به طور مؤثر مدیریت خطرات مربوط به انطباق در اطراف تجارت شاخص نوسانات (VIX)

ساخت وبلاگ

کاهش شدید اخیر در بازارهای سهام آمریكا توجه جدیدی را به شاخص نوسانات مبادله گزینه های هیئت مدیره شیکاگو (CBOE) (VIX) و محصولات مالی مرتبط با این فهرست جلب کرده است. در 6 فوریه 2018 ، VIX به یک سطح داخلی 50. 30 رسید. گزارش شده است که به دنبال این نوسانات بازار و VIX SPIKE مرتبط ، یک سوت زن شکایات خود را به کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) ، کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ، سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) و CBOE ارائه داد. دستکاری ادعا شده از VIX.[1] تحقیقات اخیر و تفسیر بازار نیز نگرانی هایی را در مورد حساسیت VIX در دستکاری ایجاد کرده است.[2] CBOE ادعاهای مربوط به دستکاری VIX را رد کرده است ، با این حال ، با توجه به ماهیت عمومی شکایات فعلی ، احتمالاً به راحتی می توان فرض کرد که یک یا چند نفر از این نهادهای نظارتی تحقیقات کاملی را در مورد دستکاری احتمالی VIX انجام می دهند.

محصولات مرتبط با VIX در بین جامعه تجارت و سرمایه گذاری امروز به طور فزاینده ای شیوع یافته اند ، و حجم معاملات در چنین محصولاتی به طور قابل توجهی افزایش یافته است زیرا CBOE VIX را در سال 1993 ایجاد کرد. انواع استراتژی های مدیریت تجارت و ریسک در اطراف موقعیت های مربوط به موقعیت های طولانی یا کوتاهقرار گرفتن در معرض نوسانات بازار (یا دارایی). چنین استراتژی هایی به طور معمول شامل گزینه های معاملاتی ، آینده و گزینه های VIX ، ETF و ETN مبتنی بر نوسانات یا ترکیبی از این ابزارها است.

به دلیل محبوبیت روزافزون محصولات مرتبط با VIX و نگرانی های تجدید شده در مورد پتانسیل دستکاری در خود VIX ، برخی از شرکت های بازرگانی و شرکت های مدیریت سرمایه گذاری ممکن است قرار گرفتن در معرض سوالات نظارتی را افزایش دهند. حتی اگر VIX دستکاری نشود ، پاسخ دادن به سوالات نظارتی هم وقت گیر و هم گران است. برای پاسخ دادن به کارآمد به تنظیم کننده ها و مدیریت مؤثر در افزایش خطرات نظارتی ، هرگونه عملیات معاملاتی یا شرکت مدیریت سرمایه گذاری با دارایی های قابل توجه در محصولات مرتبط با VIX ، یا کسانی که درگیر استراتژی های معاملاتی نوسانات هستند که شامل S& P 500 است ، باید برنامه های خود را برای نظارت ، شناسایی و شناسایی و شناسایی و شناسایی و شناسایی و شناساییبررسی تلاش های احتمالی برای دستکاری یا تجارت مختل کننده. در این مقاله مواردی ارائه می شود که برای کسانی که مسئول مدیریت تجارت ، ریسک و انطباق در مورد استراتژی های نوسانات هستند ، در نظر گرفته شود.

VIX چیست؟

VIX شاخصی است که توسعه یافته و توسط CBOE اداره می شود. این شاخص به معنای نمایانگر نوسانات ضمنی 30 روزه شاخص S& P500 (SPX) است. ارزش این شاخص ، در درجه اول ، از میانگین قیمت های وزنی و قیمت اعتصاب گزینه های SPX خارج از پول با سررسید بین 23 تا 37 روز در آینده حاصل می شود. [3]

CBOE طیف وسیعی از مشتقات VIX ، از جمله معاملات آتی هفتگی و ماهانه VIX و گزینه های موجود در بورس آینده CBOE (CFE) را لیست می کند. [4]

چگونه VIX ممکن است دستکاری شود؟

در حالی که لازم به ذکر است که ادعاهای مربوط به دستکاری در مقیاس بزرگ توسط یافته های نظارتی پشتیبانی نشده است ، CFE اخیراً یک شرکت کننده در بازار را به دلیل نقض قوانین CFE 608 و 620 تحریم کرده است. [5]توضیحات مربوط به رفتار مورد نظر در این مورد مطابق با تئوری کلی در مورد چگونگی دستکاری (یا حداقل تأثیر) VIX است. [6]به طور خلاصه ، گفته می شود که شرکت کننده در بازار با تأثیرگذاری بر قیمت گزینه ها یا برآورده کردن حداقل الزامات پیشنهاد در قیمت های اعتصاب غیرقانونی ، در گزینه های عمیق خارج از پول معامله می کند. اگر چنین فعالیتی برای بهره مندی از مشتقات VIX در حال انقضا طراحی شده باشد ، باید در دوره نقل قول ویژه (SOQ) معاملات گزینه ای انجام شود.

با استفاده از این مثال بیش از حد ساده از دستکاری VIX در ذهن ، لازم به ذکر است که دلایل تجاری مشروع بسیاری برای تجارت و داشتن موقعیت در هر دو مشتقات VIX و گزینه های SPX وجود دارد. علاوه بر این ، دلایل قانونی وجود دارد که شرکت کنندگان در بازار موقعیت های مشتقات VIX را منقضی می کنند و در زمان انقضا مشتقات در گزینه های SPX تجارت می کنند. هیچ یک از این سناریوها به تنهایی به عنوان شواهدی از دستکاری عمل نمی کنند. مانند هر تحقیق دستکاری ، حقایق و شرایط اضافی و شواهد قصد معامله گر باید مورد بررسی قرار گیرد تا فعالیت بازار قانونی از فعالیت کلاهبرداری یا دستکاری را تشخیص دهد.

شرکت کنندگان در بازار چه اقداماتی را می توان برای شناسایی و کاهش خطرات نظارتی پیرامون تجارت نوسانات SPX برداشته و کاهش داد؟

اگر نهادهای نظارتی تحقیقات بازار VIX در مقیاس بزرگ را انجام دهند ، بسیاری از بنگاه ها و معامله گران وجدان و قانونگذار ممکن است خود را در پاسخ به درخواست های داده یا توضیح در مورد برخی از فعالیت های بازار پیدا کنند. اگرچه این فعل و انفعالات با تنظیم کننده ها هرگز کاملاً قابل اجتناب نیست ، اما کارهایی وجود دارد که شرکت های بازرگانی می توانند برای بهتر دانستن اینکه در هنگام ریسک نظارتی اضافی می دانند ، انجام دهند و برای گفتگوی کارآمد آماده شوند باید تنظیم کننده های بازار را فراخوانی کنند. ذکر شده در زیر پنج مرحله نسبتاً ساده است که مدیریت معاملات ، ریسک و متخصصان انطباق می توانند برای درک و مدیریت خطرات نظارتی مرتبط با تجارت VIX انجام دهند:

  1. آموزش عملکرد بازار عملی- بیشتر ، اگر نه همه ، سازمان های بازرگانی نوعی آموزش انطباق را در محل خود خواهند داشت که به دستکاری و تجارت مختل کننده می پردازد. با این حال ، بسیاری از این آموزش ها فراتر از به اشتراک گذاشتن قوانین و انتظار که معامله گران از قوانین پیروی کنند ، فراتر نمی روند. یک معامله گر یا مدیر نمونه کارها مطمئناً می داند که آیا آنها سعی در دستکاری در بازار دارند یا خیر. با این حال ، هنگامی که تجارت عادی آنها ممکن است هنگام بررسی توسط تنظیم کننده های بازار ، برای معامله گران کمتر آشکار باشد. آموزش ها باید به اندازه کافی متناسب با استراتژی های تجاری موجود باشد تا نمونه هایی از مراقبت های اضافی در اجرای تجارت ارائه شود.
  2. موقعیت هدفمند و گزارش ریسک- برای بسیاری از بنگاه ها ، گزارش های ریسک روزانه منبع اصلی داده های موجود در اختیار پرسنل انطباق برای نظارت بر فعالیت تجارت است. با این حال ، بسته به ماهیت تجارت ، ممکن است دیدگاه فقط ریسک نسبت به تجارت برای اهداف انطباق کافی نباشد. شغلی که درگیر تجارت نوسانات است ، احتمالاً گزارش های ریسک روزانه را تولید می کند که بسیار دقیق و شاید کاملاً پیچیده هستند. این البته برای مدیریت یک سبد نوسانات مناسب است ، اما بعید به نظر می رسد که تنظیم کننده های بازار چنین دیدگاه پیشرفته ای از نمونه کارها داشته باشند. به طور کلی ، تنظیم کننده ها هنگام ارزیابی فعالیت بازار به جای ریسک نمونه کارها کل ، به موقعیت ها (به عنوان مثال تعداد قراردادها ، ارزش مفهومی و غیره) نگاه می کنند. این می تواند یک ارتباط بین نمای تجارت و آنچه ممکن است توجه تنظیم کننده ها را به خود جلب کند ، ایجاد کند. برای پرداختن به این موضوع ، پرسنل انطباق باید از ابزاری یا گزارش هایی برای مشاهده "موقعیت ها" به همان روشی که تنظیم کننده ها می خواهند ، داشته باشند تا درک کنند که در صورت بررسی ، فعالیت بازار آنها چگونه ممکن است مشاهده شود.
  3. استراتژی را قبل از تجارت بدانید- چه بررسی فعالیت معامله گران موجود ، یا تصویب استراتژی های جدید ، پرسنل مدیریت و کنترل باید بتوانند توضیحات روشنی از استراتژی ها و تاکتیک های معاملاتی را که مورد بحث قرار می گیرند ، بدست آورند. معامله گران یا مدیران نمونه کارها باید بتوانند اهداف استراتژی را بیان کنند و نمونه هایی از نحوه اجرای استراتژی را ارائه دهند. یک نمونه مربوط به معاملات VIX می تواند زمانی باشد که یک معامله گر بخواهد خطر نوسانات ضمنی آتی VIX را تکرار کند و آن را در 30 روز گذشته قبل از انقضا گزینه انجام دهد. مدیریت و انطباق باید به دنبال درک این موضوع باشد که چگونه به نظر می رسد ، چه گزینه هایی ممکن است معامله شود و در چه نسبت ها؟همچنین ، چه عواملی در بازار ممکن است باعث تغییر این موارد شود؟دلایل زیادی وجود دارد که یک معامله گر یا مدیر نمونه کارها ممکن است بخواهد یا نیاز به تجارت در گزینه های SPX خارج از پول در هنگام حل و فصل VIX داشته باشد. قبل از انجام چنین فعالیتهایی ، گفتگو در مورد زمان و چگونگی ظاهر شدن با مدیریت تجارت ، ریسک و انطباق وجود دارد.
  4. معیار رفتار بازار- هنگام ارزیابی هر رویداد بازار فردی برای مسائل مربوط به انطباق احتمالی ، عدم زمینه می تواند ماهیت واقعی تجارت را مبهم کند. تجزیه و تحلیل معاملات گذشته و نتایج برای استراتژی های خاص برای ایجاد معیارهای فعالیت "عادی" می تواند زمینه مهمی را فراهم کند. ویژگی های محک رفتار تجارت می تواند در شناسایی سریع رفتار دورتر مفید باشد. اگرچه فعالیت معاملاتی با گذشت زمان متفاوت خواهد بود ، ممکن است توصیف ویژگی هایی مانند:
  • به طور معمول ، موقعیت های معامله گر چقدر بزرگ هستند؟
  • معامله گر چقدر نزدیک به انقضا می باشد یا از موقعیت های خارج می شود؟
  • آیا معامله گران نوسانات SPX به طور معمول از قراردادهای VIX ، گزینه های SPX یا هر دو استفاده می کنند؟
  • آیا قرار گرفتن در معرض نوسانات SPX فراتر از انقضاء VIX (یعنی نزدیک به انقضا گزینه SPX) است؟
  1. پایان نامه معاملات اولیه را در بررسی های دوره ای به چالش بکشید- مهم است که به طور دوره ای به فعالیت تجاری مربوط به VIX نگاه کنیم تا ارزیابی کنند که چگونه نتایج واقعی تجارت با انتظارات همسو است. همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، مدیریت تجارت ، ریسک و پرسنل انطباق باید درک کنند که چه موقع و چگونه یک معامله گر یا مدیر نمونه کارها انتظار دارند که گزینه های SPX را در مورد انقضاء VIX معامله کنند. بررسی های دوره ای رفتار معامله گر در هر دو مشتقات VIX و گزینه های SPX ممکن است مواردی را مشخص کند که در آن زمان تجارت یا مقادیر مفهوم نسبی با انتظارات مغایر است. این موقعیت ها فرصت هایی را برای ادامه بحث با بازرگانان یا مدیران نمونه کارها برای درک بهتر شرایط پیرامون معاملات و درک بهتر هرگونه ظرافت یا تغییر در استراتژی های معاملاتی فراهم می کند.

نتیجه

اگر تنظیم کننده های بازار مالی شروع به تحقیق در مورد کاربران مشتقات VIX یا معاملات نوسانات به طور کلی کنند ، احتمالاً بسیاری از بنگاه های مدیریت تجارت و سرمایه گذاری وجود خواهند داشت که خود را تولید اسناد و پاسخ به سؤالات می کنند. این بنگاهها باید انتظار داشته باشند که تنظیم کننده هایی که با آنها در تعامل هستند ، نیاز به آموزش قابل توجهی در مورد استراتژی ها و معاملاتی که در حال بررسی هستند ، نیاز دارند. هرچه پرسنل مدیریت و کنترل بهتر در این بنگاهها باشند ، احتمالاً این مکالمات آسان تر خواهد بود. متأسفانه ، غالباً این اتفاق می افتد که سطح دانش کسب و کار و توانایی های نظارت در سازمان های انطباق تجارت به اندازه آنچه که باید قوی نباشند.

استراتژی های معاملاتی نوسانات می توانند پیچیده باشند و این ممکن است منجر به شکاف بیشتر در دانش تجارت در توابع کنترل مهم شود. همکاری با معامله گران و مدیران نمونه کارها برای بستن این شکاف ها ، امکان اجرای بهتر اقدامات نظارتی اساسی ، مانند مواردی که در بالا توضیح داده شد ، امکان پذیر است. این به نوبه خود ، بهتر از سرمایه شرکت و مشاغل و شهرت کارمندان فردی محافظت می کند.

[2] گریفین ، جان م. و شمس ، امین ، دستکاری در VIX؟دانشگاه تگزاس در آستین. 23 مه 2017.

[3] برای ارائه جامع از روش محاسبه VIX ، به شاخص نوسانات CBOE - VIX ، گزینه های هیئت مدیره شیکاگو ، مقاله سفید را تبادل کنید. 2014.

[4] Exchange CBOE Futures یک نهاد CBOE است که در CFTC به عنوان یک بازار قرارداد تعیین شده ثبت شده است و محلی است که معاملات آتی و گزینه های VIX را در آن تجارت می کند.

[5] قانون CFE 608 ممنوع است "هرگونه عمل مضر برای مبادله ، در رفتار مغایر با اصول عادلانه و عادلانه تجارت یا در شیوه های توهین آمیز ، از جمله بدون محدودیت ، کلاهبرداری ، غیر رقابتی یا ناعادلانه. قانون CFE 620 ، تا حدودی ، "هیچ دارنده امتیاز تجاری و هیچ یک از آثار مرتبط با آن نباید در هرگونه تجارت ، عمل یا رفتار در مبادله یا مشروط به قوانین مبادله ای که ... بی اعتنایی عمدی یا بی پروا را برای این امر نشان می دهد ، درگیر شود. اجرای منظم معامله در دوره پایانی. "

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 11 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 20:52