یک تازه کننده در ارزش فعلی خالص

ساخت وبلاگ

بیشتر مردم می دانند که پولی که اکنون در دست دارید با ارزش تر از پولی است که بعداً جمع می کنید. به این دلیل است که شما می توانید از آن برای کسب درآمد بیشتر با اداره یک تجارت ، یا خرید چیزی در حال حاضر و فروش آن بعداً برای اطلاعات بیشتر استفاده کنید ، یا به سادگی آن را در بانک و کسب بهره. پول آینده نیز ارزشمند است زیرا تورم قدرت خرید آن را از بین می برد. به این ارزش زمان پول گفته می شود. اما دقیقاً چگونه ارزش پول را اکنون با ارزش پول در آینده مقایسه می کنید؟اینجاست که ارزش فعلی خالص وارد می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از ارزش فعلی خالص برای ترجمه ارزش سرمایه گذاری به دلار امروز ، من با جو نایت ، نویسنده اطلاعات مالی: راهنمای مدیر برای دانستن اعداد واقعاً معنی و بنیانگذار و صاحب آن صحبت کردمwww.business-literacy.com.

ارزش فعلی خالص چیست؟

نایت می گوید: "ارزش فعلی خالص ارزش فعلی جریان نقدی با نرخ مورد نیاز بازده پروژه شما در مقایسه با سرمایه گذاری اولیه شماست."از نظر عملی ، این روشی برای محاسبه بازده سرمایه گذاری شما یا ROI برای یک پروژه یا هزینه است. با نگاهی به تمام پولی که انتظار دارید از سرمایه گذاری و ترجمه آن بازده ها به دلار امروز بپردازید ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا این پروژه ارزشمند است یا خیر.

شرکت ها به طور معمول از آن استفاده می کنند؟

هنگامی که یک مدیر باید پروژه ها را مقایسه کند و تصمیم بگیرد که کدام یک را دنبال کند ، به طور کلی سه گزینه در دسترس است: نرخ بازده داخلی ، روش بازپرداخت و ارزش فعلی خالص. نایت می گوید که ارزش فعلی خالص ، که اغلب از آن به عنوان NPV یاد می شود ، ابزار انتخابی برای اکثر تحلیلگران مالی است. دو دلیل برای آن وجود دارد. یکی ، NPV ارزش زمان پول را در نظر می گیرد و جریان نقدی آینده را به دلار امروز ترجمه می کند. دو ، این یک شماره بتونی را فراهم می کند که مدیران می توانند از آن استفاده کنند تا به راحتی می توانند مبلغ اولیه پول نقد را در برابر ارزش فعلی بازده مقایسه کنند.

دیگری

چه ارزش فعلی خالص نمی تواند به شما بگوید
  • ماکسول وسل

وی می گوید: "این بسیار برتر از روش بازپرداخت است که متداول ترین آن است."جذابیت بازپرداخت این است که محاسبه ساده است و درک آن ساده است: چه زمانی پولی را که در آن قرار داده اید پس می گیرید؟اما در نظر نمی گیرد که قدرت خرید پول امروز بیشتر از قدرت خرید همان مبلغ پول در آینده است.

نایت می گوید ، این چیزی است که NPV را به یک روش برتر تبدیل می کند. و خوشبختانه ، با ماشین حساب های مالی و صفحات گسترده اکسل ، NPV اکنون تقریباً به راحتی محاسبه می شود.

مدیران همچنین از NPV برای تصمیم گیری در مورد خریدهای بزرگ مانند تجهیزات یا نرم افزار استفاده می کنند. همچنین در ادغام و ادغام استفاده می شود (اگرچه در آن سناریو مدل جریان نقدی تخفیف نامیده می شود). در واقع ، این الگویی است که وارن بوفه برای ارزیابی شرکت ها از آن استفاده می کند. هر زمان که یک شرکت از دلارهای امروز برای بازده آینده استفاده می کند ، NPV یک انتخاب محکم است.

چگونه آن را محاسبه می کنید؟

نایت می گوید ، هیچ کس NPV را با دست محاسبه نمی کند. یک عملکرد NPV در اکسل وجود دارد که پس از ورود به جریان هزینه ها و مزایای خود ، این کار را آسان می کند.. مواد و روش ها). بسیاری از ماشین حساب های مالی نیز شامل یک عملکرد NPV هستند."یک گیک مثل من ، من آن را در آیفون خود دارم. من دوست دارم بدانم که این در جیب من است. "

حتی اگر شما مانند نایت یک ریاضی نیستید ، درک ریاضی در پشت آن مفید است. او می گوید: "حتی تحلیلگران فصلی ممکن است ریاضیات را به خاطر نبرند یا درک نکنند ، اما کاملاً ساده است."محاسبه به نظر می رسد:

formula1

این مبلغ ارزش فعلی جریان های نقدی (مثبت و منفی) برای هر سال مرتبط با سرمایه گذاری است ، تخفیف به گونه ای که به دلار امروز بیان شده است. برای انجام این کار با دست ، ابتدا با گرفتن جریان پول نقد پیش بینی شده برای هر سال و تقسیم آن با (1 + نرخ تخفیف) ، ارزش فعلی بازده پیش بینی شده هر سال را می فهمید. این به نظر می رسد:

formula2

بنابراین برای یک جریان نقدی پنج سال از معادله به نظر می رسد:

formula3

اگر این پروژه به مدت پنج سال بازده داشته باشد ، شما این رقم را برای هر یک از این پنج سال محاسبه می کنید. سپس آنها را به هم اضافه کنید. این ارزش فعلی همه بازده های پیش بینی شده شما خواهد بود. سپس سرمایه گذاری اولیه خود را از آن شماره کم می کنید تا NPV را بدست آورید.

اگر NPV منفی باشد ، پروژه خوب نیست. این در نهایت پول نقد را از تجارت تخلیه می کند. با این حال ، اگر مثبت باشد ، پروژه باید پذیرفته شود. هرچه تعداد مثبت بیشتر باشد ، سود شرکت نیز بیشتر می شود.

اکنون ، ممکن است در مورد نرخ تخفیف تعجب کنید. نرخ تخفیف خاص شرکت خواهد بود زیرا مربوط به نحوه دریافت وجوه خود است. این نرخ بازدهی است که سرمایه گذاران انتظار دارند یا هزینه وام گرفتن پول. اگر سهامداران انتظار بازده 12 ٪ را داشته باشند ، این نرخ تخفیف شرکت برای محاسبه NPV است. اگر شرکت 4 ٪ بهره بدهی خود را پرداخت کند ، ممکن است از این رقم به عنوان نرخ تخفیف استفاده کند. به طور معمول دفتر CFO نرخ را تعیین می کند.

برخی از اشتباهات رایج که مردم مرتکب می شوند چیست؟

دو مورد وجود دارد که مدیران هنگام استفاده از NPV باید از آنها آگاه باشند. اولین مورد این است که توضیح برای دیگران دشوار است. همانطور که نایت در کتاب خود با عنوان "اطلاعات مالی" می نویسد: "ارزش تخفیف جریان نقدی آینده - عبارتی نیست که به راحتی از زبان غیر مالی عبور می کند". با این وجود ، او می گوید ، ارزش این را دارد که به دلیل برتری خود به عنوان یک روش ، NPV را توضیح و ارائه دهید. وی می نویسد: "هر سرمایه گذاری که از آزمون ارزش خالص فعلی عبور کند ، ارزش سهامداران را افزایش می دهد و هر سرمایه گذاری که شکست بخورد (در صورت انجام به هر حال) ، در واقع به شرکت و سهامداران آن آسیب می رساند."

بیشتر خواندن

ارزش نگه داشتن مشتریان مناسب
  • امی گالو

نکته دوم که مدیران باید در نظر داشته باشند این است که محاسبه بر اساس فرضیه ها و تخمین های مختلف انجام می شود ، این بدان معنی است که فضای زیادی برای خطا وجود دارد. پس از انجام محاسبه اولیه خود ، می توانید خطرات را با بررسی دو بار بررسی و انجام تجزیه و تحلیل حساسیت کاهش دهید.

سه مکان وجود دارد که می توانید اشتباهات را انجام دهید که به شدت بر نتایج نهایی محاسبه شما تأثیر می گذارد. اول ، سرمایه گذاری اولیه است. آیا می دانید این پروژه یا هزینه چه هزینه ای خواهد داشت؟اگر در حال خرید یک قطعه تجهیزات هستید که دارای قیمت مشخصی است ، هیچ خطری وجود ندارد. اما اگر سیستم فناوری اطلاعات خود را به روز می کنید و در مورد زمان و منابع کارمندان ، جدول زمانی پروژه و میزان پرداخت فروشندگان خارج از کشور تخمین می زنید ، این تعداد می تواند واریانس زیادی داشته باشد.

دوم ، خطرات مربوط به نرخ تخفیف وجود دارد. شما از نرخ امروز استفاده می کنید و آن را برای بازده های آینده اعمال می کنید ، بنابراین فرصتی وجود دارد که می گویند ، در سال سه پروژه ، نرخ بهره افزایش می یابد و هزینه وجوه شما بالا می رود. این بدان معنی است که بازده شما برای آن سال از آنچه در ابتدا فکر می کردید با ارزش تر خواهد بود.

سوم ، و این جایی است که نایت می گوید مردم اغلب در تخمین اشتباه می کنند ، شما باید نسبت به بازده های پیش بینی شده پروژه خود نسبتاً مطمئن باشید. وی می گوید: "این پیش بینی ها تمایل دارند که خوش بین باشند زیرا مردم می خواهند این پروژه را انجام دهند یا می خواهند تجهیزات را خریداری کنند."

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 17 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:07