انطباق تجارت اپل

ساخت وبلاگ

به عنوان یک شرکت فناوری جهانی ، اپل متعهد است که کلیه مقررات تجاری قابل اجرا را در همه کشورهایی که در آن فعالیت می کنیم ، از جمله ، اما محدود به همه مقررات صادرات و تحریم ها انجام دهیم. این سیاست ماست که به طور مداوم در تمام فعالیتهایی که در آن شرکت می کنیم ، به این آیین نامه رعایت کنیم.

تمام محصولات اپل به عنوان محصولات بازار انبوه واجد شرایط هستند و در لیست کالاها و فناوری های دوگانه با استفاده از آرایش Wassenaar کنترل نمی شوند. تمام محصولات اپل هنگام صادر کردن از ایالات متحده ، منوط به آیین نامه مدیریت صادرات ایالات متحده (EAR) هستند.

طبقه بندی های ارائه شده در زیر به منظور رعایت گوش برای صادرات از ایالات متحده و بازپرداخت های بعدی است. محصولات اپل مشمول کنترل پایداری منطقه ای (RS) نیستند و هر بخش و اجزای محصولات ذکر شده در زیر EAR99 تعیین شده یا یا تحت ECCN 5A992. C یا یک ECCN در معرض کنترل ضد تروریسم قرار می گیرند.

طبقه بندی

اپل در مورد صحت یا قابلیت اطمینان طبقه بندی های ذکر شده در این جدول طبقه بندی ، هیچگونه ضمانتی در مورد صحت یا قابلیت اطمینان طبقه بندی ندارد. هرگونه استفاده از چنین طبقه بندی های کاربر ، بدون مراجعه به شرکت اپل است و در معرض خطر کاربران قرار دارد. اپل به هیچ وجه مسئولیت هرگونه خسارت را بر عهده ندارد ، چه مستقیم ، نتیجه ، حادثه ای ، یا در غیر این صورت ، در نتیجه استفاده یا تکیه بر چنین طبقه بندی ها ، برای هر منظور ، توسط کاربر رنج می برد.

اپل با کلیه موارد گزارشگری برای موارد 5A992C/5D992C 742. 15 (ب) مطابقت دارد. محصولات خرده فروشی اپل که در زیر ذکر شده است در توضیحات ارائه شده در 740. 17 پوند (ب) (2) یا (ب) (3) (iii) گوش قرار نمی گیرند.

برنامه (عملکرد اوج تنظیم شده) برای کلیه رایانه های اپل زیر 15 WT است.

سخت افزار:

نام خانوادگی محصول سخت افزار

(تمام مدل ها و نسخه ها را برای یک خانواده محصول خاص پوشش می دهد)

تارهای سیب ، کابل و آداپتورها

آداپتورهای قدرت سیب

اپل و سیری از راه دور

گروههای تماشای اپل

صفحه کلیدهای بی سیم و جادویی اپل

موشهای بی سیم و جادویی اپل

آهنگ های سحر و جادو Apple

کارتهای هدیه w/ نوار مغناطیسی

موارد هوشمند iPad و پوشش

کیف پول آیفون و آستین

MacBook (هوا و طرفدار)

صفحه کلیدهای جادویی برای iPad

بسته های باتری Magsafe برای آیفون

شارژرهای دوتایی Magsafe و Magsafe

نمایشگر PRO XDR

صفحه کلیدهای هوشمند و برگهای صفحه کلید برای iPad

کیت آداپتور سفر جهانی

نرم افزار:

نام خانوادگی محصول نرم افزاری

(تمام مدل ها و نسخه ها را برای یک خانواده محصول خاص پوشش می دهد)

دسک تاپ از راه دور اپل

ضرب و شتم توسط دکتر دره:

نام محصول را ضرب می کند

کابل صوتی

قرص ضرب و شتم

آستین قرص را ضرب می کند

کابل از راه دور صحبت می کند

هدفون درون گوش ، سیمی

هدفون درون گوش ، بی سیم

هدفون بیش از حد گوش ، سیمی

هدفون بیش از حد گوش ، بی سیم

مقصد ممنوع است

ایالات متحده تحریم های کاملی علیه کره شمالی و سوریه دارد.

صادرات ، بازپرداخت ، فروش یا عرضه ، مستقیم یا غیرمستقیم ، از ایالات متحده یا توسط شخص ایالات متحده در هر کجا که قرار دارد ، از هر کالای اپل ، نرم افزار ، فناوری (از جمله داده های فنی) یا خدمات به هر یک از این کشورها کاملاً ممنوع است. بدون مجوز قبلی دولت ایالات متحده.

مجوز عمومی ایران OFAC D-2

در 23 سپتامبر 2022 ، OFAC مجوز عمومی ایران D-2 صادر کرد (که مجوز عمومی D-1 را ، مورخ 7 فوریه 2014) ، مجوز صادرات یا گزارش مجدد ، مستقیم یا غیرمستقیم ، از ایالات متحده یا توسط افراد ایالات متحده ، در هر کجا صادر کرد. واقع شده است ، برای افراد در ایران از "برخی از خدمات ، نرم افزار و حادثه سخت افزار به ارتباطات شخصی". مجوز عمومی D-2 دسته های خاصی را مجاز برای صادرات به کاربران نهایی غیرقانونی و استفاده های نهایی در ایران می گذارد. برخی از کالاهای اپل و نرم افزار اپل در این دسته ها قرار می گیرند. برای دامنه و جزئیات بیشتر ، به مجوز عمومی D-2 و ضمیمه مجوز عمومی D-2 ، موجود در مرکز منابع تحریم های ایران OFAC در http://www.treasury. gov/resource-center/sanctions/pragrams/pages/ مراجعه کنید. iran.aspx.

کوبا: پشتیبانی از مردم کوبا

در تاریخ 16 ژانویه 2015 ، BIS مقررات مدیریت صادرات را برای ایجاد یک استثناء مجوز جدید برای مردم کوبا (SCP) و مجاز به فروش موارد خاص تحت پوشش دستگاه های ارتباطی مصرف کننده استثناء مجوز (CCD) اصلاح کرد. OFAC همچنین اصلاحاتی را در آیین نامه کنترل دارایی کوبا (CACR) منتشر کرد که مجوز صادرات و مجدداً موارد مجاز برای صادرات توسط BIS را صادر کرد. استثنائات مجوز SCP و CCD مقوله های خاصی را مجاز برای صادرات به کاربران نهایی غیرقانونی و استفاده های نهایی در کوبا می کنند. برخی از کالاهای اپل و نرم افزار اپل در این دسته ها قرار می گیرند. برای دامنه و جزئیات بیشتر ، به راهنمایی های خاص CUBA در وب سایت BIS موجود در http://www.bis. doc. gov/index. php/policy-guidance/country-guidance/sanctioned-destinations/cuba و مرکز منابع Cuba Cuba's Cuba مراجعه کنید. موجود در http://www.treasury. gov/resource-center/sanctions/programs/pages/cuba.aspx.

دستگاه های ارتباطی مصرف کننده به سودان

OFAC به دلیل پیشرفت در همکاری بین دولت های ایالات متحده و سودان ، در سال 2017 تحریم هایی علیه سودان را برطرف کرد. امروز ، سودان مشمول تحریم های اقتصادی است که توسط OFAC اداره می شود.

در دسامبر سال 2020 ، سودان از لیست حامیان مالی دولت وزارت امور خارجه ایالات متحده (SST) خارج شد و با آن ، تغییرات سازگار توسط BIS انجام شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این تغییر ، به https://www.bis. doc. gov/index. php/document/regulations-docs/federal-register-notices/federal-register-2021/2710-86-fr-4929/ مراجعه کنید. فایل.

ابتکار عمل کنترل تکثیر (EPCI)

ممنوع است که به برخی از کشورها در طراحی ، توسعه ، تولید یا استفاده از سلاح ها و فناوری های هسته ای ، موشک و شیمیایی و بیولوژیکی بدون مجوز مناسب دولت ایالات متحده ، از محصولات اپل استفاده کنند. این امر در مورد همه کشورها ، به جز استرالیا ، اتریش ، بلژیک ، کانادا ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، ایسلند ، ایرلند ، ایتالیا (شامل سان مارینو و مقدس مقدس) ، ژاپن ، لوکزامبورگ ، هلند ، نیوزلند ، نروژ ،پرتغال ، اسپانیا ، سوئد ، ترکیه و انگلستان.

احزاب را انکار کرد

محصولات اپل ممکن است صادر نشود یا دوباره به هر کسی در لیست وزارت خزانه داری ایالات متحده از اتباع ویژه یا وزارت بازرگانی ایالات متحده لیست یا لیست نهاد شخص را بدون مجوز لازم رد کند.

بخش 889 قانون مجوز دفاع ملی FY 2019 (NDAA)

محصولات اپل "تجهیزات مخابراتی تحت پوشش" یا "فناوری بحرانی" نیستند که در FAR 52. 204-24 و 25 تعریف شده است و هیچ "تجهیزات مخابراتی تحت پوشش" را در خود جای نمی دهد یا ادغام نمی کند.

برگه پارامتر ژاپنی برای محصولات اپل

صادرکنندگان در ژاپن ممکن است هنگام صادرات محصولات سخت افزاری اپل از ژاپن به یک برگه پارامتر نیاز داشته باشند. برگه پارامتر محصولات سخت افزاری اپل در https://www.apple.com/legal/more-resource/docs/jp_hw. pdf در دسترس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کنترل صادرات ژاپنی و برگه های پارامتری ، به وب سایت CISTEC در آدرس: http://www.cistec. or. jp/english/export/ مراجعه کنید.

اپل و برگه های اطلاعات محصول را ضرب می کند

MSDS/SDS برای مواد شیمیایی و مواد مورد نیاز است. محصولات و باتری های اپل مقاله هستند و مشمول الزامات MSDS/SDS نیستند. با این حال، اپل برگه های اطلاعات محصول را برای تسهیل حمل و نقل زمانی که یک شرکت مخابراتی به MSDS/SDS نیاز دارد ارائه می کند. CHEMTREC، ارائه‌دهنده خدمات مرتبط با انطباق، برگه‌های اطلاعات محصول Apple و Beats را از طرف اپل توزیع خواهد کرد. برگه اطلاعات محصول اپل و بیتس در لینک زیر موجود است: https://secure. chemtrec.com/lbrequest.html

برای درخواست طبقه‌بندی محصولات Apple یا Beats که در برگه‌های اطلاعات محصول Apple and Beats فهرست نشده است و برای سایر سؤالات مربوط به برگه اطلاعات محصول، لطفاً با CHEMTREC تماس بگیرید.

اطلاعات تماس CHEMTREC به شرح زیر است:

برای کمک به مقررات اداره صادرات ایالات متحده یا برای کمک به تعیین تعهدات مطابقت صادرات خود (از جمله الزامات صدور مجوز)، از صفحه وب وزارت بازرگانی، اداره صنعت و امنیت ایالات متحده در http://www.bis. doc. gov/ دیدن کنید.

برای سؤال در مورد یا درخواست برای طبقه بندی محصولات شخص ثالث، لطفاً مستقیماً با سازنده تماس بگیرید.

Apple Inc. Export Compliance Department One Apple Park Way Cupertino, CA 95014 USA

خلاصه آزمایش باتری UN 38. 3

از اول ژانویه 2020، بخش 38. 3 کتابچه راهنمای آزمایش‌ها و معیارهای سازمان ملل می‌خواهد که تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان بعدی سلول‌های لیتیومی و باتری‌های تولید شده پس از 30 ژوئن 2003 و محصولاتی که شامل آن‌ها هستند، خلاصه‌های آزمایشی را برای چنین سلول‌ها و باتری‌هایی در دسترس قرار دهند. کشورهایی که اپل در آنها باتری ها یا محصولاتی را که دارای باتری هستند می فرستد یا می فروشد، ممکن است این الزام را در مقررات قابل اجرا بپذیرند.

CHEMTREC، ارائه‌دهنده خدمات انطباق، از طرف اپل درخواست‌ها را برای خلاصه‌های آزمایش باتری دریافت می‌کند و به آنها پاسخ می‌دهد.

تمام درخواست‌ها برای خلاصه‌های آزمایشی مربوط به محصولات Apple و Beats باید به CHEMTREC ارسال شود.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 21 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:04