شود و مجبور شود پس انداز شخصی خود ، از جمله سرمایه گذاری های بیت کوین خود را از بین ببرد ، تا این خسارت را جبران کند.

شرکت های برتر که بیت کوین را دارند

اگرچه بخش قابل توجهی از بیت کوین متعلق به افراد است ، چه شرکت های دولتی و چه خصوصی این ارز دیجیتال را در آغوش می گیرند. شرکت ها این گزینه را دارند که از صندوق های شرکتی خود ، معروف به خزانه ها ، برای سرمایه گذاری در بیت کوین استفاده کنند. به منظور محافظت در برابر تورم و اوراق بهادار عملکرد منفی ، چندین مشاغل تصمیم به سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال گرفته اند.

بیش از 1. 5 میلیون BTC یا بیش از 7 ٪ از کل عرضه توسط ETF ها ، شرکت های دولتی و مشاغل خصوصی در کنار هم نگهداری می شود.

شرکتهای دولتی

ریزتراثت

 • 130،000 BTC

MicroStrategy مایکل سیلور یک شرکت عمومی با بیشترین میزان بیت کوین است. تقریباً 0. 689 ٪ از کل عرضه یا بیش از 130،000 BTC توسط MicroStrategy به دست آمده است زیرا برای اولین بار در اوت 2020 شروع به خرید بیت کوین کرد. سایر شرکت های معامله شده عمومی ممکن است نشانه خود را از MicroStrategy گرفته و بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کنند.

هلدینگ های دیجیتال کهکشان

 • ~40،000 BTC

یک شرکت خدمات مالی و مدیریت سرمایه گذاری به نام Galaxy Digital نیز درگیر استخراج بیت کوین است. این شرکت در حال حاضر 40،000 BTC دارد.

تسلا ، شرکت

 • ~10،725 BTC

تسلا در فوریه 2021 حدود 4200 BTC خریداری کرد اما 75 ٪ از بیت کوین خریداری شده را در بازار پایین در ارزهای رمزنگاری شده در سال 2022 فروخت. این حرکت درست با کسانی که به یاد می آورند ، به یاد نمی آورد: "تسلا هیچ بیت کوین را نمی فروشد."

دیگران

بیت کوین همچنین متعلق به سایر شرکت های تجاری عمومی ، از جمله Bitfarms Limited ، Voyager Digital Limited ، Argo Blockchain PLC ، Hut 8 Mining Corp. و Coinbase Global است.

اگر این مقاله را سرگرم کننده می دانید ، ممکن است لیست ما از شرکت های دولتی را نیز با استفاده از فناوری blockchain دوست داشته باشید.

شرکت های خصوصی

کمی بیشتر از 174،000 BTC یا 0. 829 ٪ از کل عرضه بیت کوین توسط شرکت های خصوصی نگهداری می شود.

کوهستان Gox

 • 141،686 BTC

یکی از اولین مبادلات بیت کوین ، کوهستان Gox 70 ٪ از کل معاملات بیت کوین را که در زمان تعطیل شدن در اوایل سال 2014 در سراسر جهان انجام شده بود ، انجام داده بود. تلاش های هک چندگانه علیه مبادله ژاپنی منجر به از دست دادن پول کاربران شد. در آوریل 2014 ، مبادله برای ورشکستگی تشکیل شد.

بلوک

 • 140،000 BTC

Block. one سازمانی است که EOS Crypto را ایجاد کرده است.

بنیاد Tezos

 • 17،500 BTC

بنیاد Tezos یک سازمان مستقر در سوئیس است که از اکوسیستم و پروتکل Tezos پشتیبانی می کند.

قرار گرفتن در معرض بیت کوین غیرمستقیم

برای سرمایه گذاران که به دنبال قرار گرفتن در معرض بیت کوین هستند بدون اینکه واقعاً آن را خریداری کنند ، قرار گرفتن در معرض غیرمستقیم بیت کوین یک استراتژی سرمایه گذاری است. برخی از سرمایه گذاران فکر می کنند که متنوع سازی منابع خود در طیف گسترده ای از دارایی های مربوط به بیت کوین ممکن است خطر آنها را کاهش دهد. بیت کوین ETF ها ، هرچند ناقص ، برای پیگیری قیمت بیت کوین تلاش می کنند. سهام ، صندوق های متقابل و صندوق های مبادله ای به عنوان تکنیک های سنتی سرمایه گذاری غیرمستقیم اعمال می شود. سهام و سایر دارایی های مربوط به بیت کوین ممکن است در صندوق مبدأ مبادله بیت کوین (ETF) گنجانده شود و یک نمونه کارها متنوع تر ایجاد کند.

816،379 BTC در کل یا 3. 88 ٪ از کل عرضه توسط ETF ها نگهداری می شود. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ، بزرگترین بیت کوین ETF ، دارای 654،600 BTC یا تقریباً 3. 2 ٪ از کل عرضه است.

کشورهایی که بیشترین بیت کوین را دارند

تخمین زده می شود 271،417 BTC یا 1. 29 ٪ از کل عرضه بیت کوین ، توسط دولت ها در سراسر جهان برگزار می شود. این شامل:

 1. بلغارستان ، 213،519 بیت کوین ؛
 2. دولت اوکراین ، 46،350 بیت کوین ؛
 3. السالوادور ، 2،380 بیت کوین ؛
 4. فنلاند ، 1980 بیت کوین ؛
 5. دولت گرجستان ، 66 بیت کوین.

همچنین ، شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه دولت ایالات متحده مخفیانه صاحب بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده است. این انبار از بیت کوین هایی که در طی تحقیقات مربوط به اقدامات جنایی کشف و ضبط شده و سپس در حراج ها فروخته می شوند ، تشکیل می شود. مقدار دقیق انبار Cryptocurrency ایالات متحده ناشناخته است.

مالکیت بیت کوین نهادی چیست؟

به طور کلی ، اگر کشورها و نهادها بخش عمده ای از بیت کوین را در اختیار داشته باشند ، چیز بزرگی نیست. علاوه بر این ، با سرمایه گذاری در مشاغل مانند تسلا در آن ، استفاده از بیت کوین افزایش می یابد. در حقیقت ، قابل تصور است که هرچه بیشتر موسسات به بیت کوین روی آورند ، استفاده از آن به عنوان یک ارز معمولی - با محدودیت های کمتری - رشد خواهد کرد.

3 کیف پول برتر بیت کوین

حدود 200 میلیون کیف پول بیت کوین وجود دارد ، اگرچه این آمار به طور دقیق تعداد واقعی صاحبان بیت کوین را نشان نمی دهد زیرا یک شخص یا سازمان مجرد ممکن است دارای کیف پول زیادی باشد.

طبق لیست غنی از بیت کوین Bitinfocharts ، بیش از 945،000 آدرس در زمان نوشتن این مقاله 1 تا 1،000،000 BTC داشته است.

دو مورد از سه کیف پول بزرگ بیت کوین ، مبادلات رمزنگاری Binance و Bitfinex است. 252،597 BTC در کیف پول سرد Binance ذخیره می شوند. کیف پول سرد Bitfinex دارای 168،010 BTC است. با توجه به این واقعیت که آنها همچنین سپرده های بیت کوین مشتریان را ذخیره می کنند ، مبادلات رمزنگاری ممکن است در واقع تنها صاحبان این ارزها نباشد. 2. 9 ٪ از کل عرضه در گردش بیت کوین در بین سه کیف پول برتر تقسیم شده است.

توزیع ثروت بیت کوین

عرضه فعلی بیت کوین 19،211،106 BTC است. اعتقاد بر این است که از زمان ورود پول دیجیتال برای اولین بار ، حدود 4 میلیون BTC از این تعداد از بین رفته است.

بعد از اینکه همه بیت کوین ها استخراج شدند چه اتفاقی می افتد؟

از آنجا که سیستم cryptocurrency هنوز در حال تحول است ، پیش بینی آنچه اتفاق می افتد پس از استخراج همه بیت کوین ها می تواند چالش برانگیز باشد. اما به محض استفاده از 21،000،000 بیت کوین ، اقتصاد این دارایی رمزنگاری به طور اجتناب ناپذیر تغییر خواهد کرد.

به عنوان یک تصویر ، مشوق های فروشندگان و معدنچیان متفاوت خواهد بود. کارگران معدن می توانند به جای جمع آوری جوایز بلوک ، از هزینه های معامله درآمد و سود کسب کنند. شبکه بیت کوین در واقع کاملاً غیرقابل کنترل است ، حتی برای کسانی که بیشترین میزان بیت کوین را دارند. در نتیجه ، پیش بینی آنچه در واقع رخ خواهد داد و قیمت "بیت کوین کاملاً رقیق" خواهد بود ، دشوار است.

نحوه خرید بیت کوین BTC در Changelly

خرید بیت کوین BTC در Changelly راهی آسان برای شروع با Cryptocurrency است. Changelly یک مبادله رمزنگاری محبوب است که به کاربران امکان می دهد رمزنگاری را با بهترین نرخ بازار و با کمترین هزینه خریداری کنند. همچنین از خرید رمزنگاری با ارزهای فیات پشتیبانی می کند - USD یا EUR ، شما انتخاب می کنید!

فرایند خرید BTC سریع و بصری ساده است. خودت آن را امتحان کن!

پرسش

چه چیزی بیت کوین را منحصر به فرد می کند؟

بیت کوین به دلیل عدم تمرکز ، تغییر ناپذیری ، مقاومت در برابر سانسور و عرضه محدود به عنوان یک دارایی متمایز شناخته می شود.

آیا بیت کوین سرمایه گذاری خوبی است؟

بله ، بیت کوین می تواند یک سرمایه گذاری خوب باشد ، اما فقط برای کسانی که مایل به ریسک پذیری هستند.

چگونه بیت کوین بگیریم؟

برای خرید بیت کوین ، باید یک تبادل رمزنگاری خوب و یک کیف پول قابل اعتماد پیدا کنید. و حتی اگر ممکن است با دومی مشکلاتی وجود داشته باشد ، در مورد سابق شکی نیست - Changelly همیشه در دست است!

افکار نهایی

پس چه کسی بیشترین بیت کوین را دارد؟جواب آنقدر ساده نیست که فکر کنید. در حالی که تعدادی از افراد و سازمان ها وجود دارند که مقادیر زیادی بیت کوین را در خود جای داده اند ، برای اطمینان از اینکه چه کسی بزرگترین نگهدارنده را دارد ، غیرممکن است. با این حال ، آنچه ما می دانیم این است که ارزش کل همه بیت کوین های موجود در گردش بیش از 1. 03 تریلیون دلار است و این رقم هر روز به رشد خود ادامه می دهد. با چنین ارزش بالایی در معرض خطر ، جای تعجب نیست که مردم به طور فزاینده ای علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد بیت کوین و فناوری اساسی آن هستند. از آنجا که Cryptocurrency همچنان به محبوبیت خود ادامه می دهد ، کنجکاو خواهد بود که ببینیم چگونه چشم انداز تغییر می کند و کدام بازیکنان به عنوان نیروهای غالب در این اقتصاد دیجیتال جدید ظاهر می شوند.

سلب مسئولیت: لطفا توجه داشته باشید که محتوای این مقاله مشاوره مالی یا سرمایه گذاری نیست. اطلاعات ارائه شده در این مقاله فقط نظر نویسنده است و نباید به عنوان ارائه توصیه های تجاری یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. ما هیچ گونه ضمانتی در مورد کامل بودن ، قابلیت اطمینان و صحت این اطلاعات ایجاد نمی کنیم. بازار cryptocurrency از نوسانات بالا و حرکات دلخواه گاه به گاه رنج می برد. هر سرمایه گذار ، معامله گر یا کاربران رمزنگاری منظم باید قبل از ارتکاب سرمایه گذاری با کلیه مقررات محلی آشنا شود.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 26 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:08