چگونه پول خود را دو برابر کنیم

ساخت وبلاگ

ما آن را دریافت می کنیمسرمایه گذاری وظیفه ای است که به راحتی به تعویق می افتد - به خصوص اگر مانده بانکی شما به طرز اطمینان خاطر سالم باشد.

با این حال ، عامل شماره یک که شما را به یک سرمایه گذار موفق تبدیل می کند ، زمان است. این به لطف علاقه مرکب ، قدرتمندترین نیرو برای رشد ثروت شما است.

سود مرکب هنگامی اتفاق می افتد که پول شما سود کسب می کند ... و سپس به آن علاقه علاقه می کند ... و به آن علاقه ... و غیره.

به سرمایه گذاری خود فکر کنید که انگار مانند یک گلوله برفی در تپه پایین می رود ، با گذشت زمان بزرگتر و بزرگتر می شود.

اصطلاح مهم در اینجا با گذشت زمان است.

در طولانی مدت ، این اثر چشمگیر است-ظاهراً آلبرت انیشتین آن را "قدرتمندترین نیروی جهان" خواند ، در حالی که این مقاله دانشگاهی تا آنجا پیش رفت تا اثر را "معجزه" نشان دهد.

این تعداد واضح است: با فرض میانگین بازده سالانه بورس سهام شش درصد ، 10،000 یورو سرمایه گذاری در 5 سال بیش از 3،300 یورو رشد خواهد کرد - بدون اینکه شما سپرده اضافی ایجاد کنید.

در همین حال ، تأثیر مرکب بر 10،000 یورو در حساب بانکی شما آنقدر کوچک است که به سختی بخشی از یک مرکز واحد را تولید می کند. پول شما فقط در یک حساب بانکی آلمان حدود 0. 01 درصد سود کسب می کند ، که برای پرورش هرگونه بهره از سود مرکب بسیار ناچیز است.

علاقه مرکب توضیح داده شد

این جدول نشان می دهد که چگونه 10،000 یورو رشد خواهد کرد ، حتی اگر هیچ سرمایه گذاری اضافی انجام نشود. به لطف بهره مرکب ، سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تقریباً هر 12 سال دو برابر خواهد شد.

 

بورس سهامحساب بانکی
سال 010،000 یورو10،000 یورو
سال 110،60010،001
سال 211،23610،002
سال 311،91010،003
سال 412،62510،004
سال 513،38210،005
سال 1017،90810،010
سال 2032،0711020
سال 3057،43510،030
سال 40102،85710،040
سال 50184،20210،050

هر رقم به نزدیکترین یورو گرد شده است.

برای درک این موضوع ، بیایید از نمونه محاسبه علاقه مرکب دو سرمایه گذار روزمره استفاده کنیم: مارکو و مکس.

آنها هر یک 10،000 یورو در همان استراتژی متنوع بازار سهام سرمایه گذاری می کنند.

در سال 2028 ، آنها پول خود را پس می گیرند.

مارکو 17908 یورو دارد.

اما مکس فقط 13382 یورو دارد. 4526 یورو کمتر.

به یاد داشته باشید ، آنها هرکدام در همان سبد سهام سرمایه گذاری کرده اند و برای مقایسه عادلانه ، ما فرض خواهیم کرد که هر دو به طور متوسط بازده سالانه بورس سهام شش درصد را بدست آورده ایم.

پس مارکو چه کاری متفاوت انجام داد؟

او بلافاصله شروع به کار کرد ، در حالی که مکس تا سال 2023 به سرمایه گذاری پول خود دست نیاورد - 5 سال کامل از این زمان.

حتی اگر مارکو هرگز به سرمایه گذاری خود پول اضافه نکند ، علاقه مفهومی به این معنی بود که او با بیش از حداکثر سرمایه گذار به تعویق افتاد.

با این پول ، مارکو می تواند به یک سفر یک ماهه برود ، یک دوچرخه کوهستانی برتر یا یک مبل طراح فانتزی خریداری کند. البته او همچنین می تواند پول سرمایه گذاری شده را حفظ کند - در 25 سال به بیش از 42،000 یورو رشد می کند.

علاقه مرکب را بصورت آنلاین محاسبه کنید

شما می توانید مسیر سرمایه گذاری خود را با این ماشین حساب ساده با علاقه ترکیب آنلاین انجام دهید.

یا ، علاقه مرکب خود را با استفاده از فرمولی مانند این محاسبه کنید ...

(10،000 x 1. 06) x 1. 06 x 1. 06 x 1. 06 x 1. 06 = 13،382 یورو

این سود مرکب برای سپرده 10،000 است ، با فرض 6 درصد بازده سالانه در مدت 5 سال.

همانطور که متوجه خواهید شد ، علاقه مرکب با گذشت زمان چشمگیرتر (یا شاید ترسناک تر) می شود.

در موقعیتی برای سرمایه گذاری 10،000 یورو نیستید؟

در اینجا چند خبر عالی استبا کمک ماهانه 100 یورو ، سرمایه گذاری شما حتی بزرگتر از شماره هایی که تاکنون ذکر کرده ایم بزرگتر می شود.

بیایید بگوییم که شما هر ماه 100 یورو می گرفتید و آن را در همان استراتژی متنوع بازار سهام مارکو قرار داده اید. در 20 سال ، شما 45344 یورو (24،000 کمک مستقیم و بیش از 20،000 سود خالص) خواهید داشت.

در 30 سال ، تخم مرغ لانه شما بیش از دو برابر خواهد شد - به 97،451 یورو.

N. B. اگر این مسیر از مشارکتهای کوچک ماهانه را پایین بیاورید ، بررسی کنید که ارائه دهنده سرمایه گذاری هر زمان که پول به سرمایه گذاری اضافه شود ، هزینه ای را پرداخت نمی کند. اینیوا این کار را نمی کند ، اما بسیاری این کار را می کنند.

چرا باید یک برنامه پس انداز را در نظر بگیرید

هدف ما این است که این کار را تا حد امکان برای شما آسان کنیم تا بتوانید از طریق پرداخت خودکار به سرمایه گذاری خود اضافه کنید.

بیایید بگوییم که شما 10،000 یورو سرمایه گذاری کرده اید ، و سپس سالانه 1000 یورو اضافه کرده اید.

این حدود 83 یورو در ماه است - کمتر از هزینه بیرون رفتن برای شام.

همانطور که روانشناسان رفتاری بی شماری خاطرنشان کردند ، شما این پول را از دست نخواهید داد. از آنجا که به طور خودکار به سمت سرمایه گذاری شما حرکت می کند ، شما هرگز احساسات منفی را در مورد "دادن آن" تجربه نمی کنید.

درعوض ، شما احساسات بسیار مثبتی از ثروت خود را به طور قابل ملاحظه ای در می آورید.

در 20 سال ، تخم مرغ لانه شما به 68،857 یورو چشمگیر رشد می کند. در 30 سال ، 135493 یورو خواهد بود. این یک دستاورد شش رقمی حماسی است-علاقه مرکب تجمعی و صرفه جویی در تجمعی در بهترین حالت.

به طور طبیعی ، سپرده های قبلی بیشترین علاقه را تجربه می کنند. با فرض متوسط بازده شش درصد در سال ، 1000 یورو اول سپرده شده در پایان دوره سرمایه گذاری 20 ساله و 5،743 در پایان دوره سرمایه گذاری 30 ساله به ارزش 3،207 یورو خواهد بود.

در اصل ، برای آن سپرده های اولیه ، بازده سرمایه گذاری 5. 7 برابر بیشتر از آنچه در آن قرار داده اید است.

ماشین حساب بهره مرکب با کمک های ماهانه

هر رقم به نزدیکترین یورو گرد شده است.

خط پایین

اگر یک نکته از این مقاله وجود دارد ، این این است: اجازه ندهید که پول نقد سخت درآمد شما در یک حساب بانکی با بهره کم از بین برود.

حتی سرمایه گذاری های کوچک نیز تغییر ایجاد می کنند - تا زمانی که زودتر شروع کنید. هرچه زودتر سرمایه گذاری کنید ، بیشتر پول شما را از بهره مرکب افزایش می دهد.

شروع کار آسان است. اولین قدم این است که استراتژی سرمایه گذاری رایگان خود را دریافت کنید (به زودی برای مشتریان اتحادیه اروپا!). با استفاده از ابزار آنلاین آسان ما ، شما مناطقی را که به آنها علاقه مند هستید انتخاب می کنید (مواردی مانند انرژی تجدید پذیر ، برق و فناوری) و چه ارزش هایی برای شما مهم است (مواردی مانند حقوق بشر ، انتشار کم و برابری جنسیتی). شما همچنین می توانید شرکت هایی را که دارای منافع هسته ای ، دخانیات ، الکل ، سلاح و جنگ هستند ، محروم کنید. پس از آن ، لیست دقیق شرکت هایی را که برای شما توصیه می کنیم مشاهده خواهید کرد. اینها با توجه به ارزش ها ، علایق ، مشخصات ریسک و اهداف مالی شما انتخاب می شوند.

استراتژی سرمایه گذاری تأثیر شخصی خود را از اینجا دریافت کنید-این برنامه رایگان و غیر الزام آور است. با استفاده از ابزار آنلاین آسان ما ، تم های سرمایه گذاری را بر اساس ارزش ها و علایق شخصی خود انتخاب می کنید.

با سرمایه گذاری ، شما نه تنها از موفقیت یک شرکت حمایت می کنید ، بلکه بخشی از آن موفقیت می شوید ... پس انداز خود را افزایش می دهید و در همان زمان تأثیر مثبتی بر جهان می گذارید.

اطلاعیه تبلیغات: اطلاعات و ارزیابی های ارائه شده در اینجا یک اعلامیه تبلیغاتی است که مطابق با مقررات قانونی ترویج استقلال تحلیل های مالی تهیه نشده و تحت تأثیر انتشار تجزیه و تحلیل های مالی مشمول هیچگونه ممنوعیت تجارت نیست. کسب این سرمایه گذاری شامل خطرات قابل توجهی است و ممکن است منجر به از دست دادن کامل دارایی های سرمایه گذاری شده شود. Inyova هزینه همه جانبه 0. 6 - 1. 2 و p. a را دریافت می کند. بسته به میزان دارایی های تحت مدیریت ، برای خدمات خود. محاسبه دقیق را می توان در www.inyova. de/en/fees یافت.

اطلاع ریسک: کلیه اطلاعات فقط برای حمایت از تصمیم سرمایه گذاری مستقل شما در نظر گرفته شده است و توصیه ای از Inyova را نشان نمی دهد. اطلاعات محصول و نمونه های محاسبه ارائه شده ادعا نمی کند کامل یا صحیح باشد. فقط مشخصات موجود در قرارداد مدیریت دارایی شامل. اسناد حقوقی بیشتر ، که از طریق مستندات کامل مشتری در اختیار مشتریان اینیووا قرار می گیرند ، معتبر هستند. لطفاً قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری ، قرارداد مدیریت دارایی و سایر اسناد مشتری را با دقت بخوانید. موارد زیر در مورد همه سهام و ETF اعمال می شود: عملکرد گذشته هیچ تضمینی برای عملکرد آینده ندارد. اطلاعات مربوط به عملکرد گذشته پیش بینی های آینده را مجاز نمی کند. سرمایه گذاری در اوراق بهادار شامل خطر ضرر در ارزش است. سایر خدمات اوراق بهادار ممکن است به نتایج متفاوتی برسند. نتایج مربوط به پرتفوی های مدیریت شده به صورت جداگانه و همچنین توقف کامل زمان ممکن است به دلیل شرایط بازار ، زمان ورود متفاوت ، اندازه های مختلف نمونه کارها ، محدودیت های فردی و ترکیب مربوط به نمونه کارها متفاوت باشد.

سلب مسئولیت: عملکرد گذشته بازارهای مالی و ابزارها هرگز شاخصی از عملکرد آینده نیست. اظهارات یا اطلاعات موجود در این سند توصیه ، پیشنهاد یا درخواست برای خرید یا فروش هرگونه امنیت یا ابزار مالی را تشکیل نمی دهد. Inyova GmbH هیچ مسئولیتی در رابطه با قابلیت اطمینان و کامل بودن اطلاعات موجود در این مقاله بر عهده ندارد. ادعاهای مسئولیت در مورد خسارت ناشی از استفاده از هرگونه اطلاعات ارائه شده ، از جمله هر نوع اطلاعاتی که ناقص یا نادرست باشد ، رد می شود. علاوه بر این ، اظهارات موجود در این سند نشان دهنده ارزیابی در زمان انتشار است و در معرض تغییر است. منابع و پیوندها به وب سایت های شخص ثالث خارج از مسئولیت Inyova GmbH است. هرگونه مسئولیت چنین وب سایت هایی کاهش می یابد.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 56 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:26