9 سوال کلیدی برای پرسیدن یک ارائه دهنده ETF

ساخت وبلاگ

فرهنگ. تعهد. ثبات. بسیاری از مشاوران صندوق های مبادله ای مبادله (ETF) را بر اساس کلاس دارایی اساسی و ویژگی های خاص صندوق انتخاب می کنند. اما ارائه دهنده ETF برای موفقیت بلند مدت سرمایه گذاری نیز مهم است. هنگام انتخاب ETF برای مشتری های خود ، به دنبال ارائه دهنده ای باشید که فرهنگ ، تعهد و قوام را به وضوح نشان داده است که شایسته یک رابطه طولانی مدت است.

در اینجا نه سوال برای کمک به شما در ارزیابی ارائه دهندگان ETF وجود دارد:

شماره 1 تاریخ ارائه دهنده با بسته شدن ETF چیست؟

در دو سال گذشته ، صدها ETF توسط ارائه دهندگان آنها بسته شدند. بسته شدن صندوق ها خبر بدی برای سهامداران است ، که ممکن است با کمتر از ارزش دارایی خالص (NAV) سهام خود دور شوند یا اینکه ممکن است با یک لایحه مالیاتی برای سودهای تعبیه شده گیر بیفتند.

به جای بسته شدن ، بسیاری از ارائه دهندگان ETF همچنان به حمل و نقل هایی ادامه می دهند که به طور فعال در بازار ثانویه تجارت نمی کنند و در نتیجه نقدینگی حداقل دارند.

از ارائه دهنده بخواهید که تاریخچه بسته شدن ETF را به تفصیل شرح دهد. همچنین ، آیا آنها در حال حاضر ETF هایی دارند که در حال تعطیل و در معرض خطر بسته شدن هستند؟اینها می توانند پرچم های قرمز برای سرمایه گذاران بالقوه باشند.

Hundreds of ETFs are closing

منبع: ETF.com ، جداول ساعت ETF ، "بسته شدن ETF".

شماره 2 ETF های ارائه دهنده چقدر کارآمد هستند؟

راندمان بالقوه مالیاتی یکی از مهمترین مزایای ساختار ETF است. بر خلاف وجوه متقابل ، ETF ها به طور معمول نیازی به فروش سهام خود برای دیدار با بازپرداخت سهامدار یا مدیریت مجدد مجدد شاخص ندارند. این می تواند به به حداقل رساندن سود سرمایه کمک کند.

از آنجا که شاخص های غیرفعال ETFS را دنبال می کند ، منابع آنها تمایل به گردش مالی کمتری نسبت به بودجه متقابل فعال دارند. این امر بیشتر نیاز به توزیع را کاهش می دهد. اما در دنیای ETF ها ، برخی از ارائه دهندگان در مورد بهره وری مالیاتی ETF های خود ، سابقه بهتری نسبت به سایرین دارند.

قبل از انتخاب ETF ، از ارائه دهنده پرونده خود برای توزیع سود سرمایه از ارائه دهنده سؤال کنید.

2021 توزیع سود سرمایه ، توسط ارائه دهنده
حامی ETF# ETFدارایی ($ b)# از ETFS تخمین درپوش٪ از تخمین های تخمین درپوش ETF# of ETFs estimating cap gains >1 ٪ از NAV% of ETFs estimating cap gains >1 ٪ از NAV
صخره سیاه3912،387317.961.5
پیشتاز8219851315. 922.4
خیابان ایالتی1341،04386.021.5
با هموار کردن2413973012. 583.3
چارلز شواب2726200.000.0
اول19314552.610.5
جی پی مورگان39691025. 600.0
سرنوشت1416832.110.7
ورک6262711. 346.5
درخت خرد73461013. 711.4
GlobalX89431314. 666.7
ابعادی1342215. 417.7
وفاداری463336.512.2
جبهه1727529. 415.9
Xtrackers342312.900.0
جمع15826،6321418. 9342. 2

منبع: Lan Anh Tran ، "ETF ثابت کرد که مزایای مالیاتی آنها در سال 2021 هنوز قوی است ،" 27 دسامبر 2021. این تخمین ها هستند. پرداخت واقعی سود سرمایه ممکن است متفاوت باشد.

شماره 3 ETF های ارائه دهنده چقدر مایع هستند؟

هنگامی که ETF خریداری یا فروخته می شود ، بین بالاترین قیمت که یک خریدار مایل به پرداخت یک سهم است و کمترین قیمتی که یک فروشنده مایل به پذیرش یک سهم است ، تفاوت دارد. این به عنوان گسترش پیشنهادات معروف است-و این یک اندازه گیری رایج از نقدینگی ETF است.

مقدار گسترش از یک ETF به دیگری متفاوت است. در حالی که بسیاری از فاکتورهای پیچیده باعث گسترش پیشنهادات پیشنهاد می شوند ، حجم معاملات و اندازه صندوق نقش اساسی دارند. گسترش برای ETF ها با حجم معاملات کم ، مانند مواردی که عملکرد دارایی های طاقچه را ردیابی می کنند ، بیشتر است. وجوه بزرگتر با دارایی های زیرین مایع بیشتر به احتمال زیاد با نقدینگی کافی تجارت می کنند.

برای ارزیابی نقدینگی ETF ، از ارائه دهنده سؤال کنید:

 • چگونه گسترش پیشنهاد صندوق با صندوق های مشابه مقایسه می شود؟
 • میانگین حجم تجارت روزانه ETF به دلار چقدر است؟
 • تجارت ETF با NAV خود چقدر نزدیک است؟

شماره 4 فلسفه محصول ارائه دهنده چیست؟

از ارائه دهنده بخواهید اهداف و اولویت های محصول خود را بیان کند. آیا آنها به دنبال ارائه دهنده کم هزینه هستند؟قرار گرفتن در معرض طاقچه؟مدیریت فعال را از طریق ETF ارائه می دهید؟

به آنچه به دنبال آن به دنبال مشتری های خود هستید فکر کنید. ممکن است شما مایل به پرداخت هزینه های بیشتر برای تخصص های تخصصی باشید. یا ممکن است یک نمونه کارها هسته کم هزینه بخواهید.

شماره 5 ارائه دهنده تجارت ETF چقدر متعهد است؟

محبوبیت پررونق ETF ها باعث شده است که بسیاری از مدیران دارایی وارد تجارت شوند - برخی شاید بی وقفه. بسیاری از آنها ETF ها را بدون یک استراتژی مشخص ، معرفی کرده اند ، استراتژی های غیرقابل اثبات را معرفی کرده اند ، یا با خرید یک ارائه دهنده کوچک بر روی توانایی ETF پیچیده شده اند.

اجرای یک خط تولید موفق ETF نیاز به تخصص گسترده و تعهد منابع قابل توجهی دارد. بدون این ، ETF ها ممکن است در شکوفایی ناکام باشند ، نقدینگی ضعیف را تجربه کنند و به پایان برسند. در تمام این موارد ، سرمایه گذاران آنها عواقب آن را پرداخت می کنند.

از ارائه دهنده سؤال کنید که آیا آنها منابع لازم را به خانواده ETF خود اختصاص می دهند یا خیر. آنها باید بتوانند به یک تیم با تجربه مدیریت نمونه کارها ، یک میز اختصاصی بازار سرمایه ، یک تیم مدیریت محصول ETF و قابلیت بازاریابی متمایز اشاره کنند. قبل از ورود به سیستم ، دریابید که آنها ETF و کل دارایی ETF خود را تحت مدیریت مدیریت کرده اند.

شماره 6 آیا ارائه دهنده خط تولید استراتژیک بتا دارد؟

این که آیا آنها بتا استراتژیک ، بتا هوشمند ، سرمایه گذاری مبتنی بر فاکتور یا نام دیگری ، استراتژی های ETF که فراتر از رویکرد شاخص بازار بازار حرکت می کنند ، در سالهای اخیر رواج پیدا کرده اند. این سبک های سرمایه گذاری ممکن است ارزش افزوده و بازده نامربوط را به یک نمونه کارها تحویل دهد و به عنوان مکمل هر دو فهرست بازار و مدیریت فعال خدمت کند.

به منظور برآورده کردن تقاضای بازار ، بیشتر و بیشتر ارائه دهندگان محصولات بتا استراتژیک را از بین می برند. اما این استراتژی ها همه به طور برابر ایجاد نشده اند. بین پیچیدگی محصول ، هزینه ها ، الگوهای بازگشت استراتژی های مختلف و سطح دارایی های تحت مدیریت تفاوت های شدیدی وجود دارد.

از ارائه دهنده استفاده از بودجه استراتژیک بتا خود بخواهید. همراه با هدف صندوق ، اندازه وجوه و نسبت هزینه آنها را نسبت به سایر ETF های استراتژیک بتا ارزیابی کنید تا مواردی را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با نیازهای شما باشد.

شماره 7 آیا ارائه دهنده از وام های اوراق بهادار در ETF های خود سود می برد؟

بسیاری از ارائه دهندگان ETF تصمیم می گیرند اوراق بهادار خود را که توسط وجوه خود به سایر شرکت کنندگان در بازار ، مانند فروشندگان کوتاه ، وام داده می شود ، وام دهند. در عوض ، آنها وثیقه و هزینه وام دریافت می کنند.

برخی از ارائه دهندگان بخشی از درآمد هزینه را برای خودشان نگه می دارند. از طرف دیگر ، برخی از ارائه دهندگان ETF تمام درآمدها ، خالص هزینه ها را از وام های اوراق بهادار به ETF باز می گردانند ، که ممکن است بازده صندوق را افزایش دهد.

از ارائه دهنده فلسفه و عمل وام های اوراق بهادار خود بپرسید ، و اینکه آیا آنها یک رویکرد سرمایه گذار را در اولی انجام می دهند.

شماره 8 چگونه نسبت هزینه ارائه دهنده با همسالان خود مقایسه می شود؟

یکی از ویژگی های جذاب که مشاوران را به استفاده از ETF سوق می دهد ، هزینه پایین تر ETF ها به طور کلی در مقایسه با صندوق های متقابل شارژ می شوند.

مقایسه ارائه دهندگان بر اساس هزینه ، بخش مهمی از روند دقت کافی است. بپرسید که چگونه نسبت هزینه آنها با کمترین هزینه وجوه در همان دسته از سرمایه گذاری ها مقایسه می شود. برخی از ارائه دهندگان فقط در چند ETF با قیمت گذاری رقابت می کنند اما قیمت های بالاتری را در صندوق های قدیمی دارند.

در مورد فلسفه قیمت گذاری آنها از ارائه دهنده سؤال کنید. در نظر بگیرید که یک شرکت را با یک استراتژی نشان داده شده از قیمت گذاری رقابتی در کل خط تولید ETF خود انتخاب کنید.

Providers differ greatly in their ETFs’ average expense ratios

Moingstar از 30 سپتامبر 2022

شماره 9 ارائه دهنده چقدر شفاف و سازگار است؟

شفافیت یک مزیت کلیدی برای ETFهای فعال شاخص و شفاف بوده است. بسیاری از مشاوران از دیدن دارایی های اساسی ETF های خود در زمان واقعی قدردانی می کنند. اطلاعات دقیق و به‌موقع دارایی‌ها برای جمع‌آوری پرتفولیوها مفید است تا ببینیم آیا دارایی‌ها همپوشانی دارند یا نه و برای محاسبه قرار گرفتن در معرض عوامل جمع‌آوری شده. اکثر ارائه دهندگان ETF - اما نه همه - افشای روزانه دارایی های صندوق شاخص خود را ارائه می دهند. آیا مال شما؟اگر نه، دلیل آن را بپرسید.

روش مهم دیگر برای تمایز بین ارائه دهندگان ETF ارزیابی ارائه دهندگان شاخص شاخص هایی است که ETF های آنها ردیابی می کنند. آیا ارائه‌دهنده شاخص کیفیت بالا، با شناخت کافی از برند و عمق منابع دارد؟آیا ارائه‌دهنده ETF با توجه به ارائه‌دهندگان شاخص و استراتژی‌های خود سازگاری نشان می‌دهد؟یا اینکه شرکت شاخص‌ها یا استراتژی‌های خود را تغییر داده است و مشاوران را حدس می‌زنند که چه اتفاقی می‌تواند بیفتد؟

ذکر این نکته ضروری است که در سال 2020، اولین ETFهای غیر شفاف (که ETFهای نیمه شفاف نیز نامیده می شوند) تصویب و به بازار معرفی شدند. این نوع جدید ETF به صندوق‌هایی که به طور فعال مدیریت می‌شوند اجازه می‌دهد تا برخی از مزایای سنتی ETF‌ها مانند نقدینگی بین روز و کارایی مالیاتی را ارائه دهند، اما شفافیت دارایی‌ها را ندارند. پوشاندن برخی یا همه دارایی های پرتفوی به مدیر این امکان را می دهد که تصمیمات سرمایه گذاری خود را خصوصی نگه دارد. شفافیت روزانه ETFهای سنتی مانعی برای بسیاری از استراتژی‌های مدیریت شده فعالانه بوده است که اگر صندوق‌های رقیب یا آربیترترها به دنبال بهره‌مندی از دانش به‌موقع تغییرات سرمایه‌گذاری باشند، ممکن است در معرض خطر بازدهی کاهشی قرار گیرند.

برای ETF های شاخص سنتی، سود شفافیت یک جنبه مفید باقی می ماند. مشاوران اکنون می توانند مزایای نسبی این ویژگی را در مقابل مزایای بالقوه استراتژی های مدیریت شده فعال در وسیله نقلیه غیر شفاف ETF بسنجید.

9 سوال کلیدی که باید هنگام ارزیابی یک ارائه دهنده ETF بپرسید

 1. سابقه ارائه دهنده با بسته شدن ETF چیست؟
 2. ETF های ارائه دهنده چقدر مالیاتی کارآمد هستند؟
 3. ETF های ارائه دهنده چقدر مایع هستند؟
 4. فلسفه محصول ارائه دهنده چیست؟
 5. ارائه دهنده چقدر به تجارت ETF متعهد است؟
 6. آیا ارائه دهنده یک خط محصول استراتژیک بتا دارد؟
 7. آیا ارائه دهنده از وام دادن اوراق بهادار در ETF های خود سود می برد؟
 8. نسبت هزینه های ارائه دهنده با همتایان خود چگونه مقایسه می شود؟
 9. ارائه دهنده چقدر شفاف و سازگار است؟

خلاصه

انتخاب یک ETF با نگاه کردن به طبقه دارایی و صندوق خاص اولین قدم خوب است. در Schwab Asset Management، توصیه می‌کنیم که ارائه‌دهنده را نیز ارزیابی کنید.

تفاوت‌های مهمی در شیوه‌ها و سیاست‌ها در بین ارائه‌دهندگان وجود دارد - حتی در بین برندهای بزرگ ETF. پرسیدن این 9 سوال می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که آیا ارائه دهنده به دنبال ارائه نتایج موفقیت آمیز برای مشاوران و مشتریان آنها است یا خیر.

در نهایت، این دقت نظر می تواند به افزایش احتمال یک رابطه طولانی مدت مثمر ثمر بین شما، مشتریانتان و ارائه دهنده ETF کمک کند.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 12 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:22