نشانگر

ساخت وبلاگ

نشانگر Breakout یک شاخص فنی است که مناطق پشتیبانی و مقاومت را در نمودار قیمت نشان می دهد.

برای معامله گران دشوار است که به صورت دستی مناطق برک آوت را در نمودار 28 جفت ارز شناسایی کنند. زیرا نشستن در مقابل صفحه تمام وقت امکان پذیر نیست. همچنین ، برای سلامتی مناسب نیست

بنابراین ، شما به یک نشانگر نیاز دارید که مناطق برک آوت را برای شما پیدا کند. و سپس می توانید آن مجموعه ها را به صورت دستی تجارت کنید.

توصیه نمی شود به طور کامل به شاخص اعتماد کنید. اما بهتر است از شاخص ها برای به حداقل رساندن زمان صفحه استفاده کنید. همچنین روانشناسی را بهبود می بخشد.

در این مقاله ، کار شاخص Breakout را توضیح خواهم داد و در پایان مقاله ، پیوند آن شاخص را دریافت خواهید کرد.

در تجارت چه شکلی است؟

شکست در تجارت نشان دهنده شکستن سطح پشتیبانی یا مقاومت شدید در تجزیه و تحلیل فنی است. هنگامی که منطقه پشتیبانی شکسته می شود ، یک روند نزولی شروع می شود ، در حالی که یک روند صعودی در شکست منطقه مقاومت آغاز می شود.

منطقه حامی

این منطقه از سطح قیمت است که مورد توجه خریداران قرار می گیرد و بیشتر معامله گران تمایل به خرید از این سطح قیمت دارند. به آن منطقه پشتیبانی گفته می شود.

هنگامی که قیمت منطقه پشتیبانی را می شکند ، نشان می دهد که فروشندگان بر نیروهای خریداران غلبه کرده اند و اکنون روند نزولی آغاز می شود.

support zone

منطقه مقاومت

این منطقه از سطح قیمت تحت توجه فروشندگان است و بیشتر تجارت تمایل به فروش از این سطح قیمت دارد. به آن منطقه مقاومت گفته می شود.

هنگامی که قیمت منطقه مقاومت را می شکند ، نشان می دهد که خریداران بر قدرت فروشندگان غلبه کرده اند و اکنون روند صعودی آغاز می شود.

resistance zone

چگونه یک شکست معتبر را شناسایی می کنید؟

برای شناسایی یک شکست معتبر از منطقه پشتیبانی یا مقاومت ، باید حداقل دو تا سه آزمایش قیمت از این مناطق وجود داشته باشد.

مانند تصویر زیر ، قیمت دو بار منطقه را لمس می کند و اکنون به یک منطقه معتبر تبدیل می شود. هنگامی که یک منطقه معتبر شکسته می شود ، روند قیمت تغییر می کند.

نشانگر Breakout چگونه کار می کند؟

پس از آشنایی با معاملات برک آوت ، اکنون نشانگر Breakout است. این باعث کاهش زمان صفحه نمایش و ارائه مزایای بسیاری مانند عملکرد هشدار می شود.

با استفاده از نقاط محوری و استراتژی قیمت بسته شدن شمعدان ، نشانگر Breakout مناطق پشتیبانی یا مقاومت را در نمودار ترسیم می کند.

نشانگر برک آوت تا زمانی که شمعدان در طرف مقابل منطقه بسته نشود ، به ترسیم یک منطقه معتبر ادامه خواهد داد. پس از بسته شدن شمعدان ، نقاشی منطقه را متوقف می کند و در مورد حمایت یا شکست منطقه مقاومت به شما هشدار می دهد.

به تصویر زیر نگاه کنید تا بهتر از نشانگر Breakout در حال کار باشد.

تنظیمات نشانگر برک آوت

در تنظیمات این شاخص ، می توانید پارامترهای مختلف را با توجه به استراتژی خود تغییر دهید ، مانند دوره دارای مقدار پیش فرض 5 است. دوره برای نقاط محوری استفاده می شود. نرخ آستانه عرض منطقه را نشان می دهد. حداقل تعداد آزمایشات نشان می دهد که چند بار قیمت یک منطقه را آزمایش کرده است.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید فقط قوی ترین مناطق را شناسایی کنید. می توانید مقدار حداقل تعداد آزمایشات را افزایش دهید.

مهمترین پارامتر عملکرد هشدار است. این نشانگر هر زمان که یک منطقه پشتیبانی یا مقاومت در آن رخ دهد ، به شما هشدار می دهد.

چگونه می توان با نشانگر Breakout تجارت کرد؟

تجارت با یک نشانگر برک آوت بسیار ساده است. اما همچنین می توانید این موضوع را به استراتژی خود اضافه کنید تا احتمال برنده یک استراتژی تجارت را افزایش دهید.

سیگنال بخرید

هنگامی که قیمت منطقه مقاومت را با یک شمعدان بزرگ صعودی می شکند ، این شاخص یک فلش آبی را ترسیم می کند. این سیگنال خرید را نشان می دهد.

شما می توانید یک سفارش خرید را درست پس از شکست مقاومت باز کنید یا منتظر بمانید تا قیمت آن بتواند سفارش خرید را از بهترین سطح ممکن قیمت باز کند. این باعث افزایش نسبت ریسک-پاداش می شود.

فروش سیگنال

هنگامی که قیمت منطقه پشتیبانی را با یک شمعدان بزرگ نزولی می شکند ، یک فلش قرمز ظاهر می شود که سیگنال فروش را نشان می دهد. بعد از شکستن یک سفارش فروش را باز کنید و از دست دادن توقف بالاتر از آخرین نوسان استفاده کنید.

breakout indicator trading strategy

در اینجا پیوند به شاخص است

خط پایین

بهترین استراتژی تجارت استفاده از شاخص ها برای به حداقل رساندن زمان صفحه نمایش است. از آنجا که این عمل به شما در بهبود روانشناسی کمک می کند ، اگر همیشه در مقابل صفحه نمایش به دنبال تنظیمات بنشینید ، قادر به تصمیم گیری های خوب در تجارت نخواهید بود.

این شاخص برک آوت به تعیین کمک های پشتیبانی و مقاومت کمک می کند و می توانیم از جهت پیش بینی شده برای تراز کردن با یک استراتژی مبتنی بر قیمت دیگر استفاده کنیم. این به طور قابل توجهی نسبت برنده را بهبود می بخشد.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 18 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 2:29