راهنمای معیارها و شاخص های زنجیره ای

ساخت وبلاگ

این منبع برخی از معیارهای زنجیره ای را که تحلیلگران ما به طور معمول هنگام ارزیابی یک رمزنگاری خاص یا بازار رمزنگاری گسترده تر از آن استفاده می کنند ، پوشش می دهد.

معرفی

با وجود blockchain های عمومی مانند بیت کوین و اتریوم ، معاملات به صورت عمومی در زنجیره ای ثبت می شوند. با گذشت سالها ، ده ها معیار زنجیره ای و ابزارهای تحلیلی در تلاش برای درک بهتر چرخه بازار ، استفاده از شبکه و رفتار سرمایه گذار ایجاد شده است.

داده های زنجیره ای در سیستم عامل های Freemium مانند Glassnode و Santiment و همچنین سیستم عامل های رایگان مانند Dune و Block Data در دسترس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمودارها ، در دوره مبتدی به معرفی نمودارها و تجزیه و تحلیل فنی بروید.

استفاده از معیارهای زنجیره ای برای تکمیل تحقیقات

مبنای تصمیمات سرمایه گذاری یا تجارت کاملاً از یک متریک خاص در زنجیره ای می تواند غیر منطقی باشد. از این گذشته ، فقط چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید از یک متریک در زنجیره ای خاص استنباط کنید.(برای تفسیر نمودار قیمت نیز همین کار را می کنید. به عنوان مثال ، شما یک تصمیم خرید یا فروش را به طور کامل در مورد آنچه در یک بازه زمانی 5 دقیقه ای می بینید ، پایه گذاری نمی کنید. در عوض ، شما این کار را پس از تجزیه و تحلیل دیگران انجام می دهیدچارچوب زمان.)

با تجزیه و تحلیل معیارهای زنجیره ای ، سرمایه گذاران و بازرگانان می توانند اطلاعاتی را کشف کنند که در غیر این صورت از طریق تجزیه و تحلیل اساسی (FA) و تحلیل فنی (TA) در مورد آنها یاد نمی گیرند.

انواع معیارها و شاخص های زنجیره ای

ده ها معیار زنجیره ای وجود دارد. این منبع بر روی مواردی که به نظر ما به ویژه آموزنده است ، متمرکز است.

جریان خروجی معدنچی

جریان های ماینر تعداد سکه هایی را که آدرس های blockchain را که توسط یک معدنکار ارجاع شده نگهداری می شود ، ترک می کند. با نگاهی خاص به بیت کوین ، ماهیت سیستم POW به این معنی است که منبع ثابت فشار در سمت فروش بر قیمت بیت کوین وجود دارد. این امر به این دلیل است که معدنچیان بیت کوین دریافت می کنند-یعنی پاداش های بلوک-جبران خسارت برای تأمین امنیت شبکه ، و سپس برخی یا تمام این بیت کوین ها را می فروشند تا بتوانند هزینه های تشدید شده فیات خود را بپردازند. نمونه هایی از هزینه های معدنچی شامل تجهیزات معدن ، برق و نیروی کار است.

miner outflows

ردیابی جریان های معدنچی می تواند به شما کمک کند تا میزان فشار معدنچیان فشار فروش را بر قیمت بیت کوین وارد کنید.(این کار همچنین می تواند با ردیابی تعادل کل معدنچی انجام شود.)

تبادل جریان

جریان مبادله تفاوت تعداد سکه های ارسال شده به آدرس های مبادله را ردیابی می کند. مقادیر مثبت نشان می دهد که سکه های بیشتری نسبت به خارج از این آدرس ها وارد شده اند ، و برعکس.

exchange flows

جریان مبادله می تواند به شما در سنجش سطح فشار فروش و خرید کمک کند. به عنوان مثال ، یک سنبله در جریان ورود ممکن است نشان دهد که دارندگان در حال آماده سازی برای فروش هستند که می تواند فشار قوی فروش را بر بازار وارد کند. در مقابل ، افزایش جریان مبادله ها نشان می دهد که دارندگان بیشتری در حال نگه داشتن سکه های خود هستند ، شاید به این دلیل که آنها در مورد چشم اندازهای آن میان مدت یا بلند مدت هستند. توجه داشته باشید که جریانهای مبادله هیچ چیزی در مورد قصد به شما نمی گویند.

سود یا ضرر غیر واقعی خالص (NUPL)

NUPL تفاوت بین سود و زیان غیر واقعی را در نظر می گیرد تا به شما کمک کند درک کنید که آیا این شبکه به طور کلی سود یا ضرر دارد..

Net unrealised profit or loss (NUPL)

ارزش بازار به ارزش تحقق یافته (MVRV)

MVRV میانگین سود یا ضرر همه دارندگان BTC را بر اساس قیمت آخرین بار که در آن حرکت می کند نشان می دهد.

Market value to realised value (MVRV)

ردیابی NUPLV و MVRV مفید است ، زیرا به دلیل ماهیت بی ثبات قیمت های رمزنگاری ، دارندگان بلند مدت وجود دارند که ارزهای رمزنگاری می کنند و مدت طولانی نگه می دارند. این می تواند به این معنی باشد که تعداد قابل توجهی از دارندگان بر روی سود غیر واقعی قابل توجهی نشسته اند.

به عنوان مثال ، اگر دارندگان یک رمزنگاری در سودهای غیر واقعی تاریخی باشند ، این می تواند نشان دهد که دارندگان ممکن است به زودی سود کسب کنند. به همین ترتیب ، اگر دارندگان cryptocurrency روی ضررهای تاریخی نشسته اند ، ممکن است به جای تحقق ضرر و زیان خود با فروش ، تصمیم بگیرند.

به همین دلیل است که استفاده از چندین معیارهای زنجیره ای بسیار مهم است. ممکن است شاهد افزایش سطح سود غیر واقعی برای یک رمزنگاری باشید ، و سپس با جستجوی تبادل جریان ، می توانید یک سنبله بزرگ را مشاهده کنید ، که ممکن است نشان دهنده افزایش سود باشد.

MVRV می تواند به اطلاع رسانی در مورد اینکه آیا یک بازار خاص کم ارزش یا بیش از حد است ، کمک کند. MVRV 0-1 ممکن است به طور متوسط به عنوان "کم ارزش" تعبیر شود ، زیرا دارندگان در صورت فروش همه آنها ، در حال تحقق ضرر خواهند بود. به طور کلی ، MVRV در بازارهای گاو نر افزایش می یابد و در بازارهای خرس کاهش می یابد.

سکه های خفته

حرکات سکه خفته و پیست شیشه ای و Santiment. این به سادگی مقدار سکه های بیکار که در طی یک دوره خاص حرکت کرده اند را محاسبه می کند. Santiment مقدار کل سکه های بیکار را به ما می گوید ، در حالی که Glassnode میانگین خواب سکه را محاسبه می کند - یعنی میانگین تعداد روزهایی که هر سکه در یک روز معین قبل از حرکت خفته باقی می ماند.

Dormant coins

خواب بالا نشان می دهد که سکه های قدیمی در حال بازگشت به گردش خون هستند ، در حالی که خواب کم به این معنی است که سکه های منتقل شده برای مدت زمان نسبتاً کوتاهی نگهداری نشده اند. این به ما اطلاعات مفیدی در مورد مقادیر بالقوه زیاد سکه هایی که شروع به حرکت می کنند ، می گوید ، نشانه مشترک سودآوری یا نشان دادن افزایش فشار در سمت فروش است. در مقابل ، اگر کاهش زیادی در تعداد سکه های قدیمی در حال جابجایی وجود داشته باشد ، این می تواند نشانگر ادامه تجمع و عدم تمایل برای کاربران برای لمس رمزنگاری آنها باشد.

مهم: دقیقاً مانند جریان تبادل ، سکه های خفته هیچ چیزی در مورد دلیل حرکت سکه های قدیمی نشان نمی دهند. انواع دلایل می تواند وجود داشته باشد که چرا سکه های قدیمی حرکت می کنند. برخی از این دلایل لزوماً صعودی یا نزولی نیستند. به عنوان مثال ، سکه های قدیمی ممکن است به دلایل امنیتی به آدرس جدید منتقل شوند ، یا ممکن است برای کسب بهره به آدرس یک پلتفرم وام ارسال شوند.

نمونه هایی از سایر معیارهای زنجیره ای که در این منبع گنجانده نشده اند: کلاه بازار ، کلاه تحقق یافته ، نسبت سود خروجی صرف شده (SOPR) ، سود غیر واقعی ، درآمد معدنچی ، امواج HODL ، معیارهای Defi ، ارزش کل قفل شده (TVL) ، وام های برجسته، حجم و آدرس های فعال.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 23 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 22:55