شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) در تحقیقات UX دقیقاً چیست؟

ساخت وبلاگ

چند بار کلمه KPI را شنیده ایم و هرگز واقعاً به معنای آن درک نکرده ایم؟من حداقل چند ده بار شرط می بندم ، اگر بیشتر نباشد. من می دانم که دارم

در طراحی UX ، KPI ها بخشی از تحقیقات هستند. حتی اگر ما ممکن است با جنبه های خلاقانه یا طراحی UX قبل از هر چیز شناسایی کنیم ، دانستن در مورد KPI ها مهمترین و مفیدترین جنبه تحقیقات UX است.

KPI مخفف شاخص عملکرد کلیدی است

KPI ابزاری برای اندازه گیری اثربخشی محصول یا نمونه اولیه شما در هنگام انجام یک مطالعه تحقیقاتی است.

KPI ها با وظایفی که در یک جلسه مصاحبه برای تحقیق انجام می شود ، مرتبط هستند. بنابراین ، هنگامی که از یک شرکت کننده مطالعه می خواهیم تا یک کار خاص را برای آزمایش اثربخشی محصول انجام دهد ، ما همچنین می خواهیم یک متریک برای اندازه گیری نتیجه تکمیل کاربر (یا عدم تکمیل) چنین کار انجام شود.

به عنوان مثال ، اگر از شرکت کنندگان در مطالعه بخواهیم وظیفه خرید دو بلیط تئاتر را در برنامه ETIX در حال توسعه انجام دهند ، می خواهیم اندازه گیری کنیم که هر شرکت کننده هنگام انجام کار چگونه انجام داده است. KPI ها اقدامات اساسی برای پیشرفت به سمت محصول نهایی شما هستند ، محصولی که کاربران می توانند واقعاً با آن درگیر شوند.

kpis تعریف شده است

KPI ها به استفاده از اندازه گیری اثربخشی محصول یا نمونه اولیه ما کمک می کنند. انواع مختلفی از KPI ها وجود دارد که در مطالعات تحقیقاتی UX بیشتر مفید هستند.

KPI ها مختص چیزی هستند که می خواهیم اندازه گیری کنیم. در UX ، این شش KPI برای اندازه گیری موفقیت کاربر (یا نه) با محصول ما مؤثر است: زمان کار ، استفاده از ناوبری در مقابل استفاده از عملکرد جستجو ، نرخ خطای کاربر ، نرخ کشویی ، نرخ تبدیل و مقیاس قابلیت استفاده سیستم (سوس).

بنابراین می توان در معیارهای مختلف اندازه گیری کرد.

بیایید بگوییم که سریع کار از شرکت کنندگان در مطالعه می خواهد 2 ETIX را در برنامه ای که ما آزمایش می کنیم خریداری کنند.

متداول ترین KPI: زمان کار ، یعنی ، چه مدت طول می کشد تا کاربر برای انجام سریع یا مأموریت انجام شود.

زمان انجام کار زمان واقعی هر یک از شرکت کنندگان در مطالعه یا کاربر را به طور کلی نیاز دارد تا سریع کار را با موفقیت انجام دهد.

KPI اندازه گیری عادت کاربر یا عمل: استفاده از عملکرد ناوبری یا جستجو. این KPI ترجیحات کاربران را هنگام پیمایش یا مرور یک برنامه یا وب سایت اندازه گیری می کند.

استفاده از ناوبری در مقابل عملکرد جستجو نشان می دهد که آیا کاربران می توانند وظیفه پیمایش سایت را با کلیک بر روی نمادها یا لیست های NAV انجام دهند ، یا اینکه کاربر از یک تابع جستجو برای یافتن لینک مورد نظر استفاده می کند.

اثربخشی KPI: نرخ تبدیل. این KPI باید درصد بالایی را بازگرداند ، زیرا ما می خواهیم کاربران تا حد ممکن وظیفه یا مأموریت را انجام دهند.

نرخ تبدیل تعداد درصد است که در حالت ایده آل ، ما می خواهیم در سطح بالایی ببینیم. نرخ تبدیل به ما می گوید که در واقع چه درصد از کاربران قادر به خرید 2 ETIX بودند. فرض بر این است که انجام یک خرید موفق نیاز به یک فرآیند چند مرحله ای دارد.

خطای KPI: نرخ خطا. اندازه گیری نرخ خطا نشان دهنده نقص های جدی در طراحی یا عملکرد برنامه است. این نقص ها باید بدون تأخیر در تکرارهای بعدی بهبود یابد.

نرخ خطا نشان می دهد که چیزی کاملاً در تجربه محصول کار نمی کند. کاربر ممکن است روی نماد اشتباه کلیک کند ، یک دکمه CTA را درک نکند ، یا در مسیر اشتباه گیر کند.

کمترین مطلوب KPI: نرخ کشویی. نرخ کشویی باید بسیار پایین باشد. ما نمی خواهیم کاربران تجربه محصول خود را رها کنند.

نرخ کشویی تعداد درصد است که می خواهیم در پایان پایین ببینیم. آنها در تقابل مستقیم با نرخ تبدیل هستند. نرخ های کشویی به ما می گویند که در واقع چه درصد از کاربران کار را رها می کنند. آنها در حال ترک برنامه هستند ، یا به این دلیل که از عدم توانایی انجام این کار ناامید شدند ، یا ممکن است از این تجربه خسته شده باشند.

آشکارترین مقیاس قابلیت استفاده KPI: سیستم (SUS). پرسیدن از کاربر یا شرکت کنندگان در مطالعه به طور گسترده سؤالاتی در مورد تجربه به طور کلی می تواند بینش مهمی در مورد روحیه و احساسات کاربران هنگام استفاده از محصول نشان دهد. پاسخ ها به صورت مقیاس کشویی درخواست می شوند.

سرانجام ، پس از تمام مواردی که در مطالعه تحقیقاتی خود می خواهیم ، می توانیم از شرکت کننده از کاربر بخواهیم که با پاسخ مقیاس کشویی به لیست سؤال پاسخ دهد. به عنوان مثال ، می توانیم در مقیاس 1 تا ده یا در مقیاس از آسان تا دشوار بپرسیم ، "چگونه تجربه برنامه خود را هنگام خرید 2 ETIX ارزیابی می کنید؟"

سؤالات و پاسخ های مقیاس کشویی می تواند بینش مهمی در نحوه احساس کاربران ، حال و هوای محصول ناشی از آن یا برداشت در مورد تجربه کلی برند نشان دهد.

پاسخ های مقیاس کشویی را می توان به بهترین وجه متناسب با دستور کار تحقیق تدوین کرد. اندازه گیری مقیاس کشویی می تواند فرمولاسیون هایی باشد مانند ، به عنوان مثال ، به شدت موافقت می کند که به شدت مخالف باشد ، یا از غم و اندوه ، یا بسیار جذاب به شدت کسل کننده.

با استفاده از ترکیبی از KPI ها در تحقیق

کار مختلف باعث می شود که خود را به KPI های مختلف وام دهند. نوشتن مطالب کار به گونه ای سودمند است که بتوان آنها را با KPI مناسب و متمایز اندازه گیری کرد.

به عنوان مثال ، سریع "خرید 2 ETIX در برنامه" برای اندازه گیری زمان در کار مناسب است.

از طرف دیگر ، سریع مانند "یافتن یک نمایشنامه برادوی که هنوز بلیط های موجود برای امشب دارد" می تواند برای اندازه گیری استفاده از ناوبری در مقابل عملکرد جستجو مناسب باشد.

خلاصه

ادغام KPI در برنامه تحقیق شما ابزاری قدرتمند برای اندازه گیری تعامل واقعی کاربر است.

KPI ها برای تکرار دقیق محصول شما در حال توسعه هستند. هر تکرار باید اندازه گیری بهبود یافته یک کار خاص را به همراه آورد.

نترسید که به عنوان یک طراح به KPI ها حفر کنید. ما می خواهیم محصول مناسب را برای کاربر مناسب طراحی کنیم. بنابراین ، KPI ها به عملکرد مهم پیشرفت به سمت هدف نهایی خدمت می کنند.< SPAN> کار مختلف باعث می شود که خود را به KPI های مختلف وام دهند. نوشتن مطالب کار به گونه ای سودمند است که بتوان آنها را با KPI مناسب و متمایز اندازه گیری کرد.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 37 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 23:13