یک معمای بیت کوین: سر ، هیجان است. دم ، اضطراب است.

ساخت وبلاگ

به عنوان یک مشترک ، شما 10 مقاله هدیه ای برای ارائه هر ماه دارید. هرکسی می تواند آنچه را که به اشتراک می گذارید بخوانید.

به این مقاله بدهید به این مقاله این مقاله را ارائه دهید

  • 23 نوامبر 2013

بیت کوین برای مصرف مردمی آماده نیست و ممکن است هرگز نباشد.

این در یک دسته از محصولات شسته و رفته قرار نمی گیرد. غالباً ارز مجازی خوانده می شود ، در هیچ کجای کره زمین مناقصه قانونی نیست. این یک کلاس دارایی تولید کننده برای اکثر سرمایه گذاران مناسب نیست. ارزش آن ، به دلار ، از یک دقیقه به دقیقه دیگر به طرز وحشیانه ای نوسان می کند. و در حالی که این می تواند یک روش ارزان برای انتقال پول باشد ، در شبکه نوظهور آن بسیار زیاد است تا بیت کوین کاملاً قابل اعتماد باشد.

حتی طرفداران آن نیز پرچم های قرمز را بالا می برند. همانطور که پاتریک مورک ، مشاور عمومی بنیاد بیت کوین ، غیرانتفاعی که به "تقویت اکوسیستم بیت کوین" اختصاص داده شده است ، در جلسه سنا هفته گذشته اذعان کرد ، "این هنوز یک ارز آزمایشی است و باید برای مصرف کنندگان یک محیط پرخطر تلقی شود. و در حال حاضر سرمایه گذاران. "

با این حال ، بیت کوین توجه زیادی را به خود جلب کرده است ، و نه فقط به این دلیل که دلالان خوب منتشر شده در این زمینه پول کسب کرده اند.

هرچند ممکن است آزمایش پرخطر باشد ، بیت کوین یک فناوری ظریف و مختل کننده را نشان می دهد. این برنامه از اشتراک فایل ، نوآوری رایانه ای همتا به همتا استفاده می کند که خدمات موسیقی اولیه مانند Napster ، Kazaa و Limewire را ایجاد می کند. در روزهای ابتدایی خود ، آنها گاهی اوقات به سمت وحشی می رفتند ، اما تجربیات آنها منجر به تحول دیجیتالی عمده فروشی تجارت موسیقی شد.

بیت کوین پیچ و تاب و درخشان به اشتراک می گذارد. در اصل ، "یک ارز مجازی غیرمتمرکز ایجاد کرده است که از یک سیستم اجماع همسالان برای تأیید و تأیید معاملات استفاده می کند" ، دو محقق در بانک مرکزی فدرال رزرو سنت لوئیس در یک مطالعه جدید نتیجه گرفتند. و François R. Velde ، اقتصاددان ارشد در بانک مرکزی فدرال رزرو شیکاگو ، این ارزیابی را در گزارش جدیدی در مورد بیت کوین انجام داد: "این یک دستاورد مفهومی و فنی قابل توجه است ، که ممکن است توسط موسسات مالی موجود استفاده شود (که می تواند صادر شودبیت کوین های خودشان) یا حتی توسط خود دولت ها. "

جفری D. نوبرگر ، رئیس گروه فناوری ، رسانه و ارتباطات گفت: مزایای بیت کوین به عنوان وسیله ای کم هزینه برای انتقال پول تعدادی از مشتریان شرکت های حقوقی Proskauer را فریب داده است ، اگرچه هیچکدام از آنها از آن استفاده نمی کنند. بشروی گفت: "این یک فناوری مرحله اولیه است.""اما می تواند انقلابی باشد."به طور خلاصه ، در دنیایی که برخی از افراد تقریباً به عنوان موسیقی - حوزه های پول و دارایی - بیت کوین یا یک فناوری جانشین که DNA خود را به اشتراک می گذارد ، مهم می دانند ، شانس خوبی برای تأثیرگذاری بر آینده است.

این همان چیزی است که جلسه هفته گذشته از کمیته امنیت میهن و امور دولتی سنا بسیار جذاب بود. این "خطرات ، تهدیدها و وعده های ارزهای مجازی" را با عنوان بیت کوین در بین آنها ارزیابی کرد. بنابراین بیت کوین امروز چیست؟سناتور توماس آر. کارپر ، دموکرات دلاور و رئیس کمیته ، اذعان کرد که او مطمئن نیست که چگونه آن را حس کند: "ارزهای مجازی ، شاید مهمترین بیت کوین ، تصور برخی را به خود جلب کرده اند ، در میان دیگران ترس زده اند وهک را از بقیه ما ، از جمله من اشتباه گرفت. "

تلاش کمیته سنا برای گرفتن ارز دیجیتال ، به نوعی ، اولین قدم در آنچه که مطمئناً یک تنش مداوم خواهد بود ، بود. از یک طرف کسانی هستند که به دنبال سهولت و ناشناس بودن در معاملات هستند. از طرف دیگر دولت است.

دلالان و پولشویی ها قبلاً در مورد ارز دیجیتال نسبتاً ناشناس دوست دارند ، و این باعث شده است که دولت به بازی درآورد. بیت کوین به وب سایت Silk Road ، که دولت در ماه اکتبر تعطیل می کند ، اجازه داده است که به "بزرگترین بازار غیرقانونی مواد مخدر و مواد مخدر در اینترنت" تبدیل شود. در حالی که این کار در تجارت بود ، مشتریان "ملزم به پرداخت بیت کوین بودند تا هم اپراتور جاده ابریشم و هم فروشندگان آن را قادر به فرار از تشخیص و شستشوی صدها میلیون دلار کنند."

A bitcoin A.T.M. opened last month at a Waves Coffee House in Vancouver, British Columbia.

تصویر

یک بیت کوین A. T. M. ماه گذشته در یک قهوه خانه موج در ونکوور ، بریتیش کلمبیا افتتاح شد. اعتبار. اندی کلارک/رویترز

با این حال ، ارز مجازی در برابر تعقیب دولت تعیین نمی کند. Mythili Raman ، دستیار دادستان کل ، در جلسه دادرسی گفت: "ما در حال نوآوری هستیم که مجرمان در حال نوآوری هستند."چندین کارشناس گفتند که معاملات بیت کوین فردی رمزگذاری شده است ، اما تعداد زیادی از آنها ممکن است از نظر آماری با سایر بانکهای اطلاعاتی در دسترس دولت مقایسه شوند و الگوهای پدیدار می شوند.

در حالی که کاربران بیت کوین برای باز کردن حساب های خود به یک کلید مخفی و عددی احتیاج دارند ، اما ناشناس بودن سیستم در هنگام رد و بدل ارز مجازی به دلار آسیب پذیر است. مقامات فدرال و ایالتی به بنگاه هایی نیاز دارند که بیت کوین را به ارز مبادله کنند ، یا از آن برای انتقال وجوه استفاده کنند تا مقررات موجود را رعایت کنند. اما هنگامی که حرکت از بیت کوین به ارز سخت در کشوری صورت می گیرد که مقامات آمریکایی به آن دسترسی ندارند ، "ممکن است فرصت هایی برای پولشویی وجود داشته باشد."

S. E. C به نوبه خود ، به سرمایه گذاران در مورد خطر "کلاهبرداری های بالقوه سرمایه گذاری" مربوط به بیت کوین و سایر ارزهای مجازی هشدار داده است. در یک مورد ، این شرکت Trendon T. Shavers ، یک مرد تگزاس را با اجرای یک طرح پونزی مبتنی بر بیت کوین با وعده ثروت های گسترده ، متهم کرده است.

لری شوک ، مدیر دفتر آموزش و حمایت سرمایه گذار S. E. C گفت: "مردان CON عناوین را مانند هر کس دیگری می خوانند.""بیت کوین ها سکسی و جدید به نظر می رسند ، اما در پایان روز ، اگر آنها در مورد ثروت بی حد و حصر از سرمایه گذاری های ثبت نشده ادعا کنند ، به یک طرح قدیمی پونزی می رسد."

این آژانس همچنین در حال مطالعه یک پیشنهاد مشروعیت بیت کوین توسط کامرون و تایلر وینکلوس ، سرمایه گذاران فناوری شناخته شده که به دلیل درگیری با فیس بوک شناخته شده است ، برای باز کردن یک صندوق مبادله ای مبادله یا E. T. F که بازار بیت کوین را دنبال می کند. اگر E. T. F. تاکنون تصویب شده است ، صندوق مبتنی بر یک ارز مجازی بی ثبات به سختی احتمالاً یک مرکز امن و اصلی برای سرمایه گذاران خرید و نگهدارنده است.

در این میان ، ارزش افزایش ارز مجازی الهام بخش قصه هایی مانند این است: کریستوففر کوچ ، 29 ساله از اسلو ، ماه گذشته به بی بی سی گفت که وی در حالی که چهار سال پیش تحقیقات فنی را انجام می داد ، 22 دلار ارزش این ارز را خریداری کرد. او بلافاصله آن را فراموش کرد. هنگامی که او اخیراً حساب طولانی خفته خود را باز کرد ، 850،000 دلار ارزش داشت.

حتی با وجود همه مشکلات خود ، ایجاد نهایی یک ارز قابل اعتماد ، غیر متمرکز ، همکار ، با پولس مبتنی بر رایانه ، در بعضی از محافل ، گرای مقدس باقی مانده است. در سال 1999 ، میلتون فریدمن ، برنده جایزه نوبل که همچنان چراغ راهنما بسیاری از آزادیخواهان است ، ورود نهایی آن را پیش بینی کرد. او اینترنت را به عنوان یک محیط مادرزادی برای مبتکران می دید. بازارها در فضای مجازی شکوفا می شوند و مردم را از آنچه که او درک خسته کننده یک دولت پدرانه و ناکارآمد می دانست ، آزاد می کند. وی گفت ، اما یکی از مواد تشکیل دهنده مفقود شد. او آن را "یک نقص الکترونیکی معتبر" خواند.

به گفته وی ، آنچه لازم بود ، كلیك الکترونیکی بود كه شما را قادر می سازد "وجوه را از A به B منتقل كنید ، بدون آنكه بدانید B یا B دانستن A-راهی كه می توانم صورتحساب 20 دلاری بگیرم و آن را به شما تحویل دهم و آنجا وجود دارد. هیچ سابقه ای از کجا آمده است. و شما ممکن است این کار را دریافت کنید بدون اینکه بدانید من کی هستم. "

وی گفت ، متأسفانه ، این مشکلات جدیدی ایجاد می کند ، زیرا چنین ارز "طرف منفی" خواهد داشت.

وی گفت: "گانگسترها ، افرادی که درگیر معاملات غیرقانونی هستند ، راهی آسان تر برای ادامه کار خود خواهند داشت."

وی گفت که این تنش بخشی از پیشرفت است. ممکن است اکنون جایی باشد که خودمان را پیدا می کنیم.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 31 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:47