نقش XRP در محصولات ریپل چیست؟

ساخت وبلاگ

Rakesh Sharma نویسنده ای با 8+ سال تجربه در مورد تقاطع بین فناوری و تجارت است. راکش یک متخصص در سرمایه گذاری ، تجارت ، blockchain و ارزهای رمزنگاری شده است.

Erika Rasure ، بنیانگذار الهه Crypto است ، اولین جامعه یادگیری برای زنان برای یادگیری چگونگی سرمایه گذاری پول خود و خودشان در رمزنگاری ، blockchain و آینده مالی و دارایی های دیجیتال است. او یک درمانگر مالی است و در سطح جهانی به عنوان یک متخصص و متخصص و مربی موضوع cryptocurrency به رسمیت شناخته می شود.

دانیل راتبورن یک ویراستار در Investopedia است که بر روی محتوای مالیات ، حسابداری ، نظارتی و رمزنگاری کار می کند.

بخش اعظم انتقادات از ارزیابی ریپل بر XRP ، رمزنگاری بومی پلت فرم آن متمرکز شده است. منتقدین می گویند که cryptocurrency XRP در بین مشاغل برای تضمین ارزیابی فعلی خود ، کشش کافی به دست نیاورد. کشش XRP را می توان به عنوان ارزیابی آن به عنوان دارایی یا به عنوان واسطه معامله بین بانک ها در بستر Ripple تعبیر کرد.

در واقع ، نقش XRP در اکوسیستم Ripple به یک تعیین کننده مهم ارزیابی کلی Ripple در بازارها تبدیل شده است. با این حال ، در میان ژنرال بروهاها ، ابزار XRP در اکوسیستم محصولات ریپل تا حدودی رمز و راز باقی مانده است.

در اینجا یک توضیح دهنده مختصر آورده شده است.

نقش XRP در اکوسیستم ریپل چیست؟

معاملات مرزی فعلی بین سیستم های فناوری که خاموش هستند و به یکدیگر وصل نمی شوند رخ می دهد. ریپل از پروتکل Interledger استفاده می کند ، که مسیریابی پرداخت ها را از طریق دفترچه های بهم پیوسته امکان اتصال این سیستم ها را فراهم می کند.

به این فکر کنید که شبیه به TCP/IP است ، پروتکل زیر سیستم های اینترنتی و رایانه ها و سیستم های متفاوت را قادر می سازد تا با یکدیگر صحبت کنند. دفترچه هایی که این پروتکل را تشکیل می دهند می توانند بخشی از شبکه خود موسسه مالی باشند یا در شبکه ای که دارای چندین نهاد است ، می توان به آنها اعتماد کرد. فناوری کلی سیستم برای افزایش سرعت پردازش معاملات برای معاملات مرزی طراحی شده است.

همانطور که ممکن است فن آوری هوشمندانه و آینده ای آنها باشد ، Interlegers هنوز مشکل پیش پرداخت ارزهای فیات را در حساب های نقل و انتقالات ارزی حل نمی کند. آنها که به عنوان حساب های Nostro و Vostro شناخته می شوند ، حسابهایی هستند که توسط واسطه های مالی ، مانند بانک ها و آژانس های انتقال پول ، در هر دو پایان معامله نگهداری می شوند تا از نقدینگی برای معاملات ارزی خود اطمینان حاصل کنند.

اینجاست که XRP وارد می شود.

محصولات Ripple برای اطمینان از نقدینگی سریع از XRP استفاده می کنند. XRAPID ، یکی دیگر از محصولات موج دار ، از XRP به عنوان "دارایی پل" یا دارایی استفاده می کند که مشاغل و موسسات مالی می توانند از آن به عنوان انتقال پل بین دو ارز مختلف فیات استفاده کنند. در چنین سناریویی ، موسسه مالی می تواند به سادگی مقدار معادل XRP را خریداری کرده و آن را از طریق شبکه Ripple ارسال کند. ریپل از آن به عنوان "تأمین نقدینگی شخص ثالث" یاد می کند و اظهار می دارد که برای بانکهایی که رابطه متناظر با یکدیگر ندارند ، ایده آل است.

XRP به عنوان یک ارز

راه حل ریپل مفهوم جدیدی نیست. در حقیقت ، نقش XRP را می توان مشابه نقشی که دلار ایالات متحده در بازارهای بین المللی ایفا می کند در نظر گرفته شود. Greenback یا دلار ایالات متحده ، ارز پل است که برای بسیاری از معاملات تجاری بین المللی و تبدیل ارز استفاده می شود. این امر به ویژه برای تبدیل بین ارزهایی که به شدت در بازارهای بین المللی معامله می شوند مفید است. به عنوان مثال ، تبدیل بین ، مثلاً قرقیزستان سام و ین ژاپنی از طریق دلارهای ایالات متحده هدایت می شود.

در حالی که می توان از آن در Xcurrent و XVIA استفاده کرد ، دو محصول دیگر Ripple ، معاملات XRP در XRAPID مزایای خاصی دارد. به گفته Ripple CTO استفان توماس ، XRP در کسری از یک پنی سریعتر و ارزان تر است و حدود سه ثانیه سریعتر در هر معامله در مقایسه با سایر دارایی های دیجیتال. XRP مزایای دیگری را نیز ارائه می دهد: با استفاده از XRP ، بانک ها می توانند بدون نیاز به حساب های نوسترو قبل از بودجه ، نقدینگی را در زمان واقعی تهیه کنند.

اما معاملات با استفاده از XRP با مجموعه خطرات خاص خود همراه است. برای مبتدیان ، وضعیت دارایی Bridge XRPS به این معنی است که مؤسسات مالی برای تأمین نقدینگی برای نقل و انتقالات به Ripple وابسته هستند. عرضه و تقاضای آن ، ارزش انتقال را تعیین می کند و به عنوان یک خطر خارجی شمارش می کند. اگر خطرات ذاتی استفاده از رمزنگاری را که در بازارهای بی ثبات معامله می شود ، در نظر بگیرید ، این خطر بزرگ می شود. به عنوان مثال ، سنبله یا تصادفات در مقدار XRP می تواند مانع انتقال و افزایش یا کاهش ارزش آنها شود.

XRP به عنوان یک امنیت

در فوریه سال 2018 ، کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) ادعا کرد که مدیران آزمایشگاه ریپل ، بردلی گارلینگهاوس و کریستین لارسن با کند شدن یا سرعت بخشیدن به فروش بسته به بازار ، قیمت XRP را دستکاری کردند. SEC Garlinghouse و Larsen را به ایجاد "عدم تقارن اطلاعات" متهم کرد که به آنها امکان ادامه فروش XRP را با "خطر قابل توجهی برای سرمایه گذاران" داد. نکته اصلی این اتهام این بود که آیا XRP می تواند یک پیشنهاد امنیتی تلقی شود یا خیر.

در سال 2020 ، رئیس سابق کمیسیون تجارت آینده کالا ، کریس جیانکارلو ، اظهار داشت که XRP نباید یک پیشنهاد امنیتی تلقی شود زیرا این معیارهای آزمون هووی نیست. با این حال ، یک تضاد احتمالی منافع آشکار بود زیرا موسسه حقوقی که جیانکارلو نماینده آن بود - ویلکی فار و گالاگر LLP - همچنین به عنوان مشاور حقوقی برای موج دار عمل می کرد. از سپتامبر 2021 ، دادخواست بین SEC و Ripple ادامه دارد.

خط پایین

نکته آخر این است که XRP نقش اساسی در فعالیت ها و محصولات Ripple دارد. دقیقاً آنچه این نقش است و وابستگی ها و تأثیرگذاری که ممکن است بین این دو وجود داشته باشد ، هنوز کاملاً درک نشده اند و ممکن است هرگز تا زمانی که ارزهای رمزنگاری نشده تنظیم نشده باشند و تعریف آنها به عنوان ارز یا سرمایه گذاری مشخص نشده باشد.

سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده و سایر پیشنهادات اولیه سکه ("ICO") بسیار پرخطر و سوداگرانه است و این مقاله توصیه ای توسط سرمایه گذاری یا نویسنده برای سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری یا سایر ICO نیست. از آنجا که وضعیت هر فرد بی نظیر است ، یک متخصص واجد شرایط همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی مشورت شود. Investopedia هیچ گونه نمایندگی یا ضمانتی در مورد صحت یا به موقع بودن اطلاعات موجود در اینجا ایجاد نمی کند. از تاریخ نگارش این مقاله ، نویسنده صاحب 0. 01 بیت کوین است.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 14 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:25