QuickSwap و Token Quick چیست؟

ساخت وبلاگ

امور مالی غیر متمرکز (DEFI) تنها در چند سال شاهد رشد پدیده ای بوده است. ظهور مدل سازنده بازار (AMM) باعث شکوفایی Defi شده است. با این حال ، این با هزینه ای آمده است. احتقان اتریوم باعث افزایش هزینه های گاز شده است و باعث می شود بسیاری از پروژه ها برای راه اندازی یک پروژه blockchain در جای دیگری جستجو کنند. چند ضلعی یا شبکه Matic همانطور که قبلاً شناخته شده بود ، یکی از بسیاری از راه حل های مقیاس بندی لایه 2 است که به مقیاس قابل برنامه ریزی ترین blockchain در جهان کمک می کند. چند ضلعی میزبان چندین پروژه جدید blockchain ، از جمله QuickSwap است. با استفاده از توکن QuickSwap (سریع) ، و Token سریع اژدها (DQuick) ، QuickSwap بسیار شبیه Amm Uniswap محبوب است. با این حال ، تفاوت های کلیدی وجود دارد. اگر تعجب می کنید ، "QuickSwap چیست؟"و ، "توکن سریع مورد استفاده قرار می گیرد؟" ، پس می خواهید بدانید!

امور مالی غیر متمرکز (DEFI) تنها در چند سال شاهد رشد پدیده ای بوده است. ظهور مدل سازنده بازار (AMM) باعث شکوفایی Defi شده است. با این حال ، این با هزینه ای آمده است. احتقان اتریوم باعث افزایش هزینه های گاز شده است و باعث می شود بسیاری از پروژه ها برای راه اندازی یک پروژه blockchain در جای دیگری جستجو کنند. چند ضلعی یا شبکه Matic همانطور که قبلاً شناخته شده بود ، یکی از بسیاری از راه حل های مقیاس بندی لایه 2 است که به مقیاس قابل برنامه ریزی ترین blockchain در جهان کمک می کند. چند ضلعی میزبان چندین پروژه جدید blockchain ، از جمله QuickSwap است. با استفاده از توکن QuickSwap (سریع) ، و Token سریع اژدها (DQuick) ، QuickSwap بسیار شبیه Amm Uniswap محبوب است. با این حال ، تفاوت های کلیدی وجود دارد. اگر تعجب می کنید ، "QuickSwap چیست؟"و ، "توکن سریع مورد استفاده قرار می گیرد؟" ، پس می خواهید بدانید!

در این مقاله ، ما QuickSwap و Token سریع را کشف خواهیم کرد و چرا این پروژه محبوبیت زیادی را دیده است. همچنین ، ما می خواهیم در مورد مدل چند ضلعی/Matic و مدل سازنده بازار (AMM) که توسط QuickSwap استفاده می شود ، بحث کنیم. علاوه بر این ، ما در مورد راه حل های لایه 2 ، تولید کشاورزی و نشانه سریع اژدها (Dquick) بحث خواهیم کرد.

برای تعامل با Quckswap ، ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه از کیف پول Web3 مانند MetaMask استفاده کنید. برای یک آموزش هدایت ویدئویی برای نصب و استفاده از MetaMask با پروتکل های غیرمتمرکز مالی (DEFI) ، دوره Defi 101 را در ایوان در آکادمی فناوری بررسی کنید. همچنین ، اگر تازه وارد Crypto هستید و می خواهید یاد بگیرید که چگونه Crypto را با خیال راحت خریداری کنید ، بفروشید و ذخیره کنید ، دوره مبانی رمزنگاری ما فقط برای شما است! صرف نظر از تجربه ، ایوان در آکادمی فناوری دارای دوره هایی است که هر قسمت از صنعت blockchain را پوشش می دهد!

QuickSwap چیست؟

QuickSwap یک مبادله غیرمتمرکز در نسل بعدی Layer-2 (DEX) و سازنده بازار خودکار (AMM) است. QuickSwap همچنین یک چنگال یا کلون از سازنده خودکار بازار شماره یک ، UNISWAP است. رابط کاربری در غیر این صورت با تعویض تکشاخ برای اژدها جادویی ، در غیر این صورت عملاً یکسان است. با این حال ، تفاوت در این است که UNISWAP در شبکه Ethereum اجرا می شود ، در حالی که QuickSwap روی پلت فرم Matic/Polygon Layer-2 اجرا می شود.

به دلیل احتقان زیاد در شبکه اتریوم ، QuickSwap شهرک های سریعتر از UnisWap را ارائه می دهد ، با هزینه های بسیار پایین تر از Ethereum. از آنجا که UNISWAP به استاندارد صنعت برای AMMS و استخراج نقدینگی UNISWAP تبدیل شده و به شدت حسابرسی شده است ، شگفت آور نیست که بسیاری از پروژه ها از کد منبع باز برای ایجاد تغییرات مبادله غیر متمرکز شماره یک (DEX) استفاده کرده اند.

سازنده بازار خودکار (AMM) چیست؟

اکنون که ما به این سؤال رسیدگی کردیم "QuickSwap چیست؟"- وقت آن است که به سازندگان بازار خودکار نگاه کنیم. سازندگان خودکار بازار (AMMS) تجارت بدون اجازه همسالان را با استفاده از استخرهای نقدینگی به جای کتاب سفارش تسهیل می کنند. AMMS به جای خرید رمزنگاری از مبادله متمرکز ، از بودجه ارائه دهندگان نقدینگی برای تسهیل مبادلات نشانه استفاده می کند. به جای اینکه یک مبادله متمرکز از دارایی های خود نگه داشته شود و هر معامله ای را که انجام می دهید ، یک مبادله غیرمتمرکز (DEX) یا AMM انجام دهید ، معمولاً به یک کیف پول خود محاصره مانند Metamask نیاز دارد. مبادلات توکن مشمول هزینه ارائه دهنده نقدینگی (LP) و هزینه شبکه است. با این حال ، ارائه نقدینگی به AMMS راهی عالی برای کسب درآمد منفعل با امور مالی غیر متمرکز (DEFI) است!

مدل سازنده بازار (AMM) از زمان معرفی UNISWAP به طور فزاینده ای محبوب شده است. از آنجایی که ، انواع AMMS پس از مسیر Uniswap مانند Pancakeswap و Sushiswap ظاهر شده است. به نظر می رسد این روش ارجح تجارت برای کاربر مدرن DEFI است. طبق گفته های Defi Pulse ، در زمان نوشتن 23. 97B دلار در صرافی های غیرمتمرکز (DEX) و سازندگان بازار خودکار (AMMS) در اتریوم قفل شده است. علاوه بر این ، UNISWAP از نظر حجم معاملات در موارد متعددی از بزرگترین مبادله متمرکز ، سکه ، پیشی گرفته است.

این نشان می دهد که مدل AMM یک جایگزین قانع کننده برای مبادلات متمرکز است. با این حال ، در صورت استفاده از AMM در صورت استفاده از AMM ، هزینه گاز در اتریوم می تواند مشکل ساز شود. این امر باعث شده است تا چندین گزینه دیگر برای ظهور UniSwap ، ایجاد شده در سایر blockchains مانند Binance Smart Chain (BSC) ایجاد شود.

شبکه/چند ضلعی

چند ضلعی یک پروتکل هیبریدی سازگار با توسعه دهنده از شبکه Matic شناخته شده در Q1 سال 2021 استفاده می شود. این ترکیب از اثبات سهام (POS) و پلاسما برای ایجاد محیطی برای توسعه دهندگان برای ساخت سریع و استقرار برنامه های غیر متمرکز سازگار با اتریوم (DAPP) که می توانند با رشد صنعت مقیاس بندی کنند ، ایجاد می کند.

چند ضلعی از "پاسگاه های POS" برای نهایی کردن معاملات در Ethereum Mainnet استفاده می کند. Ethereum امن ترین و قابل برنامه ریزی ترین blockchain در جهان با یک جامعه توسعه دهنده است که صنعت را تغییر داده است. چند ضلعی با از بین بردن برخی از ویژگی های محاسباتی از اتریوم ، می تواند بیش از 65000 معاملات در هر بلوک به دست آورد. با این حال ، زنجیره های چند ضلعی این گزینه را دارند که میزبان و اجرای عناصر مهم ماموریت از منطق خود در اتریوم باشند. برای این کار ، چند ضلعی از یک سری قراردادهای هوشمند برای توابع مانند وضوح اختلاف ، نهایی ، بازرسی ، رله پیام و استیک استفاده می کند.

همچنین ، چند ضلعی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به راحتی شبکه های blockchain قابل تنظیم را بسازند. این شبکه ها انعطاف پذیری ، حاکمیت و مقیاس پذیری را با استحکام و قابلیت همکاری اتریوم ترکیب می کنند. این امر باعث می شود آزمایش و استفاده از برنامه های غیر متمرکز (DAPP) با خیال راحت ، بسیار سریع و آسان باشد. علاوه بر این ، DAPP های ساخته شده بر روی چند ضلعی با تمام ابزارهای موجود ایجاد شده برای توسعه دهندگان اتریوم سازگار هستند. به عنوان مثال ، برای استفاده از چند ضلعی با metamask ، به سادگی تماس روش از راه دور (RPC) را در بالای پسوند از اتریوم به شبکه چند ضلعی/matic تغییر دهید.

در انتظار طولانی مدت به روزرسانی Ethereum 2. 0 ، بسیاری از پروژه های جدید موفق در Polygon/Matic بر خلاف راه اندازی در Ethereum آغاز شده اند. این شامل Superfarm Project Token (NFT) غیرقانونی (NFT) است. این نشان می دهد که چند ضلعی یک راه حل لایه 2 را ارائه می دهد که تقاضای زیادی دارد و برای پیشرفت مداوم در صنعت رمزنگاری ضروری است.

راه حل های مقیاس بندی لایه 2

Ethereum معتبرترین و بسیار پر استفاده از blockchain با قابلیت قرارداد هوشمند در جهان است. می توان گفت ، بدون اتریوم ، صنعت blockchain ممکن است به تأثیر شبکه ای که امروزه در آن دست پیدا نکرده است. این بیشتر به دلیل تفاوت بین بیت کوین و اتریوم است.

Ethereum اجازه می دهد تا پول های قابل برنامه ریزی و قابل برنامه ریزی از طریق قراردادهای هوشمند خودکار شود. همچنین ، اتریم میزبان هزاران پروژه رمزنگاری است که از استاندارد Token Erc-20 Ethereum بومی استفاده کرده اند. این نشانه ها بازارهای رمزنگاری شده را در رونق اولیه سکه (ICO) سال 2017 سیل زدند.

با این حال ، Ethereum تلاش کرده است تا با تقاضای برنامه های غیرمتمرکز مالی (DEFI) که بر روی آن ساخته شده است ، پیروی کند. این امر مانع رشد صنعت تا حدی شده است و بسیاری از پروژه ها را خواسته است تا به دنبال راه حل های نوآورانه برای کمک به مقیاس اتریوم برای پاسخگویی به تقاضای کاربران خود باشند.

چندین راه حل مقیاس بندی لایه 2 برای اتریوم وجود دارد. این موارد شامل Sharding ، Sidechains ، کانال های ایالتی ، پلاسما ، رول های خوش بینانه ، ZK-Rollup و موارد دیگر! اگر می خواهید در مورد انواع مختلف راه حل های مقیاس بندی لایه 2 بیاموزید ، مقاله Scaling Scaling Ethereum ما را برای بعداً ذخیره کنید!

علاوه بر این ، برای کشف چگونگی عملکرد اتریوم در سطح اساسی ، حتماً دوره Ethereum 101 را در ایوان در آکادمی فناوری بررسی کنید! در اینجا ما بررسی می کنیم که چگونه قراردادهای هوشمند کار می کنند ، دستگاه مجازی Ethereum (EVM) و نشانه های ERC-20! همچنین ، در حالی که شما آنجا هستید ، دوره Blockchain & Bitcoin 101 ما را نیز ببینید. ایوان در آکادمی فناوری اصول اولیه blockchain از جمله توضیح الگوریتم اجماع اثبات کار (POW) ، UTXOS ، عملکرد هش ، چنگال ها و موارد دیگر را پوشش می دهد! به یک جامعه استقبال از بیش از 30،000 دانشجو ، در ایوان در آکادمی فناوری امروز بپیوندید!

نشانه سریع

Token Token بومی یک نشانه ERC-20 است که زیرزمین پلتفرم QuickSwap است. در فوریه 2021 راه اندازی شد ، در اولین روز تجارت خود ، این علامت سریع بیش از 90 ٪ افزایش یافت. در زمان نگارش ، نشانه سریع با قیمتی حدود 940 دلار معامله می شود. به گفته Coingecko ، کلاه بازار Quickswap حدود 148 میلیون دلار است و حداکثر 1 میلیون توکن سریع را دارد.

مدل توزیع برای نشانه سریع منصفانه بود و قصد ایجاد یک اکوسیستم پایدار و قوی را ایجاد کرد که جامعه خود را در اولویت قرار می دهد. هیچ بودجه ، بودجه خصوصی یا عمومی برای نشانه سریع وجود نداشت. علاوه بر این ، 90 ٪ از توزیع همه توکن های سریع در چهار سال آینده به استخراج نقدینگی اختصاص می یابد.

کاربران با ارائه نقدینگی به جفت معاملات در QuickSwap ، 0. 3 ٪ از هزینه های معاملاتی را بدست می آورند. همچنین ، ارائه دهندگان نقدینگی برای مشارکت خود نشانه های سریع بومی را به دست می آورند. پروتکل QuickSwap توسط جامعه دارندگان Token Token اداره می شود. این امر در نهایت به دارندگان سریع توکن اجازه می دهد تا در مورد پیشنهادات برای ایجاد تغییر در پروتکل رای دهند. هدف این است که Token سریع اجازه دهد تا QuickSwap کاملاً غیر متمرکز شود.

تولید کشاورزی با QuickSwap

تولید کشاورزی با QuickSwap مانند سایر سازندگان خودکار بازار (AMM) کار می کند. QuickSwap از پل پلاسما برای انتقال دارایی ها از اتریوم به ماتیک استفاده می کند. کاربران می توانند یک RPC سفارشی (تماس روش از راه دور) را برای Matic در MetaMask تنظیم کنند. پس از اتصال به شبکه Matic ، کیف پول Metamask خود را به کیف پول Matic Web وصل کنید. سپس یک استخر را با یک جفت نشانه مورد نظر خود انتخاب کنید و نشانه های ارائه دهنده نقدینگی (LP) را دریافت کنید که در عوض سهم شما از استخر را نشان می دهد. LPS سهم از هزینه های متحمل شده برای هر مبادله توکن در AMM QuickSwap را دریافت می کند. هنگامی که یک LP مایل به خروج از موقعیت خود است ، می تواند نشانه های LP خود را برای دارایی های موجود در ابتدا بازخرید کند.

با این حال ، اگر ارزش هر یک از دارایی ها زیر قیمتی که برای اولین بار وارد استخر شده است ، باشد ، این می تواند منجر به آنچه به عنوان "ضرر ناپایدار" شناخته می شود ، باشد. از دست دادن ناپایدار زمانی اتفاق می افتد که نسبت 50:50 دارایی های تهیه شده به استخر به شدت به سمت دارایی که از نظر ارزش کاهش یافته است ، وزن بیشتری پیدا می کند. این برای LPS رایج است. با این حال ، مشروط بر اینکه درآمد منفعل کافی از هزینه های معامله ایجاد شود ، و LPS موقعیت های آنها را تحت نظر دارد ، تأمین نقدینگی برای AMM ها می تواند پرسود باشد.

این امر به ویژه در مورد عملکرد کشاورزی صادق است. کشاورزی بازده روند پرش بین پروتکل های غیرمتمرکز مالی (DEFI) برای یافتن بهترین بازده برای وام و وام است. هنگامی که کشاورزی در پروتکل های مبتنی بر اتریوم انجام می شود ، هزینه های گاز مورد توجه عمده است ، زیرا آنها می توانند به طور جدی بر سود تأثیر بگذارند. با این حال ، معاملات در AMMS در شبکه Matic مانند QuickSwap کسری از یک درصد هزینه دارد. این امر باعث می شود یک راه حل قانع کننده و مقرون به صرفه لایه 2 برای کشاورزی عملکرد باشد. علاوه بر این ، این مانع برای ورود به DEFI برای کاربرانی که نمی توانند هزینه های گاز بسیار بالایی را برای معاملات نسبتاً کوچک بپردازند ، کاهش می دهد.

نشانه سریع اژدها (dquick)

با واریز سریع به استخر QuickSwap "Dragon's Lair" ، کاربران می توانند پاداش های سریع Token Dragon (Dquick) را بدست آورند. در زمان نوشتن ، قیمت DQuick با بیش از 1000 دلار که به تازگی راه اندازی شده است! مشابه با نشانه پروتکل مرکب ، Token Dquick به کاربران پاداش می دهد تا وام و وام را تحریک کنند.

چرا از QuickSwap استفاده می کنیم؟

از آنجا که شبکه Matic بسیار سریعتر و ارزان تر از Ethereum است ، مبادله نشانه ها و تولید کشاورزی در QuickSwap بسیار مقرون به صرفه است. هرچه نشانه های بیشتری از طریق مبادله غیرمتمرکز در دسترس قرار می گیرند ، به طور طبیعی می توانیم انتظار افزایش اتخاذ این سکو را داشته باشیم.

با این حال ، این مشکلی برای QuickSwap نخواهد بود. سازنده محبوب بازار خودکار از راه حل های مقیاس بندی لایه 2 استفاده می کند ، اطمینان حاصل می کند که سرعت و هزینه معاملات با فعالیت شبکه بالاتر به میزان قابل توجهی افزایش نمی یابد.

علاوه بر این ، کاربران می توانند با استفاده از نشانه سریع درآمد منفعل را با رمزنگاری کسب کنند. با تبدیل شدن به ارائه دهنده نقدینگی در QuickSwap ، کاربران نشانه های LP و درصدی از هزینه های معامله را دریافت می کنند. اگرچه مشابه بسیاری از مدل های بازار خودکار دیگر (AMM) است ، راه حل های مقیاس گذاری ارائه شده توسط QuickSwap به معنای هزینه گاز برای ناپایدار و دریافت پاداش بسیار پایین تر از سایر AMM های اتریوم است.

خلاصه QuickSwap

QuickSwap از زمان راه اندازی در فوریه 2021 ، میزان رکورد نقدینگی را به خود جلب کرده است. به لطف معاملات رعد و برق و سریع کم هزینه که توسط چند ضلعی تسهیل شده است ، QuickSwap به یکی از محبوب ترین سازندگان خودکار بازار (AMM) در دسترس است. علاوه بر این ، طبق گفته Coingecko ، QuickSwap جزو 30 پروژه برتر روند در آوریل 2021 بود.

به نظر می رسد که با یک دامنه روزافزون از جفت های توکن و استخرهای نقدینگی ، همراه با یک AMM کم هزینه ، بسیار سریع ، به نظر می رسد که به نظر می رسد با برخی از بزرگترین نام ها در دارایی غیر متمرکز (DEFI) و راه حل های مقیاس بندی لایه 2 به رقابت بپردازد. علاوه بر این ، به لطف برخی از نرخ های جدی قانع کننده ، QuickSwap و نشانه سریع شاهد افزایش سریع فرزندخواندگی است!

blockchain و cryptocur ارز هنوز در یک بازار نسبتاً کوچک وجود دارد. دانستن نحوه استفاده از QuickSwap و خصوصیات اساسی آن ، شما را برای آینده ای برای آینده قرار می دهد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید یا حرفه ای را در فناوری blockchain دنبال کنید ، ایوان را در آکادمی فناوری بررسی کنید. آگاهی از blockchain می تواند در صنایع مختلفی (از جمله بیمه ، مد ، املاک و مستغلات ، موسیقی ، انرژی و صنایع هنری) اعمال شود! همچنین ، ایوان در آکادمی فناوری می تواند بدون توجه به تجربه قبلی خود ، به شما در دستیابی به شغل در blockchain کمک کند.

ما به دانشجویان یک راهنمای مطالعه ارائه می دهیم تا از تجربه خود با آکادمی استفاده کنند. همچنین ، ما راهنمای جستجوی کار blockchain را ارائه می دهیم تا دانش آموزان چگونه به کارفرمایان یا سرمایه گذاران در صنعت blockchain نزدیک شوند. کار خود را در حال تغییر زندگی امروز ، در ایوان در آکادمی فناوری شروع کنید!

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 28 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 20:39