طلای باریک: سهام با پتانسیل صعودی 30 درصد

ساخت وبلاگ

BARRICK- 12/22/05 - دو معدنچی بزرگ طلای کانادا از ادغام برای ایجاد شماره جهانی خبر دادند.[+] یک تولیدکننده طلا. باقی مانده به rt. گرگ ویلکینز، مدیر عامل شرکت Barrick Gold Corporation و مدیر عامل Placer Dome پیتر تامست با نسخه جدیدی از لوگوی Barrick پشت سرشان. آنها آن را روی تابلو قرار دادند. عکس گرفته شده در دفاتر باریک در خیابان خلیج در برج تراست کانادا.

تورنتو استار از طریق گتی ایماژ

با وجود افزایش بیش از 56 درصدی نسبت به پایین‌ترین حد خود در مارس 2020، با قیمت فعلی 25 دلار به ازای هر سهم، سهام Barrick Gold (NYSE: GOLD) هنوز کمتر از ارزش‌گذاری شده است و در حال حاضر شرط خوبی به نظر می‌رسد. سهام باریک گلد در مقایسه با S& P 500 که در مدت مشابه کمی بیش از 65 درصد افزایش یافت، از 16 دلار به 25 دلار کاهش یافت. در ابتدا (مارس تا اکتبر 2020) سهام GOLD به دلیل افزایش شدید قیمت طلا در طول همه گیری کنونی عملکرد بهتری نسبت به بازار داشت که به نفع باریک گلد بود زیرا 94 درصد از درآمد آن از فلز زرد حاصل می شد. با این حال، قیمت سهام GOLD در 2 ماه گذشته به دلیل کاهش قیمت جهانی طلا با لغو قرنطینه کاهش یافت.

با برداشته شدن تدریجی محدودیت‌ها و کاهش محدودیت‌های عرضه، انتظار می‌رود تولید و ارسال در سه ماهه آینده افزایش یابد. علاوه بر این، با وجود نوسانات اخیر، چشم انداز قیمت جهانی طلا به دلیل انتظارات نرخ بهره پایین، دلار ضعیف و تقاضا برای طلای فیزیکی از بازارهای نوظهور همچنان مثبت است. ما بر این باوریم که درآمد بالاتر و سود بهبود یافته در سال 2021 همراه با افزایش چند برابری P/E احتمالاً باعث افزایش 30 درصدی دیگر سهام نسبت به سطح فعلی آن خواهد شد. داشبورد ما چه عواملی باعث تغییر 70 درصدی در سهام طلای باریک از سال 2017 تا کنون شد؟اعداد کلیدی پشت تفکر ما را ارائه می دهد.

برخی از افزایش قیمت سهام در دوره 2017-2019 با رشد 16 درصدی درآمدها توجیه می شود. درآمد طلای بشکه از 8. 4 میلیارد دلار در سال 2017 به 9. 7 میلیارد دلار در سال 2019 افزایش یافته است ، با افزایش این افزایش در سال 2019 ، که عمدتاً ناشی از کسب Randgold Resources Gold Gold است. این با کاهش 10. 7 ٪ سودآوری جبران شد زیرا حاشیه درآمد خالص از 10. 5 ٪ در سال 2017 به 9. 3 ٪ در سال 2019 کاهش یافت. این کاهش عمدتا به دلیل کاهش چشمگیر در سال 2018 در پشت کاهش درآمدها ، سنگ معدن درجه پایین ،و اتهامات اختلالحاشیه ها در سال 2019 بهبود یافتند اما از سطح 2017 کمی خجالتی ماندند. بر اساس هر سهم ، درآمد تعدیل شده از 0. 75 دلار در سال 2017 به 0. 51 دلار در سال 2019 کاهش یافت.

با وجود افت EPS ، قیمت سهام به دلیل افزایش قیمت جهانی طلا و تشکیل سرمایه گذاری مشترک نوادا با Newmont NEM افزایش یافت. این امر منجر به افزایش P/E چند از 19x در سال 2017 به 37x در سال 2019 شد. در سال جاری چند ضربه ای بیشتر شد و در حال حاضر کمی کمتر از 50 برابر است ، زیرا قیمت سهام با افزایش بیشتر قیمت های طلا در طول افزایشپاندمی.

با کارت نقدی جدید Citi Custom 5 ٪ در رده برتر هزینه های خود کسب کنید

تماس حاشیه چیست؟

سهام به کجا می رود؟

کندی در فعالیت های اقتصادی و صنعتی و انتظارات از رکود جهانی ، به دنبال شیوع کروناویروس در سال جاری ، ارزش طلا را به عنوان ابزاری برای محافظت از آن افزایش داده است که به نوبه خود منجر به افزایش قیمت جهانی طلا شد. با افزایش سرمایه گذاری در فلز زرد توسط بانکهای اصلی و انتظارات از نرخ بهره ، قیمت های طلا در سال 2019 شاهد افزایش شدید در سال 2019 بود. این روند با بحران فعلی Covid-19 بیشتر شد. این در نتایج اخیر این شرکت منعکس شده است ، جایی که درآمد طلای باریک برای 9 ماه اول سال 2020 36 ٪ افزایش یافته است ، در حالی که درآمد به دلیل سود یک بار گزارش شده در دوره سال گذشته کاهش یافته است.

با بالا بردن تدریجی قفل کردن ، به نظر می رسد که تجمع طلا نیز پس از افزایش قیمت از 1500 دلار در هر اونس در ابتدای سال 2020 به بیش از 1950 دلار در هر اونس در سپتامبر 2020 با موانع روبرو شده است. در حقیقت ، با افتتاح اقتصاد ، قیمت طلادر طی هفته های اخیر کاهش یافته و همچنان بی ثبات است و در ماه دسامبر به 1850 دلار در هر اونس نزدیک می شود. با این حال ، با سنبله جدید در موارد مثبت Covid و بهبود اقتصادی کندتر از حد انتظار ، قیمت های طلا دوباره افزایش یافته و در حال حاضر با 1940 دلار در هر اونس ایستاده است. چشم انداز قیمت فلزات گرانبها با توجه به ضعف در دلار ، استمرار سناریوی نرخ بهره پایین و انتظارات از تقاضای جسمی بالاتر برای طلا از اقتصادهای نوظهور به عنوان اقدامات محرک منجر به تزریق بیشتر نقدینگی می شود. حرکت واقعی در قیمت کالاها و زمان بندی آن به مهار گسترده تر کرونوویروس گسترش یافته است. روند داشبورد ما در موارد COVID-19 ایالات متحده ، مروری بر نحوه گسترش این بیماری همه گیر در ایالات متحده و تضاد با روند در برزیل و روسیه ارائه می دهد.

افزایش درآمد و حاشیه در طول بحران فعلی در سال 2020 ، هنگامی که بیشتر صنایع تحت تأثیر منفی قرار گرفتند ، برای غول معدن مثبت است. علاوه بر این ، انتظارات از ادامه درآمد سالم و رشد حاشیه در سال 2021 به دلیل Nevada JV (با Newmont) و تولید بالاتر ، و با تغییر تمرکز سرمایه گذاران به شماره 2021 ، ما معتقدیم که سهام Barrick Gold بیشتر افزایش می یابد. بازیابی در قیمت های مس نیز سیگنال مثبتی برای شرکت است زیرا رشد درآمد و درآمد در سال 2021 به دلیل حجم بیشتر و تحقق قیمت مطلوب همچنان قوی است ، چند برابر P/E نیز بالا خواهد رفت. در سطح فعلی ، سرمایه گذاران فرصتی برای دیدن صعود بالقوه 30 ٪ در سهام Barrick Gold دارند ، که طبق هر Trefis ، ارزش عادلانه 32 دلار برای هر سهم دارد

اگر به جای آن به دنبال یک نمونه کارها متعادل تر هستید؟در اینجا یک نمونه کارها با کیفیت بالا برای ضرب و شتم بازار وجود دارد ، با بیش از 100 ٪ بازده از سال 2016 ، در مقابل 55 ٪ برای S& P 500. متشکل از شرکت هایی با رشد درآمد قوی ، سود سالم ، پول نقد و ریسک پایین ، از این امر بیشتر بهتر استبازار سال به سال ، به طور مداوم.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 21 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 20:41