سابر پارابولیک

ساخت وبلاگ

SAR مخفف "توقف و معکوس" است که خود توضیحی است. هنگامی که سطح قیمت مشخصی که در شاخص نامگذاری شده است ، تصمیم تجارت شما ساخته شده است-نه تنها باید از موقعیت فعلی در سطح نامگذاری شده خارج شوید ، بلکه باید موقعیت جدیدی را در همان سطح در جهت مخالف آغاز کنید.

این تنها کار ساده ای در مورد Parabolic SAR است که در اواخر دهه 1970 توسط ولز وایلدر ابداع شد (به همراه بسیاری از شاخص های اصلی دیگر). اول ، "پارابولیک" در این نام فقط توصیفی است. محاسبه شاخص مستلزم محاسبات پارابولا نیست. نشانگر فقط در نمودار به نظر می رسد.

SAR Parabolic یک نشانگر ترکیبی است که جهت گیری روند را با استحکام روند (یعنی حرکت) ترکیب می کند و یک توقف دنباله دار را به دست می آورد که هنگام رعایت معیارهای خاص ضربه می زند. شما SAR Parabolic را با تعیین اولین بالاترین ارتفاع (برای بالا بردن) ، به نام یک نقطه شدید (EP) محاسبه می کنید. به این امر یک عامل شتاب (AF) اضافه می کنید که از 0. 02 شروع می شود و هر بار که بالاتر از حد بالاتر برآورده می شود ، 0. 02 دیگر اضافه می کند. حداکثر رسیدن AF می تواند 0. 20 باشد ، مهم نیست که چند دوره شتاب داشته باشید. ضریب شتاب با ضرب تفاوت بین نقطه شدید و SAR دوره قبلی محاسبه می شود و سپس این تعداد را به SAR دوره قبلی اضافه می کند.

در یک صعود ، SAR پارابولیک در زیر میله های قیمت قرار می گیرد و با هر نوار جدید حرکت می کند. شاخص در نمودار زیر نشان داده شده است. SAR پارابولیک یک عدد واحد است و بنابراین به عنوان نقطه نمایش داده می شود. در این نمودار ، نقاط آبی مقادیر Parabolic SAR هستند. توجه داشته باشید که SAR پارابولیک در دوره سوم پس از بالاترین بالاترین ارتفاع ایجاد می شود ، و این نشان می دهد که کمترین نقطه شروع حرکت معکوس است و اکنون باید فاکتور شتاب را در جهت مخالف (رو به پایین) در نظر بگیریم. اکنون نقاط SAR parabolic بالاتر از سطح قیمت هستند ، و این نشان می دهد که اگر قیمت به یک نقطه برسد ، پایین آمدن به پایان رسیده است و شما باید به مدت طولانی متوقف شوید.

Parabolic SAR

معکوس جدید محرک های جدید.

هر وب سایت نرم افزاری و وب سایت نمودار ، SAR parabolic را به عنوان یک ویژگی استاندارد ارائه می دهد ، بنابراین نیازی به دانستن نحوه محاسبه آن با دست نیست. آنچه شما باید بدانید این است که ضریب شتاب استاندارد 0. 02 است و در اکثر موارد ، شما نمی توانید تغییر دهید ، مگر اینکه نرم افزار نمودار به شما امکان دهد ضریب شتاب را نیز مشخص کنید ، همچنین به عنوان "عامل مرحله" نامگذاری شده است. در فارکس ، اگر ضریب شتاب را به 0. 01 کاهش دهید ، توقف بیشتری خواهید داشت ، اما Whipsaws بیشتری نیز دریافت خواهید کرد. تحقیقات نشان می دهد که پارامتر معمولی 0. 02 در واقع برای فارکس مناسب است.

Parabolic SAR دارای چندین مزیت است که اولین مورد این است که در نزدیکی امروز متوقف می شود (یا نزدیک به هر دوره ای که استفاده می کنید). از آنجا که شما نمی دانید باز بعدی ، می تواند قبل از شروع جلسه بعدی ، متوقف شود که همه با یک کمان بسته شده باشید. شما می توانید از SAR parabolic به عنوان توقف خود استفاده کنید تا اینکه بر اساس داده های تازه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ویژگی مفید دیگر SAR Parabolic این است که به شما هشدار می دهد که به یاد داشته باشید که روندها می توانند بسیار کوتاه مدت باشند. در حالی که SAR Parabolic یک شاخص عقب مانده است ، از این نظر توانایی آینده نگر دارد که عدم تحمل برگشتی را تحمل می کند و هنگامی که فکر می کنید این حرکت در حال انجام است ، وارونگی ایجاد می کند. این حرکت ممکن است به خوبی ادامه داشته باشد ، اما SAR Parabolic یک فرض فلسفی دارد که تنها حرکتی که همچنان به بالاتر از آخرین خواندن SAR ادامه می یابد ، ارزش وقت و سرمایه شما را دارد.

یکی دیگر از ویژگی های جالب SAR Parabolic این است که وقتی خطوط پشتیبانی و مقاومت را با دست ترسیم می کنید ، آنها اغلب با نقاط SAR Parabolic مطابقت دارند.

Parabolic SAR with resistance line

SAR پارابولیک با خط مقاومت دست کشیده شده تکمیل شده است

البته مشکل این است که SAR Parabolic در بازارهای گرایش بهترین کار را می کند و شلاق های زیادی را در یک بازار بازرگانی یا با استحکام بالا (Choppy) تولید می کند. و آنچه "تجارت دامنه" است بستگی به این دارد که به چه بازه زمانی نگاه می کنید. مجموعه ای از میله های قیمتی آرام و مرتب در نمودار روزانه می تواند یک کابوس از چاشنی در نمودار 15 دقیقه یا 60 دقیقه ای باشد.

متأسفانه ، اگر دوست دارید به قیمت های مختلف در بازه های زمانی مختلف نگاه کنید ، نقاط SAR Parabolic بسیار متفاوتی دریافت خواهید کرد. قیمت های نشان داده شده در دو نمودار فوق در همان نمودار 360 دقیقه ای قرار دارند. اکنون به همان قیمت ها در نمودار روزانه زیر نگاه کنید. در این بازه زمانی ، SAR Parabolic هنوز تسلیم نشده است و شما را طولانی می ماند - اگرچه توجه داشته باشید که کمترین کمترین نوار آخر بسیار نزدیک به نقطه آخر است. این نمودار روزانه همچنین شامل گروه بولینگر است. همانطور که در درس در گروههای بولینجر مشاهده کردیم ، در فارکس ، شکستن باند بولینگر اغلب - اغلب اوقات - با عقب نشینی دنبال می شود. بنابراین اکنون شما یک معما برای حل آن دارید. در نمودار 360 دقیقه ای ، پارابولیک شما را متوقف کرده و معکوس می کند. در نمودار روزانه ، SAR Parabolic شما را به موقعیت طولانی می چسبانید ، و علاوه بر این ، شما دلیلی دارید که بازگرداندن را در متن قرار دهید-که بالای باند B بالا به گاوها می گوید که آنها خیلی دور شده اند. سریع.

Parabolic SAR with Bollinger bands

SAR Parabolic با قیمت بیش از گروههای بولینجر (در حلقه)

البته کدام یک از SAR Parabolic را انتخاب می کنید ، البته به خود شما بستگی دارد ، اما در این مورد نسخه 360 دقیقه ای مناسب بود. نمودار بعدی را ببینید-همان سری قیمت ها در نمودار 60 دقیقه ای. این ارز به شکل یک سری از ارتفاعات پایین و پایین تر یا پایین آمدن یا روند نزولی شکل گرفت. ما هنوز نمی دانیم که از منظر نمودار روزانه چقدر عقب مانده است ، اما قطعاً عقب نشینی از سطح شدید است. اما در حالی که نمودار ساعتی تأیید می کند SAR 360 دقیقه ای Parabolic SAR صحیح بود ، مجموعه ای کاملاً جدید از نقاط SAR Parabolic را ارائه می دهد ، حداقل یک سری از آنها فقط اشتباه است.

Parabolic SAR failure on H1 timeframe

sar parabolic اشتباه است.

وایلدر در تلاش بود تا یک سیستم معاملاتی همه در یک را ابداع کند که باعث ایجاد سیگنال های ورود و خروج در یک شاخص واحد شود. و شما می توانید از SAR پارابولیک به عنوان یک سیستم معاملاتی مستقل استفاده کنید ، اما این کار در یک بازه زمانی طولانی تر-حداقل روزانه-بهتر است و با افزودن شاخص های دیگر بهتر عمل می کند.

SAR Parabolic به خوبی کار می کند-در هر بازه زمانی چند شلاق ایجاد می کند-اما در بازه های زمانی طولانی تر ، مانند 360 دقیقه و روزانه ، شلاق های کمتری تولید می کند. اما به دلیل روشی که محاسبه می شود ، هرگز در بازه های زمانی چندگانه خوب کار نمی کند. مقایسه SAR های Parabolic در چندین بازه زمانی همیشه گیج کننده خواهد بود. یک ترفند استفاده از بازه زمانی برای SAR Parabolic شما است که از پنجره معاملاتی شما فاصله دارد. اگر در بازه زمانی 240 دقیقه ای تجارت می کنید ، از 360 دقیقه ای برای SAR Parabolic خود استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا از شلاق زدن در بک های طبیعی جلوگیری کنید.

فارکس اسلامی...
ما را در سایت فارکس اسلامی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : هدایت هاشمی بازدید : 17 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 2:21